Skocz do zawartości

Brak odczytu z nagranej płyty DVD


foreman

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisywałem dokumenty na płycie DVD, kilkakrotnie do niej dogrywałem kolejne pliki

Obecnie komputer nie odczytuje tej płyty

Zawiesza się przy tym, słychać że napęd działa ale dysk CD w laptopie pokazuje zero zawartości

Ponadto uruchomiony program nagrywający DeepBurner zawiesza się przy tej płytce

 

Co można zrobić w tej sytuacji? Czy to oznacza bezpowrotne utracenie tych danych?

Czy można skopiować zawartość tej płytki?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

 

Co można zrobić w tej sytuacji? Czy to oznacza bezpowrotne utracenie tych danych?
Czy można skopiować zawartość tej płytki?

Sprawdź tą płytę w nagrywarce DVD zainstalowaną w komputerze stacjonarnym (np. u kolegi)
Możesz wspomóc się programem IsoBuster - http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/CD-DVD-Images-Utils/IsoBuster.shtml
Zobacz tu jak z grubsza nim się posługiwać - http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/isobuster/2011/09/isobuster-odzyskiwanie-muzyki-z-uszkodzonych-plyt.aspx
Odnośnik do komentarza

W międzyczasie sprawdziłem kilka programów do odzyskiwania z płyt, także podany przez Ciebie IsoBuster, który jednak nie był w pełni skuteczny, a część plików zamienił na inne rozszerzenie.

Natomiast dużo lepiej poradził sobie "CD Recovery Toolbox Free" który nie odzyskał jedynie kilku małych folderów

 

Tak jak napisałeś, sprawdziłem pechową płytkę w stacjonarnym komputerze i bez problemów zostala odczytana.

 

W czym więc może tkwić problem?

Zauważam że w laptopie (który nagrał tę płytkę i nie odczytuje jej), że inne płyty po włożeniu odczytuje dużo wolniej (długo "myśli") .

Spróbowałem też nagrania i tu w pierwszym przypadku wypalenie właściwie utknęło (zatrzymało się na nagraniu jednego pliku mp3) a w drugim przypadku poszło z oporami (na początku powstało zawieszenie które dopiero po dłuższek chwili ustało i nagranie się rozpoczęło)

 

Czy to może być wina lasera?

Odnośnik do komentarza

 

 

W czym więc może tkwić problem?(...)Czy to może być wina lasera?

"Problem" ten jest raczej złożony (a w szególności jeśli chodzi o napędy w laptopach) i jedynie można pospekulować:
- używaj markowych płyt
- wyczuj które płyty (+/-) lepiej mu podchodzą do palenia
- staraj się się wypalać płyty w jednej sesji, bo wielosesyjność może implikować problemy, a w szczególności gdy płyta jest 'niezamknięta' i czeka na nową porcję danych
- w czasie nagrywania obowiązkowo korzystaj z zasilacza sieciowego
- poeksperymentuj z innym softem do nagrywania płyt

Biorąc pod uwagę powyższe trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to wina lasera. Być może. Z lektury podobnych tematów wynika czasami, że im laptop starszy wiekowo, to i gorzej spisuje się nagrywarka w nim. A ta zawsze będzie gorzej sobie radzić w stosunku do nagrywarek montowanych w komputerach stacjonarnych. Sam tego doświadczyłeś.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...