Skocz do zawartości

Recovery w Sony Vaio


pedro82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien "problem". Bez jego rozwiązania można sobie poradzić, jednak z samej przekory chciałbym go rozwiązać.

 

Kupiłem laptopa Sony Vaio Pro i tradycyjnie na początku jak przy nowym dysku wydzieliłem sobie partycje na programy i pliki zmniejszając partycje C i dorabiając D EaseUs Partition masterem.

 

Dopiero potem wpadłem na pomysł, by utworzyć sobie dyski recovery, co już nie było możliwe, ponieważ windows przestał widzieć partycje Recovery, która została nieruszona i można ją np. skopiować na pen drive i odczytać wszystkie pliki.

 

Chciałbym rozwiązać ten problem, by np. będąc w podróży po wysypaniu się systemu i braku instalatora windowsa na pamięci przenośnej móc odzyskać system. Raz już mi się taka opcja przydała w starym Lenovo, gdy jakiś wirus spowodował brak możliwości uruchomienia windowsa a byłem wówczas odcięty od świata.

 

Pracownik z serwis Sony chyba był z łapanki z ulicy i nie za bardzo orientował się w temacie, ale chętnie mógłby mi przysłać płyty recovery za jedyne 398 zł :)

 

 

Po różnych zabawach na chwilę obecną mam zainstalowaną świeżą kopię Windowsa 8 i sterowniki ze strony Sony i wszystko ładnie działa i system się automatycznie aktywował a przy okazji pozbyłem się nieco śmieci dostarczanych extra w systemie przez Sony. Więc nie chodzi o rozwiązanie problemu "na już" tylko przez dociekliwość i ciekawość dowiedzenie się jak można rozwiązać tą sprawę.

 

Oto kilka rzeczy, które już robiłem i nie przyniosły efektów:

- usunięcie stworzonej partycji D i rozszerzenie dysku C do oryginalnego stanu

- próba dostępu przez Assist przed załadowaniem się Windowsa (także nie widzi partcji recovery)

Windowsowe "rozwiązywanie problemów z uruchamianiem)

- i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy oczywistych o których juz zapomniałem.

 

Myślę, że trzeba wkroczyć z cięższą artylerią i popracować na wierszu poleceń, na czym za bardzo się nie znam. Umiem wpisać, ale nie wiem co by nie zepsuć :)

 

Nie wiem co w zdiagnozowaniu problemu i jego rozwiązaniu może byc pomocne dla znajdujący się na tym forum ekspertów :)

Dołączam jak wyglądają partycje na chwilę obecną i kilka innych rzeczy, które chciałbym by inaczej wyglądały - jak w oryginale.

 

Moje domniemywanie laika, może przypuszczać, że Windows zgubił ścieżkę do partycji Revovery i partycji Windows RE Tools (do opcji odzyskiwania Windows także nie można wejść poprzez Assist bez zewnętrznego pendrive z instalatorem Windowsa).

 

Zapewne są potrzebne jakieś inne informacje, więc czekam na pytania od chętnych by rozwiązać ten problem, który nie tylko ja mam (bo na forach jest wiele takich tematów – ale żadnego konkretnego działającego rozwiązania.)

post-11649-0-01855400-1380653738_thumb.jpg

post-11649-0-09667900-1380653748_thumb.jpg

post-11649-0-81542900-1380653762_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przydałby się listing zawartości partycji recovery i listingi kontenerów rozruchowych boot\BCD ze wszystkich partycji na których takowe występują.

Ponieważ partycje są prawdopodobnie "ukryte" dla modyfikacji będziesz musiał się posłużyć konsolowym narzędziem "diskpart" do przypisania liter (punktów montowania).

Opis:

http://support.microsoft.com/kb/300415/pl

 

Przykłady użycia też na tym forum w podobnych tematach.

 

BCD natomiast w trybie szczegółowym:

 

bcdedit /store "ścieżka do kontenera" /enum all

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...