Skocz do zawartości

HDD SATA i ATA z Win 7 PL HE 64 bit - Tablica partycji - błąd bootowania/odczytu


tuskomat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
.
Posiadam konfigurację dyskową PC : 1*SATA HDD 320 GB /ozn. litera D:/ = 1 partycja Podstawowa z Win 7 PL HE 64 bit + 1 partycja Podstawowa na Storage. Do slotu EIDE podłaczyłem dysk PATA Seagate 60 GB /ozn. litera C:/ i zainstalowałem na Partycji Podstawowej Win 7 PL HE 64 bit, z tym że Instalator oczywiście "widział" poprzednie partycje i dysk SATA.
.
Ponieważ dysk SATA będę musiał zwrócić koledze /pożyczony/ odłączyłem ta 320-kę od MOBO i zasilania, ale w trakcie botowania otrzymałem błąd "Invalid partition table ". W BIOS mam ustawione Boot Priority na PATA 60 GB i First Booting Device na PATA 60 GB ; w opcji rozruchowej Win 7 default jest ustawiony na dysk PATA 60 GB.
.
Co zrobić/ zmienić/ skonfigurować w WIN 7/MBR aby odczyt tablicy partycji był prawidłowy z C: a nie z D:.

Dysk SATA fizycznie będzie odłączony po paru dniach testów, natomiast przez krótki okres układ dysków zostanie utrzymany , z tym że zakładam że bootuję teraz z PATA..
.
?           

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

próbowałem z wiersza poleceń, ale wszystko kicha, ignorował nowe ustawienia.

.

Wziąłem programik EasyBCD i podmieniłem winloadera.exe - jak sugerował -  na dysk C z D.

I zadziałało !

.

Ale coby szczęścia nie było za dużo, okazało się że wgrał na C bootloadera , ale tego z WIN XP /wczesniej był tam XP-ek/ i tera

odpala Win 7 z C tylko z ekranem (powitalnym/serwisowym ?) który pojawia się w trakcie ładowania sysopa z C

.

Czy to mozna zmienić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...