Skocz do zawartości

Mam poważny problem...


pzm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczne od tego że mam na dysku dwie partycje C i D na C mam Windows XP a na D Windows Vista,kiedy próbowałem dziś uruchomić XP to nie dało rady i pojawił się ekran na którym było napisane międzyinnymi URUCHOMIENIE SYSTEMU WINDOWS NIE POWIODŁO SIĘ,były też wymienione dwa Pliki

PLIK \NST\NTLDR

STAN 0XC000000F

coś takiego, więc uruchomiłem ponownie Viste i zacząłem kombinować z programem EasyBCD i tak pokombinowałem że teraz po uruchomieniu komputera wogóle nie pokazuje mi się ten ekran na którym wybierałem sobie system który chce uruchomić,i teraz po prostu komputer tak jakby się zawiesza,gdybym nie miał płyty ratunkowej Rescue Kit Express 9.0 to nie uruchomił bym ani Visty ani XP i komputer byłby bezużyteczny...poza tym ja uzywałem tego programu EasyBCD z systemu XP będąc na Vista bo nie miałem go zainstalowanego na Viscie,i kombinowałem w tym programie międzyinnymi z opcją Rozmieszczenie BCD i to wtedy tak mi się spitoliło że nie mogłem uruchomić już nawet Visty,przed chwilą zainstalowałem sobie ten program EasyBCD równiez na Viscie ale jak klikam żeby go otworzyć to wyskakuje mi okienko alarmowe że BŁĄD PODCZAS OTWIERANIA REJESTRU BCD i niżej jest napisane CZY CHCESZ RĘCZNIE WCZYTAĆ REJESTR BCD DLA ZARZĄDZANIA W EASY BCD? MIEJ NA UWADZE ŻE EASY BCD POTRZEBUJE BOOTLOADERA WINDOWS VSTA/7 I NIE BĘDZIE DZIAŁAŚ W ŚRODOWISKU Z WYŁĄCZNIE WINDOWS XP. i sa opcje TAK   NIE, jak klikam TAK  to musze czegoś wyszukac czego nie potrafie a jak klikne na NIE to otwiera mi się ten program ale nie potrafie nadpisac MBR czy jak to się tam nazywa poza tym wydaje mi się ze to samo nadpisanie MBR nie wystarczy,acha teraz sobie przypomniałem że kiedyś będąc na Vista usunąłem jakiś folder z plikiem z XP kiedy wszedłem na partycje z zainstalowanym systemem XP, który chyba był podpisany coś NTS ale już nie pamiętam dokładnie co i jak,w kazdym razie tak myslę że musiałem wtedy usunąć jakiś ważny plik i dlatego nie mogłem dziś uruchomić XP,prosze o pomoc jeśli wogóle da się coś z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Postanowiłem reinstalować XP,ale jak się okazało nie jest to mozliwe dochodzi do pewnego momentu reinstalacja potem pojawia się ekran z napisem PO PONOWNYM URUCHOMIENIU KOMPUTERA PRACA INSTALATORA ZOSTANIE WZNOWIONA i komputer się restartuje pojawia się ekran tam gdzie jest napisane VERIFICATION DMI POOL DATA i staje pojawia się napis NIEPRAWIDŁOWA TABELA PARTYCJI i koniec,nie można zreinstalowac Windowsa XP...

Próbowałem też uruchomic konsole odzyskania systemu wciskając klawisz R i wpisywać komendy FIXMBR FIXBOOT ale wyskakuje pytanie czy napewno chcesz zapisać nowy rekord MBR? i nie wiem co dalej robić jak potwierdzić że się zgadzam? wciskałem już chyba wszystkie cyferki na klawiaturze i nic...

 

Okey,udało mi się w końcu z konsoli odzyskania systemu użyć tych komend FIXMBR,FIXBOOT ale nic to nie dało dalej nie ładują się systemy tylko pojawia się ekran VERIFICATION DMI POOL DATA i NIEPRAWIDŁOWA TABELA PARTYCJI,a kiedy próbuje na Viscie uruchomić VistaBootPRO lub EasyBCD to pojawia sie zawsze komunikat ostrzegający że BCD Registry Missing or Corrupt i nic nie mogę tymi programami zdziałać...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...