Skocz do zawartości

Błędny zapis postu


Bonifacy

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oto co ja widzę (Firefox 3.6.12):

http://img443.imageshack.us/img443/512/bpost.png

Wnioskuję więc, że chodzi o to przejście do nowej linii. W Firefox wszystko wygląda u mnie poprawnie, zarówno na widoku, jak i podczas otwierania edycji pełnej. Ale w Internet Explorer 8 właśnie było widać przejście do nowej linii, zarówno na widoku, jak i pełnej edycji. Nie wiem w jaki sposób uzyskałeś ten efekt. Oto co zrobiłam: zedytowałam Twój post z poziomu Internet Explorer, usuwając te "ENTERy". O to chodziło? Czy jest w porządku?

Odnośnik do komentarza

Tak, o to chodziło, teraz jest dobrze.

Efekt ten ma coś wspólnego z tym, iż czasami piszę post w notatniku a później treść wklejam do postu.

I tu pierwotnie, po wklejeniu treść była "rozsypana". Metodą wytnij/wklej połatałem treść, zgarnąłem ją do kupy i przed zapisem sprawdziłem w podglądzie.

Wyglądała OK. Ale po zapisie - jak na załączonym powyżej obrazku. Może to Ci pomoże w rozszyfrowaniu mechanizmu powstawania takiego błędu.

Odnośnik do komentarza

To nie jest wina forum, tylko:
 

Efekt ten ma coś wspólnego z tym, iż czasami piszę post w notatniku a później treść wklejam do postu.
I tu pierwotnie, po wklejeniu treść była "rozsypana".


To treść w Notatniku jest formatowana w specjalny sposób i do posta jest wklejany już przetworzony przez Notatnik niepożądany układ. A to jak to widać w poście może zależeć od używanej przeglądarki (jak tu wyszło: Firefox traktował to inaczej niż Internet Explorer), co nie zmienia i tak faktu, że należy ręcznie poprawić po Notatniku. Tak jak to zrobiłam.

Dlaczego tak się dzieje: Notatnik + włączona funkcja "Zawijaj wiersze" / "Word wrap" = bug KLIK. Co ciekawe, ja to widzę także od czasu do czasu na Notatniku w Windows 7, więc nic się nie zmieniło od czasów XP.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...