Skocz do zawartości

Problem z bluescreenem


Landuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Rzadko proszę o pomoc ale tym razem mój sprzęt coś dopadło i mimo niewielkich prób naprawy problemu postanowiłem, że jednak napiszę.

 

Na początek specyfikacja sprzętu:

 

Płyta główna: Asus Maximus VI Hero

Procesor: Intel Core i5 4670K

RAM: 8GB Kingston 1333MHz

Grafika: EVGA GeForce GTX 670 FTW

Dyski: SSD OCZ Agility3 60GB

          HDD WD Caviar 500GB

Zasilacz: OCZ ZT Series 550W

Obudowa: Corsair Graphite 600T

System: Windows 7 64-bit

 

 

Kilka dni temu w komputerze zmieniana była płyta główna i procesor. I wszystko by było dobrze gdyby nie fakt, że od tamtej pory zazwyczaj podczas grania w wymagające gry mam (tak mi się wydaje) jakiś problem obracający się wokół karty graficznej czy sterowników. Po prostu pogram jakiś czas i wywala mi bluescreena, następuje restart. Podobnie stało się podczas testowania grafiki w Benchmark Valley. Karta przy maksymalnym obciążeniu osiąga temperatury w granicach 80°C więc nie wydaje mi się by to było jakoś ekstremalnie gorąco. Poza tym to jest referent i też jakiegoś super chłodzenia nie należy się spodziewać, ale wcześniej nigdy nie było problemów.

Karta graficzna jest lekko podkręcona fabrycznie. Procesor też jest po niewielkim OC na razie do 4.2 GHz.

 

Próbowałem zmieniać sterowniki na starszą wersję i nic to nie dało.

 

BluescreenView pokazuje BSOD na pliku dxgkrnl.sys i wszystkie minidump mam dokładnie takie same:

 

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: dxgkrnl.sys



If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x00000116 (0xfffffa8009e6b010, 0xfffff8800556e700, 0xffffffffc000009a,
0x0000000000000004)

*** dxgkrnl.sys - Address 0xfffff880040e5000 base at 0xfffff88004088000 DateStamp
0x4ce799fa

 

Jakie info mam jeszcze podać i jakie ewentualnie testy porobić, abyście mogli coś doradzić. Mam tylko nadzieję, że nie siada mi karta, a może to jakiś inny problem? Mam nadzieję, że coś doradzicie ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sterowniki ze strony www.nvidia.pl zawsze stamtąd pobieram i nigdy nie było problemu. Poza tym tak jak wspomniałem ten problem u mnie pojawił się po wymianie płyty i procesora i oczywiście formatowaniu dysku i instalacji systemu na nowo. Dzisiaj problem jak na razie nie wystąpił mimo, że trochę grałem z tym że temperatura karty wyniosła 70°C a więc sporo mniej niż wczoraj.

Wiesz moim zdaniem to obojętne czy pobierasz sterowniki ze strony nvidii czy ze strony producenta karty graficznej bo to przecież są te same sterowniki od nvidia.

 

Spróbuję jeszcze raz wszystko zaktualizować, w ostateczności zmienię pastę na rdzeniu karty bo jeszcze nie była zmieniana od nieco ponad roku jak z niej korzystam.

 

EDIT: Dodam jeszcze, że po wystąpieniu bluescreena i restarcie przez chwile nie działa mi monitor (brak sygnału) czyli tak jakby karta nie wstaje. Muszę wszystko zgasić i chwilę odczekać i dopiero wtedy zaskakuje.

Odnośnik do komentarza

Może coś należałoby pozmieniać w UEFI? Manuala do płyty przeglądałeś? - http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/MAXIMUS-VI-HERO/E8181_Maximus_V_Hero.pdf
Ja tam takiego biosu nie ogarniam, ale coś może jest na rzeczy w ustawieniach 'Monitor menu 3.7' (obrazki są beznadziejne...).
W szczególności zastanowić się nad 'CPU Upper Temperature' i 'CPU Fan Max. Duty Cycle...'. Może teraz masz takie ustawienia, że przy temperaturze ok. 70 st C działają zabezpieczenia dla procesora przed wyższą temperaturą niż 70 stopni C?
Ale ja tylko zgaduję.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...