Skocz do zawartości

Nowy procesor - Resety, przegrzania


LolerPL

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zmieniłem procesor z Pentium D 2.8Gz na Pentium 4 EE 3.2Gz 840 ( Własciwie najszybszy na moja płyte głowną, 4 Wątki z HT ) 

Z początku miałem problem z ustawieniem pracy na 4 wątkach. Gdy udało się z nim uporać, procesor co prawda pracuje na 4 wątkach lecz komputer czasem się zawiesza (dioda dysku nie miga) , czasem nagle wyłącza (bez bluescreena)

Windows 7 64bit.

 

Załączam raport z HWiNFO

 

Podgląd zdarzeń zostawia pare wpisów, w tym:

"Niektóre funkcje zarządzania energią procesora w czasie wydajności zostały wyłączone z powodu znanego problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego."

 

"Ładowanie sterownika \SystemRoot\SysWow64\Drivers\TVicPort.SYS zostało zablokowane z powodu niezgodności z tym systemem. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania w celu uzyskania zgodnej wersji sterownika." - nie mam pojęcia co to za sterownik.

MACH.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy zanim wymieniłeś procesor, sprawdziłeś czy nie powinno się zrobić aktualizacji BIOS-u.

Druga sprawa to zaktulizować  sterownik chipsetu Intel Chipset.

Trzecia sprawa to te oprogramowanie TVicPort na pewno nie jest zgodne z tym systemem, ostatnie wersje były chyba na XP 64, po za tym za zasoby płyty (w tym przypadku chodzi o porty) odpowiada BIOS lub sam system, więc takie oprogramowanie jest raczej zbędne, chyba że taki sterownik daje producent płyty głównej.

Odnośnik do komentarza

Z powyższego loga wynika, że wersja BIOSu jest najnowsza wgrana 0601.

 

Ten TVicPort wyklucz z autostartu jeśli jest w autostarcie. (w szukajce wpisz msconfig sprawdź zakładki usługi i uruchamianie).

Następnie testuj czy będzie lepiej.

 

Co to jest ten TVicPort:

 

 

TVicPort is a toolkit for direct port I/O from Win32 applications. TVicPort includes transparent support for Windows 95/98/Me and Windows NT/2000/XP/XP 64-bit, providing programmers with standard methods for real-time Direct Access to port and memory mapped I/O - without requiring you to write a custom virtual device driver for Windows 9x/Me or a kernel-mode driver for NT/2000/XP/XP 64-bit. Brand new 64-bit offers intelligent support for 64-bit solutions.
TVicPort's main capabilities are:
- direct port I/O access
- (new!) obtains pointers to the physical memory by directly mapping it to the user process's address space;
- advanced LPT support including access to any pin on any LPT port
- access to IDE HDDs hardware manufacturer information (HD serial number, geometry, etc.)
- (new!) Windows XP 64-bit support

 

 

Inną przyczyną zwiech i restartów może jeszcze być słaby zasilacz...

Odnośnik do komentarza

Aplikacji nie ma w autostarcie, w zasadzie nawet jej na komputerze nie moge znalezc a błędy raportuje.

 

Bios, chipset i wiele innych rzeczy aktualizowalem przy wyzej wspomnianym problemie.

 

Zasilacz jest na 550W

(kupowałem go z duzą górką przy zmianie karty graficznej) 

 

 Karta graficzna - 114 W

 Procesor - 130 W

 reszta chyba nie osiagnie 300W

 

W dodatku stary procesor pobierał maksymalnie 95W czyli różnica to 35W

Odnośnik do komentarza

Poszukaj w komputerze czy znajdziesz TVicPort.sys plik powinien znajdować się w C:\Windows\System32\drivers

Pamiętaj by ustawić w eksploratorze w Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok - Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski, następnie klik na Zastosuj.

 

Jeśli plik jest tam gdzie napisałem zmień jego nazwę na TVicPort.sys.old i zrestartuj system.

Sparwdż czy zwiechy dalej będą następować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...