Skocz do zawartości

Uszkodzony zasilacz


Arctus

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem dość spory wzrost poboru energii elektrycznej we własnym gospodarstwie domowym. Metodą prób i błędów zauważyłem, że najprawdopodobniej zasilacz od komputera, kiedy ten jest wyłączony pożera znaczne zasoby tejże energii. Jednak kiedy odłączę go od zasilania (wyciągnę kabel), to kiedy powtórnie chcę uruchomić komputer, słyszę tylko próbę odpalenia i spada moc, po czym komputer nie uruchamia się. Wtedy wyciągam ponownie kabel zasilania, podłączam odczekuję ok. minuty i uruchamiam komputer bez problemu. Nie uważam, tego zjawiska za normalne więc podejrzewam, że zasilacz jest uszkodzony. Nie wiem czy naprawa ma sens czy lepiej poprostu zainwestować w jakiś lepszy sprzęt. Mój dotychczasowy zasilacz to: Tagan Easycon series 530W U15

Pozostałe komponenty to:

Gigabyte P965 DS4

Asus GT 8800

Intel Core 2 Quad 6700

2x HDD, 4xRAM, Napęd DVD

 

Głównie zależy mi na czymś porządnym ewentualnie z możliwością podkręcenia procka. Cena..... chciałbym, się zamknąć w okolicach 500-550zł ale jeżeli znajdziecie coś fajnego i taniego to będę wdzięczny za uratowanie kilku stówek.

 

Z góry dziękuję za pomoc!!!

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Nie wiem czy naprawa ma sens czy lepiej poprostu zainwestować w jakiś lepszy sprzęt.

W tej chwili na Allegro jest wystawiony na licytację taki sam zasilacz jak Twój za 1 zł - też uszkodzony. Dlaczego nikt nie licytuje? Żaden serwis naprawiający sprzęt nie jest nim zainteresowany (przynajmniej jak na razie)? Wnioski wyciągnij sam.

 

 

...ale jeżeli znajdziecie coś fajnego i taniego to będę wdzięczny za uratowanie kilku stówek.

Dla mnie 'fajny', biorąc pod uwagę Twój sprzęt i dotychczasowy PSU jest Be Quiet! Pure Power L8-CM-630W - http://www.ceneo.pl/13724886http://www.hartware.de/review_1403_2.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...