Skocz do zawartości

22 Find, samoistnie otwierające się karty


Shake

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek: witam. Long time no see :)

 

Jakiś czas temu na kompie z Windowsem zaczęły pojawiać mi się dziwne rzeczy - nie szło zmienić strony startowej z "22find.com", później doszła wyskakująca karta nabijająca komuś odwiedziny reklam (była pusta, ale tak wnioskuję ze "składni" linka, którego niestety teraz nie mam, ale jeśli zajdzie potrzeba, wkleję w kolejnym poście, gdy się pojawi), nieraz ponoć net zamula i ogólnie komp zwolnił. Z tego komputera osobiście rzadko korzystam, więc nie wiem, czy to wszystkie objawy, ale Wy pewnie po logach już do tego dojdziecie :)

FRST.txt

Addition.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware: BitGuard, Delta Chrome Toolbar, Delta toolbar, McAfee Security Scan Plus, MiPony, Mipony Download Manager Packages, Yontoo.

 

2. W Google Chrome w Rozszerzeniach odinstaluj: 22find, Delta Toolbar, Yontoo (części może nie być po w/w ogólnych deinstalacjach).

 

3. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

4. Zrób nowy skan FRST (zaznacz, by powstał ponownie Addition). Dołącz log z AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ad 2. 22find i Delta Toolbar w rozszerzeniach nie widać. Poza tym wszystko OK.
 
Ad 3. Tutaj też komunikatu o znalezionych wirusach nie było, ale dałem "clean", po czym nastąpił reboot.

Ad 4. fixlog.txt nie widzę. Gdzie on się zapisuje? Wrzucam jakiś inny raport wygenerowany przez w/w program ("AdwCleaner[s0].txt").

FRST.txt

Addition.txt

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza

Adnotacja o fixlog.txt już zedytowana, z rozpędu to napisałam, a przecież nie dałam żadnego skryptu do FRST. Wszystko wygląda na wykonane, ale wymagane poprawki:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

2013-09-13 23:17 - 2013-09-13 23:17 - 00000000 ____D C:\Users\user\AppData\Local\avgchrome
2013-10-02 20:56 - 2013-03-16 14:52 - 00000000 ____D C:\Users\user\AppData\Roaming\Mipony
Task: {14621C48-DF92-4F0D-B644-A0C99BC17507} - \AdobeFlashPlayerUpdate No Task File
Task: {1B405B08-9DD4-47D3-A9BC-141B7CCDBA7F} - System32\Tasks\RunAsStdUser => C:\Program Files (x86)\Desk 365\desk365.exe
Task: {DB63E26E-025F-4350-8C4B-17C69B315853} - \AdobeFlashPlayerUpdate 2 No Task File
Task: {E16ED733-CEDC-469D-BD5B-0C60F4CFF274} - \DSite No Task File
S3 RSUSBSTOR; System32\Drivers\RtsUStor.sys [x]
S3 RtsUIR; system32\DRIVERS\Rts516xIR.sys [x]
S3 USBCCID; system32\DRIVERS\RtsUCcid.sys [x]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Operacja AdwCleaner naruszyła preferencje Google Chrome, wyglądają na nieczytelne / uszkodzone. Przeładuj Preferences poprzez akcje z przestawianiem określonych opcji:

  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > na liście poprzestawiaj kilka razy domyślną wyszukiwarkę, finałowo ustaw Google.
3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...