Skocz do zawartości

CorelDraw 11 się sypie + mniejsze problemy - allegro i video


T9K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z corelem 11 (trochę już archaiczna wersja), a mianowicie wywala program, który się objawia zawsze jak próbuje przeciągnąć MYSZKĄ (za pomocą strzałek na klawiaturze to nie) jakiś obiekt (szczególnie jak to robię "szybko", przy wolnym zdarza się że nie wywali), komunikatem systemowym:

 

"Program CorelDraw przestał działać.

 

Poprawne działanie tego programu zostało zatrzymane z powodu problemu. Zamknij program."

 

 

i jedyne co to mogę wcisnąć guzik "Zamknij program", nic, żadnego komunikatu o błędzie, ale w dziennik zdarzeń wykopałem to sprzed chwili:

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: CORELDRW.EXE, wersja: 11.704.0.0, sygnatura czasowa: 0x3ded5977

Nazwa modułu powodującego błąd: kodakcms.dll, wersja: 4.2.12.0, sygnatura czasowa: 0x3ce29a37

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00010377

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xf78

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01ceab0b2986e68c

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\Corel\Corel Graphics 11\PROGRAMS\CORELDRW.EXE

Ścieżka modułu powodującego błąd: c:\program files (x86)\corel\corel graphics 11\programs\kodakcms.dll

Identyfikator raportu: 8486a5c1-16fe-11e3-b516-028037ec0200

 

--------------------------------------------------------------

 

Drugi błąd wykazuje się na niektórych plikach video kiedy system chce załadować podgląd (błąd ten ciągle wyskakuje do usranej śmierci, dopóki próbuje wyświetlić wspomniany podgląd), wygląda identycznie jak ten z corelem:

 

"Program COM Surrogate przestał działać.

 

Poprawne działanie tego programu zostało zatrzymane z powodu problemu. Zamknij program."

 

 

Wpis z dziennika:

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: DllHost.exe, wersja: 6.1.7600.16385, sygnatura czasowa: 0x4a5bca54

Nazwa modułu powodującego błąd: xvidcore.dll, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x4dda10a3

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00000000000072c3

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x134c

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01ceab0d03ea2813

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\system32\DllHost.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\system32\xvidcore.dll

Identyfikator raportu: 41b8ca0c-1700-11e3-b516-028037ec0200

 

--------------------------------------------

 

Trzeci problem: Przeglądarki internetowe + allegro:

 

Nie wyświetla mi się menu logowania w prawy-górnym logowaniu - ciągle jest "kółeczko ładowania", niezależnie czy na głównej czy w jakimś poddziale (choć tu się zdarzały wyjątki, a widzę że teraz już nie......), mogę się zalogować przechodząc do strony logowania, np przez link "sprzedaj przedmiot w tym dziale", ale nawet zalogowany to dalej się te menu "ładuje".

Dodatkowo wyszukiwarka na allegro też stawia opór - nie mogę korzystać z menu rozwijalnego działów, zachowuje się jakby było całkowicie martwe.........

 

Co ciekawsze problem jest identyczny na Firefoxie (moja standardowa przeglądarka) oraz IE (praktycznie nieużywany), obydwie w bieżących wersjach. Antywisrus - Avast, też bieżący, osłony:

systemu plików, WWW, sieciowa i przed skryptami, wyłączenie nawet wszystkich nic nie daje.

 

Ale na drugim laptopie, który łączy się z tym samym routerem (netem) i avastem z tymi samymi osłonami taki problem nie występuje :huh:

 

---------------------------------------------------------

 

Sprzęt - laptop z stopki, Windows 7 professional (oryginalny, aktualny) ale jego instalacja to ~1,5 roku wstecz już, 2-3 razy był przywracany clonezillą, błędy występowały już od kilku miesięcy wstecz (wszystkie trzy), ale że nie były uciążliwe to się ignorowało je, teraz muszę popracować w corelu i szlag trafia + dorzucam te dwa pozostałe do jednego wora.

 

Może dostarczyć jakieś LOGi dodatkowo?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Hmmm... zaczynają się dziać jakieś poważniejsze rzeczy...

 

Corel wcale się już nie chce wystartować - wywala okienko błąd na którym... nic nie pisze, aplikacja dropbox przy starcie systemu też wywalił (piszczy że coś nie halo z uprawnieniami), zainstalowałem corela 12 i tez błąd :confused:

 

 

A i ściąganie plików w Firefoxie już wcale nie działa............

 

 

EDIT: w awaryjnym działa ściąganie plików, corel 12, corel 11 poza przesuwaniem obiektów (wiesza się w ten sam sposób )

 

Osobiście mam podejrzenia że coś nie jest tak z uprawnieniami.

 

EDIT2: kolejna aplikacja ma problem z uprawnieniami, a konkretnie z TEMP w ścieżce:

 

C:\Tsers\T9\AppData\Local\Temp

Odnośnik do komentarza

1. Uprawnienia Temp uszkodził FRST. Zastosowana wersja z bugiem:

 

Scan result of Farbar Recovery Scan Tool (FRST.txt) (x64) Version: 08-09-2013

 

Skasuj obecny FRST z dysku. Pobierz najnowszy z dzisiaj. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Unlock: C:\Users\T9\AppData\Local\Temp

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt i potwierdź, że problem uprawnień ustąpił.

 

2. Moduły / kodeki:

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: CORELDRW.EXE, wersja: 11.704.0.0, sygnatura czasowa: 0x3ded5977

Nazwa modułu powodującego błąd: kodakcms.dll, wersja: 4.2.12.0, sygnatura czasowa: 0x3ce29a37

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00010377

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xf78

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01ceab0b2986e68c

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\Corel\Corel Graphics 11\PROGRAMS\CORELDRW.EXE

Ścieżka modułu powodującego błąd: c:\program files (x86)\corel\corel graphics 11\programs\kodakcms.dll

Identyfikator raportu: 8486a5c1-16fe-11e3-b516-028037ec0200

Do wyboru co zaskoczy:

 

----> Próba aktualizacji modułu Kodaka. Podsuwam wypowiedź w poście #7: KLIK.

 

"I found out that there is one file in CorelDraw V12 that causes the problem: kodakcms.dll, the Kodak color management system library. If you have a Pentium quad processor, the system crashes after opening or importing graphics containing color. If you installed CGS12 in a default way, you find the file at C:\Program Files\Corel\Corel Graphics 12\Programs. The original version of the Kodak file is 5.0.4.0. You should delete and replace this file by a newer one. Version 5.2.5.0 will do. Where can you obtain this file? Easy: it is one of the files used by a Kodak programm: Kodak EasyShare Custom Creations. You can download it from the Kodak site for free! See http://download.kodak.com/keccs/v1_0_1/rlx_kodak_install.exe. Download the program and find your file at C:\Program Files\Kodak EasyShare Custom Creations Software\kip\bin. Copy and paste. CorelDraw works again!"

 

----> Jeśli się nie uda, jego derejestracja. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklej komendę i ENTER:

 

C:\Windows\SysWOW64\regsvr32.exe /u "c:\program files (x86)\corel\corel graphics 11\programs\kodakcms.dll"

 

Zresetuj system.

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: DllHost.exe, wersja: 6.1.7600.16385, sygnatura czasowa: 0x4a5bca54

Nazwa modułu powodującego błąd: xvidcore.dll, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x4dda10a3

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00000000000072c3

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x134c

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01ceab0d03ea2813

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\system32\DllHost.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\system32\xvidcore.dll

Identyfikator raportu: 41b8ca0c-1700-11e3-b516-028037ec0200

Odinstaluj Xvid Video Codec i zresetuj system.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1 - Zrobione, log:

 

 

Fix result of Farbar Recovery Tool (FRST written by Farbar) (x64) Version: 09-09-2013 01
Ran by T9 at 2013-09-09 21:28:07 Run:1
Running from D:\Users\T9\Desktop\logs
Boot Mode: Normal
==============================================

Content of fixlist:
*****************
Unlock: C:\Users\T9\AppData\Local\Temp
*****************

"C:\Users\T9\AppData\Local\Temp" => File/Directory unlocked successfully.

==== End of Fixlog ====

 

 

Ale FRST namieszał bardziej z uprawnieniami bo aplikacja dropboxa wywala mi "error w notatniku" przy starcie systemu:

 

 

pid:    1280
appdata:    u'd:\\Users\\T9\\AppData\\Roaming\\Dropbox'
real_path=u'd:\\Users\\T9\\AppData\\Roaming\\Dropbox'
    mode=040777    uid=0    gid=0
parent    mode=040777    uid=0    gid=0
dropbox_path:    u'D:\\PProgram Files\\Dropbox'
real_path=u'D:\\PProgram Files\\Dropbox'
    mode=040555    uid=0    gid=0
parent    mode=040555    uid=0    gid=0
HOME:    None
TMP:    C:\Users\T9\AppData\Local\Temp
TEMP:    C:\Users\T9\AppData\Local\Temp
tempdir:    'd:\\users\\t9\\appdata\\roaming\\microsoft\\windows\\start menu\\programs\\startup'
real_path='d:\\users\\t9\\appdata\\roaming\\microsoft\\windows\\start menu\\programs\\startup'
    mode=040555    uid=0    gid=0
parent    mode=040555    uid=0    gid=0
Traceback (most recent call last):
  File "core\authenticate.pyc", line 764, in authentication_thread
  File "core\config.pyc", line 63, in __setitem__
OperationalError: unable to open database file
 

 

 

ORAZ otwiera folder:

 

 

D:\Users\T9\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\comtypes_cache

 

------------

 

Z kolei aplikacja curseclient też się pluje:

 

image.png

 

 

Zauważyłem że nie mam uprawnień do ŻADNEGO folderu w "C:\Users\T9\AppData\Local\Temp"

 

----------------------------------------------------

 

 

2 - instalacja nowszego "kodaka" nie pomogła (restart był), zaś próba wyrejestrowania kończy się fiaskiem:

 

kod.png

 

 

3 - odinstalowany.

 

4 - Problem z allegro/firefox'em rozwiązany, wystarczyło wyczyścić ciasteczka (czego raczej nie robiłem ze względu na liczne ustawienia/logowania/etc witryn)

Odnośnik do komentarza

Ale FRST namieszał bardziej z uprawnieniami

Zrób nowy fix do FRST zawierający wszystkie ścieżki zgłaszane na komunikatach, wg modelu:

 

Unlock: ścieżka 1
Unlock: ścieżka 2

 

 

2 - instalacja nowszego "kodaka" nie pomogła (restart był), zaś próba wyrejestrowania kończy się fiaskiem

Skoro podmiana pliku nie pomogła (na pewno zastąpiony? sprawdziłeś wersję?), a moduł nie ma derejestracji, to ja tu więcej nie wymyślę. Oprogramowanie stare, moduł stary.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1 - Po szybkim upewnieniu się za pomocą Google, zrównałem zawartość tego TEMPa ccleanerem i już nic się nie pluje.

 

2 - Jednak działa, niedopatrzenie z mojej strony że trzeba było jeszcze przekopiować dll'ke do corela.

 

-------------

 

W sumie to wszystko, tylko widzę że na c: siedzi folder FRST, można skasować?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...