Skocz do zawartości

Zresetowany pulpit i ustawienia


VVigor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niestety mama coś poknociła w laptopie i muszę poprosić was o pomoc. O co chodzi; już mówię, laptop się włącza, pulpit wygląda jakby się zresetował do ustawień domyślnych, programy, które zawsze się włączały- nie włączają się. To dość ogólny opis, przywracanie nic nie daje, włączenie uruchamiania normalnego w msconfigu również.

Ogólnie problem jest identyczny jak ten tutaj, niestety odpowiedź gościa nic nie daje.

http://forum.pclab.pl/topic/900814-Windows-7-wyświetla-całkiem-inny-pulpit/#197;wietla-caÅkiem-inny-pulpit/

 

Problem w moim przypadku jest identyczny,w rejestrze wszystko kieruje się do "C/windows/system32/config/systemprofile/XXX" i tak jest zawsze. Poeksperymentowałem, zmieniłem wszystkie ścieżki na te poprawne (zerżnąłem z komputera,tylko z zamianą użytkownika itp), nic nie dało. Gość odpisał mu, że może być walnięty plik ntuser.dat, niby jego naprawa odbywa się poprzez przekopiowanie określonych plików na nowe konto, ale do tych systemowych nie mam dostępu... więc niewykonalne, próbowałem bez tego,nic nie da się zrobić.Wirus to też raczej nie jest,avg skanowałem i nic nie wykrył, chociaż może logi pokażą inaczej.

 

edit

kilka rzeczy, które teraz zauważyłem, wykonuję właśnie komendę sfc /scannow i moim oczom zamiast C:\Users\Ewelina(o to chodzi)> jest C:\Users\TEMP>

Nie wiem czemu jest tam TEMP a nie Nazwa profilu.

Ponadto przeczytałem ten temat: https://www.fixitpc.pl/topic/7057-brak-ikon-na-pulpicie/

Problem wygląda na podobny, tylko tutaj wszystko się ładuje, nie ma błędu o braku dostępu, ale również chodzi chyba o walnięte wpisy z Shell Folders. W moim przypadku ręcznie zmieniałem ścieżki (jak już pisałem wcześniej), ale bez rezultatu. Zaraz dopiszę czy sfc coś dało.

 

Komenda sfc nic nie dała...

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Konto uruchamia się z profilu tymczasowego (inne środowisko, m.in. tymczasowy Pulpit oglądany). Utrata dostępu do poprzedniego katalogu konta może mieć różne przyczyny, ale Dziennik zdarzeń daje tip = przypuszczalny brak uprawnień do katalogu konta lub obiektów w środku:

 

Application errors:

==================

Error: (09/10/2013 10:59:44 PM) (Source: Microsoft-Windows-User Profiles Service) (User: Lenovo)

Description: System Windows nie może załadować profilu użytkownika, ale wykonał logowanie przy użyciu domyślnego profilu systemowego.

 

SZCZEGÓŁY - Odmowa dostępu.

 

Przewidywana akcja to próba złączenia konta z poprzednim katalogiem. Uruchom Reprofiler (ma wbudowany SetACL, który resetuje uprawnienia). W programie rozłącz konto Ewelina z folderem C:\Users\TEMP (opcja Detach), następnie połącz konto Ewelina z folderem C:\Users\Ewelina (opcja Assign). Akcje wymagają sekwencji z przelogowaniem. Jeśli akcja się powiedzie, konto wróci do normy. Jeśli nie, konto może być definitywnie uszkodzone i trzeba założyć całkiem nowe (nie kopiując do niego rejestru NTUSER.DAT starego konta).

 

EDIT: Link Reprofiler nie wchodzi. Zastępcza strona pobierania: KLIK.

 

 

Ogólnie problem jest identyczny jak ten tutaj, niestety odpowiedź gościa nic nie daje.

Ta porada nie pasuje do sytuacji i nic nie da.

 

 

Gość odpisał mu, że może być walnięty plik ntuser.dat, niby jego naprawa odbywa się poprzez przekopiowanie określonych plików na nowe konto, ale do tych systemowych nie mam dostępu... więc niewykonalne, próbowałem bez tego,nic nie da się zrobić.Wirus to też raczej nie jest,avg skanowałem i nic nie wykrył, chociaż może logi pokażą inaczej.

Systemowych ścieżek nie ruszaj. Ścieżka C:\Windows\system32\config\systemprofile jest tu tylko tymczasowa, tu nie ma poprzedniego rejestru konta, folderu "systemprofile" też w ogóle nie należy ruszać, bo to jest ścieżka innego konta systemowego (domyślnie obecna w systemie). Co najwyżej potem można z systemprofile usunąć zbędne dane (m.in. Downloads), które przyrosły.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wg reprofiler'a konto Ewelina jest podłączone do C:\Users\Ewelina, a nie do TEMP. To trochę dziwne, bo cmd pokazuje zupełnie coś innego.

Próbuję właśnie odłączyć konto i podłączyć na nowo.

TEMP ogólnie nie jest podłączone do żadnego konta.

 

 

No i jeszcze lepiej, reprofiler po odłączeniu wyrzucił błąd, teraz nie można nawet zalogować się na konto,a wg programu dalej jest ono podłączone do folderu..

 

próbuję zrobić assign jeszcze raz, dam znać o wynikach..

 

Edit, assign zadziałał, konto wróciło do normalności, w cmd również nie ma już temp tylko normalna nazwa konta.

 

ps. Picasso kiedyś muszę Ci jakieś winko normalnie przysłać, za każdym razem ratujesz mi, albo innym tyłek :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...