Skocz do zawartości

Aktualizacja sterowników Radeon HD6850


TomiPL84

Rekomendowane odpowiedzi

Temat przerabiany tysiące razy, ale ja znów poległem na uaktualnieniu sterów do grafy.

 

Zacznę od początku, wgrane mam cały czas te z płyty, którą otrzymałem z kompem więc.... Ściągnałem dziś ze strony Catalysta te oznaczone "13-9_win7_win8_64_dd_ccc_whql" - Catalyst Software Suite.

 

7531593900_1381233266_thumb.jpg

 

Następnie wziąłem się za deinstalację starych:

 

6867812400_1381232986_thumb.jpg

 

Po dezinstalacji dostałem monit o restart kompa i tak też zrobiłem, ale jeszcze to zatwierdziłem usunąłem pozostałości Driver Cleanerem 3.

 

Po restarcie komp stawał na ekranie "Trwa uruchamianie systemu Windows", więc reset i odpaliłem kompa w trybie awaryjnym i tam próbowałem zainstalować nowe stery ale tam z kolei występował jakiś błąd i nie mogłem dokończyć instalacji. Przywóciłem więc system z obrazu ale znów mam stare sterowniki do grafy.

 

Mógłbym mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć co robię źle i jak się z tym uporać. Spróbować zainstalować nowe stery bez dezinstalacji starych ? Może użyć tego AMD Driver Autodetect ?

 

z góry dzięki za pomoc.

 

Karta to Gigabyte Radeon HD 6850 WindForce 2X http://pcarena.pl/testy/show/radeon-hd-7750-hd-7770-hd-6850-i-hd-7850-oraz-geforce-gtx-650-ti-test-pieciu-kart-ze-sredniej-polki-cenowej,6.html opisana w ww artykule.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Komputer - Właściwości - powinna być informacja o Service Pack 1.

2. Korzystasz chociaż o tym nie wiesz. Na nim bazują instalatory oraz Windows Update.

3. Pobierz ze strony MS Net.Framework 4.5 i zainstaluj (masz wersję 4.0 a instalator 13.9 AMD wymaga NF 4.5).

4. Popatrz na mój post KLIK i porównaj wielkość pliku instalacyjnego ze strony AMD (oryginalnie oba mają tę samą nazwę).

Odnośnik do komentarza

- System oczywiście jest z SP1, zapomniałem napisać w poprzednim poście.

- Myślałem, że mam najnowszego NET Framework, czemu nie zainstalował się sam poprzez Windows Update ? Nie widziałem go nawet w aktualizacjach opcjonalnych, a wcześniej zawsze aktualizował mi się sam przez WU- stąd byłem przekonany, że mam najnowszą wersję.

- Rozmiar instalatora ze strony AMD "207 485 688"

Odnośnik do komentarza

NF 4.5 nie występuje jako opcjonalna aktualizacja. Po własnej instalacji WU aktualizuje tą platformę.

Dzisiaj zainstalowałem te nowe sterowniki (13.9) na M3A79T DeLuxe + Sapphire 5850 i poszło bez żadnego problemu. Dotychczasowa wersja 12.8.

 

NIGDY nie instaluję softu, sterowników itp. w wersji ekspresowa, auto tylko Niestandardowa, Custom i zawsze sprawdzam co i jak jest instalowane.

Instalator Catalyst modyfikuje (aktualizuje) NF 4.5 + inne biblioteki systemowe.

 

Wynik działania zapisany jest w C:\Program Files\ATI\CIM\Reports\Report.xml (dla systemów x64).

Odnośnik do komentarza

NF 4.5 nie występuje jako opcjonalna aktualizacja. Po własnej instalacji WU aktualizuje tą platformę.

Dzisiaj zainstalowałem te nowe sterowniki (13.9) na M3A79T DeLuxe + Sapphire 5850 i poszło bez żadnego problemu. Dotychczasowa wersja 12.8.

 

NIGDY nie instaluję softu, sterowników itp. w wersji ekspresowa, auto tylko Niestandardowa, Custom i zawsze sprawdzam co i jak jest instalowane.

Instalator Catalyst modyfikuje (aktualizuje) NF 4.5 + inne biblioteki systemowe.

 

Wynik działania zapisany jest w C:\Program Files\ATI\CIM\Reports\Report.xml (dla systemów x64).

 

Czy odinstalowujesz poprzednie sterowniki wcześniej czy po prostu włączasz instalatora nowych sterowników ?

Odnośnik do komentarza

Teraz wszystko poszło dobrze.

 

 

1. Zainstalowałem Net Framework 4.5 i potem zaktualizowałem ją poprzez WinUpdate.

2. Odinstalowałem poprzednie sterowniki przez panel sterowania  + restart.

3. Właczyłem Driver Sweeper 3.2.0 i wyczyściłem nim pozostałości po sterownikach AMD + restart.

4. Odpaliłem instalatora "13-9_win7_win8_64_dd_ccc_whql".

 

4306528200_1381823146_thumb.jpg

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...