Skocz do zawartości

Reklamy i asystenci pobierania


michaelwaut

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodam, że dobreprogramy wprowadziły ostatnio drobną zmianę w związku z zastrzeżeniami do niejawności klucza 1Q1F1S1C1P1E1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I tworzonego przez "Asystenta" w rejestrze. Ponoć "Asystent" nie pokazuje się już w przeglądarkach z wyłączoną funkcją słodkości:

 

Portal Dobreprogramy a ustawa Ustawa o prawie telekomunikacyjnym z dnia 16 listopada 2012

 

Zmieniliśmy treść komunikatu i informujemy w nim wprost, że z ciasteczek korzysta zarówno strona, jak i asystent pobierania. Według nas było to oczywiste już wcześniej, ale teraz jest bardziej jednoznaczne i nie pozostawia miejsca na jakiekolwiek wątpliwości.

 

Co więcej, zgodnie z obietnicą poszliśmy krok dalej - jeśli w ustawieniach przeglądarki wyłączycie zgodę na ciasteczka, w ogóle nie dostaniecie asystenta pobierania. Nie trzeba ustawiać DNT ani innych opcji, wystarczy że nie akceptujecie ciasteczek. Przy buttonie pobierania będzie co prawda informacja o włączonym asystencie, ale nie zostanie on uruchomiony. Zobaczymy, czy dałoby się usunąć ten dopisek, ale bez ciasteczek to nie takie proste - ot, absurdy unijnej biurokracji ;)

 

To chyba najprostsze i najbardziej przejrzyste rozwianie ewentualnych niejasności.

Dodam informację do mojego tematu.

Odnośnik do komentarza

Niestety ściągam oprogramowanie z DP, zawsze używając linków bezpośrednich, bo znam tą stronę od lat... :mellow: Innym moim źródłem programów jest też Softpedia. Niektóre softy ściągam z ich stron domowych, np. inne wersje Firefox, które lubię testować, jednak tam też staram się zachować ostrożność.

 

Aha, swego czasu zauważyłam, że bezpośrednie pobieranie nie jest dostępne na DP, jak się nie zaakceptuje ciasteczek. :(

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Pozytywna zmiana na Sourceforge: SourceForge Acquisition and Future Plans. Serwis został przejęty przez nowego właściciela, który próbuje odbudować reputację serwisu. Program sponsoringowy DevShare został usunięty, co oznacza likwidację "asystenta pobierania" na Sourceforge.

Artykuł na forum został zaktualizowany w tej kwestii. Dodatkowa uwaga: uBlock ma zintegrowany filtr Badware risks‎, który nadal blokuje sourceforge, co jest już nieaktualne.

 

Niestety, problemy w dziale Malware tu notowane na forum mają głównie inne źródła (np. dobreprogramy.pl).

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Zauważyłem, że od jakiego tygodnia na stronie sharewreonsale jest downloader pobierania 2.1MB. Nie da się go uniknąć. Na niego nawet Virus Total online nie krzyczy. https://www.virustotal.com/pl/file/5ece4f3a5977f2f86eb54075b47ed20934f2274d1310f55417d794d65217d694/analysis/

001639.jpg

Po pobraniu instalator dopiero oferuje pobranie i instalowanie programu

001641.jpg

Downloader oferuje drugą aplikację SharewareOnSale Daily Giveaway Notifier

001643.jpg

No i finisz

001644.jpg

Kto kliknie notifiera, ten ma zagwarantowany codzienny spam i długie listy promocji. Dewelopera i reklamiarza zaprosi. Malware. Ale Virus Total online milczy.

 

Pokopałem na stronie sharewareonsale i dokopałem się, że już od miesiąca to wdrażali i można liczyć na powiadomienia na pasku Windowsa o promo

001645.jpg

 

Dużo miałem programów z promocji. Po przeinstalowaniu systemu miałem zachowane maile z tych promocji od lat i te z sharewareonsale. Chciałem kliknąć w linka na gmailu żeby pobrać kvisoft flipbook maker - bo mam przecież klucz aktywacyjny - to już link do programu wygasł. Amen. Biała strona sharewareonsale. Tak przepadło mi ciekawe oprogramowanie.

Teraz doczekałem malware w pasku narzędzi Windowsa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Nie wiedziałem nawet, że można ominąć downloadera na DP, więc na pewno się przyda.

ano wlasnie... W czym jest problem z DP...? przeciez oni od zawsze maja link pt. bezposrednie pobieranie. B. b. rzadko go nie ma. Wowczas trzeba zrezygnowac z pobierania. I nie ma problemu z DP. Wg mnie DP+download to jakis sztuczny problem. Problemem jest natomiast poziom portalu - jakby caly swiat myslal tylko o telefonach,smartfonach, tabletach, grach i tym podobnych bzdurach. Jeden wielki sklep. Nie ma tam co czytac.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...