Skocz do zawartości

Nie mogę zmienić ikon napędów i dysków


chato

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem już wszystkiego z tego tematu "[Archiwalny] Optymalizacja i odchudzanie XP" zamieszczonego na tym forum i nic nie rusza. Dalej w systemie figurują nietknięte ikony w Moim Komputerze. Mimo,że w rejestrze odpowiednie klucze zostały dodane. System jest świeżo po instalacji. Zapora Online Armor Free i antyvirus Avast. Ale w logach zapory nic nie ma..

 

 

 

 

XP SP2

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Próbowałem już wszystkiego z tego tematu "[Archiwalny] Optymalizacja i odchudzanie XP" zamieszczonego na tym forum i nic nie rusza. Dalej w systemie figurują nietknięte ikony w Moim Komputerze. Mimo,że w rejestrze odpowiednie klucze zostały dodane. System jest świeżo po instalacji. Zapora Online Armor Free i antyvirus Avast. Ale w logach zapory nic nie ma..XP SP2

chato przeczytaj dokładnie co napisała Picasso > Zmiana ikon napędów

Czy na pewno wartości, które wprowadziłeś są poprawne? Czy dla bezpieczeństwa zrobiłeś przedtem kopię Rejestru zanim pogrzebałeś ? Bo jest taka żelazna zasada: zanim coś pogrzebię w Rejestrze przedtem wykonuję kopię aby w razie jakiegoś niepowodzenia przywrócić Rejestr do stanu pierwotnego.

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza

dysk systemowy jak i pendrive'y są zabezpieczone może trochę archaicznym FlashDesinfector'em.

 

Ale już znalazłem chyba przyczyne

 

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: Service Control Manager

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 7006

Data: 2010-11-15

Godzina: 20:58:34

Użytkownik: Brak

Komputer: TURION-AB7B05A7

Opis:

Wywołanie ScRegSetValueExW dla FailureActions nie powiodło się i wystąpił następujący błąd:

Odmowa dostępu. .

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

 

 

Najwidoczniej coś się posypało w tablicach dostępu. Tylko nie bardzo mam pomysł jak przywrócić domyślne ustawienia.......

Odnośnik do komentarza

dysk systemowy jak i pendrive'y są zabezpieczone może trochę archaicznym FlashDesinfector'em.

 

Ale już znalazłem chyba przyczyne

 

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: Service Control Manager

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 7006

Data: 2010-11-15

Godzina: 20:58:34

Użytkownik: Brak

Komputer: TURION-AB7B05A7

Opis:

Wywołanie ScRegSetValueExW dla FailureActions nie powiodło się i wystąpił następujący błąd:

Odmowa dostępu. .

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

 

 

Najwidoczniej coś się posypało w tablicach dostępu. Tylko nie bardzo mam pomysł jak przywrócić domyślne ustawienia.......

 

A skąd u licha wzięła ci się myśl że to błąd partycji/dysku? Ten błąd nie ma nic z tym wspólnego! Błąd jest spowodowany przez softy ochronne lub wirusy

 

kilka linków:

http://forum.avast.com/index.php?topic=40413.0

http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=4912

http://www.windowsbbs.com/windows-xp/85696-scregsetvalueexw-call-failed-access-denied.html

 

w googlu znajdziesz podobnych przykładów więcej -wszystkie odnoszą się albo do problemów z softem ochronnym albo wirusami...

 

Ja dalej obstawiam ten FlashDesinfector jako przyczynę problemu...

Odnośnik do komentarza

no nic sprawdzam po kolei.

Może rzeczywiście to FlashDesinfector ale przedtem takich problemów nie było,więc ciągle zachodzę w głowę jaka to przyczyna.

Oprócz Avasta dostęp może jeszcze blokować zapora Online Armor'a bo mi się zaktualizował niepostrzeżenie..

 

Usunąłem już foldery autorun.inf po uprzedniej zmianie DirectoryFixer.exe ale nadal nic się nie dzieje. Po dodaniu kluczy do rejestru dalej nie widać zmian.

Odnośnik do komentarza

Hm, ja zmieniam inaczej. Tworzę plik autorun.inf na danej partycji/kompilacji CD - notatnikiem - i wpisuje w nim:

 

[autorun]

icon = ścieżka do ikony (może być w dowolnym formacie :)) lub pliku exe > wtedy po icon = nazwapliku.exe,0

 

i zapisuje. po restarcie, windows pokazuje ikony w oknie "mój komputer" :)

 

 

i to wygląda następująco:

[autorun]

icon = plik.ico

 

lub

 

[autorun]

icon = plik.exe,0

 

;,0 oznacza pierwszą ikonę w pliku .exe (,1 drugą, ,2 trzecią, itd), jeśli chcemy inną, a plik taką posiada, albo plik.ico ma kilka ikon w sobie, to stosujemy zamiast zera inne cyfry

;plik.format, jeśli wpiszemy "plik.format" oznacza przeważnie "C:\plik.format"

;pliki autorun.inf i ikonę należy trzymać na tej samej partycji/kompilacji CD, możemy je ukryć.

;jeśli nazwa pliku z ikoną ma spacje należy zastosować znaki: " " . np "mucha bzzz.ico", jeśli w ścieżce do pliku są spacje, np: "c:\program files\mucha bzzzz.ico"

;wpisanie "plik.ico" z reguły wybiera domyślnie pierwszą ikonę w zbiorze, czyli to tak, jakbyśmy wpisali "plik.ico,0"

Odnośnik do komentarza

Coś dziwnego jest. Jak klikne prawym w Moim komputerze na tej partycji systemowej to pojawia mi się karta Udostępnienia czy jakoś tak i jest Nawzwa udziału $ i podpis udostępniono w celach administracyjnych.. Tylko nie pamiętam jak to się odkręcało..

Nie sądzę, że powinieneś to "odkręcać", bo te udziały się domyślnie tworzą dla każdej partycji.

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...