Skocz do zawartości

Próba instalacji Windowsa XP [ STOP:0x0000007B ]


fix7

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

dobrze, to tak , żeby nie namieszać jak sprawdzić czy będą pasowało mi sterowniki ? Bo ta popularna paczka może nie pasować... 

wygooglowałam jeszcze temat ten http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2522242.html , wspominają tak o zmianie w biosie tryb , tylko , że to już ten sposób drugi jest tak? Przepraszam za takie pytanie ale 1 raz będę tak instalować ;) 

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze więcej sposobów by zainstalować WinXP bez integracji sterownika na płytę instalacyjną.

Mianowicie przy odrobinie szczęścia czasami XP rozpoznaje pendrajwa przy instalacji, oczywiście na pendrajwie zapisany powinien być sterownik SATA.

Albo użyć można napędu dyskietek pod USB, może jakiś znajomy lub znajoma posiada. Z napędem dyskietek (FDD) nie powinno być problemu ponieważ emuluje napęd A: i instalator WindowsXP powinien go rozpoznać bez problemu.

 

Inną możliwością jest spreparowanie pendrajwa, który emulował będzie FDD.

 

1. Poszukać i Pobrać Virtual Floppy Drive

 

2. Poszukać i pobrać Win98 Bootdisk Image ze zintegrowanym sterownikiem CD-Rom (WAŻNE!)

 

3. Uruchomić Virtual Floppy Drivestworzyć napęd A: i zmountować Win98 Bootdisk Image

 

4. Poszukać i pobrać HP USB Disk Storage Format Tool

 

5Wszystkie dane z pendrajwa zabezpieczyć ponieważ za chwilę będzie on formatowany

 

6. Uruchomić HP USB Disk Storage Format Toolwybrać Filesystem Fat(32), zaznaczyć Create a DOS Boot Disk a następnie wskazać ścieżkę do zmountowanego image.

 

7. Wystartować formatowanie

 

8. Na tak utworzony napęd FDD Skopiować sterownik SATA

 

9. W BIOS ustawić Boot from USB Device albo Boot from other Device lub podobnie. NIE BOOTOWAĆ Z CD-Romu

 

10. Uruchomić komputer z pendrajwa, jak DOS i sterowniki CD-Rom się uruchomią, zmienić prompt (literę napędu w którym znajduje się CD)

 

11. Na płycie odnaleźć folder i386 i uruchomić z niego plik WINNT.EXE

 

12. Teraz całkiem normalnie instalować Windows jak zawsze, później przez F6 wybrać sterownik SATA z napędu A: czyli pendrajwa.

Jeśli sterownik SATA jest poprawny to instalacja WindowsXP przebiegnie bez niespodzianek   :)

 

Mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...