Skocz do zawartości

Zamulony laptop


trikus12

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows Vista. Nic tu nie wskazuje na infekcję. Tylko malutka drobnostka, przez SHIFT+DEL skasuj z dysku te foldery resztówkowe po adware:

 

2013-09-07 13:47 - 2013-09-08 15:48 - 00000000 ____D C:\Program Files\WebConnect

2013-09-07 13:47 - 2013-09-07 13:53 - 00000000 ____D C:\Program Files\RegCleaner

2013-09-07 13:47 - 2013-09-07 13:47 - 00000000 ____D C:\Users\Damian\AppData\Local\BonanzaDealsLive

2013-09-07 13:47 - 2013-09-07 13:47 - 00000000 ____D C:\ProgramData\BonanzaDealsLive

 

 

Laptop bardzo mocno muli pomimo formata z recovery.

Co to konkretnie za "Recovery", tzn. czy ma jakieś "bonusy" w postaci dodatkowego oprogramowania? Zwykle Recovery określonego producenta ma to do siebie, że w obrazie Windows są dointegrowane zbędniki podług upodobań tegoż producenta, np. jakiś antywirus. "Formatując" w istocie zrzucasz gotowy obraz z Windowsem, który jest daleki w wyglądzie od czystego gołego Windows. Patrząc na Twoje raporty:

 

1. Przede wszystkim zwraca uwagę sfatygowany Norton Internet Security (sterowniki zasadnicze z roku 2010). Odinstaluj. Po prawidłowej deinstalacji popraw narzędziem Norton Removal Tool.

 

2. Wyłącz także zintegrowany z systemem archaiczny Windows Defender. Start > w polu szukania wpisz msconfig > z prawokliku Uruchom jako Administrator i w kartach Uruchamianie + Usługi odznacz wpisy WinDefend. Zresetuj system.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

Podaj czy widzisz poprawę w funkcjonowaniu systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Recovery, sam nie wiem dokładnie.

Mam taką opcje że przy uruchomieniu systemu jak klikne f3 to włączy mi się opcja formatowania przez recovery.

Powoduje to powrót systemu a dokladnie dysku C do takiego stanu jak po kupieniu laptopa.

Wiem jak to wygląda, pytam jednak o to, czy tak zrzucony obraz Windows pokazuje od razu Norton Internet Security (nie instalowany przez Ciebie ręcznie).

 

 

Zrobiłem wszystko i nadal to samo.

Wykonaj jeszcze standardową diagnostykę na bazie "czystego rozruchu": KB929135. Po tym zrób nowy raport z FRST, ale opcje Services i Drivers odznacz (to wyłącza filtrowanie wpisów).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No tak, ale ja tu nie widzę śladów wykonania pewnych czynności:

- Zalecałam wyłączenie Windows Defender (dwa wpisy startowe) via msconfig, a on konsekwentnie jest w stanie uruchomionym.

- Zalecałam test czystego rozruchu. W raporcie FRST brak śladów wykonania tej operacji w sposób pełny. O ile sekcja Usług owszem pokazuje wyłączenie obiektów wtórnych, to w starcie nadal są czynne wpisy niedomyślne wskazujące na nie przetworzenie sekcji Uruchamianie w msconfig.

 

Opisz co właściwie robiłeś w msconfig.

 

 

Norton instalowal się sam z recovery.

To potwierdza, że system instalowany z Recovery nie jest fabrycznie czysty, od razu ma zintegrowane zbędniki.

 

 

Jakiego antywirusa mi polecasz? Tego usunąłem.

To nie temat na ten etap rozważań. Przecież nie wiadomo w jakim stanie jest system i co mu jest, a instalacja antywirusa skutecznie zaciemnia obraz (to bardzo silny soft). W trakcie diagnostyki nie instaluj przypadkiem kolejnego innego AV.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem czysty rozruch tak jak w instrukcji.

W uruchomieniach była tylko jedna opcja do wyłączenia windows defender i dałem wyłącz ale już znalazłem drugą i zrobiłem to samo.
Laptop chodzi jeszcze wolniej - nawet notatnik otwiera sie po minucie, a w dodatku internet mocno zwolnił - jakakolwiek strona ładuje się minute. Filmiki i gify zaczęły się zacinać, strone forum musiałem otwierać trzy razy bo nie chciała się załadować.
Wczoraj straciłem połączenie z Internetem i zaraz ide do pracy, bede wieczorem.

Odnośnik do komentarza

Nie za bardzo rozumiem dlaczego powtarzałeś ponownie Recovery, skoro już to bezskutecznie trenowałeś. Kręcimy się w kółko. I skoro było Recovery, to czy Norton Internet Security jest obecnie w systemie?

 

 

zrobiłem skanowanie spybotem i malware - znalazły conieco i wszystko usunęły.

Spybot to przestarzały i mało skuteczny program. Poza tym, nie podałeś co usuwałeś, nie wiadomo co to było i czy w ogóle warte zainteresowania. I moim zdaniem odpuść sobie szukanie infekcji / skanowanie. Tu nie ma podstaw, by podejrzewać takie ingerencje. I zrzucałeś Recovery aż dwa razy.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...