Skocz do zawartości

BSOD'y na nowej instalce W7


NoVVy

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę piąty raz tego posta bo co chwila wyskakują BSOD'y. Już drugi raz instalowałem system ale to nic nie pomaga. Najczęściej są to komunikaty "page_fault_in_nonpaged_area" oraz "driver_irql_not_less_or_equal". System goły tzn. nie zdążyłem oprócz aktualizacji jeszcze nic na nim zainstalować a nawet jak próbuję to BSOD (właściwie to zaczęło się w trakcie instalacji aktualizacji). Jeśli ktoś wie jak mi pomóc to bardzo proszę.

 

DMP

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cpu: Phenom II 955

Mobo: MSI 870A-G54

Gfx: Gainward Geforce GTX 460

Ram: 2x2Gb Geil 9-9-9-24 1333MHz

Dźwięk: X-Fi Platinum

Dysk: Samsung 500Gb Sata II

DVD-RW: SH-S223C Sata

Psu: Chieftec APS-550S

 

Sprzęt złożony dwa dni temu, nie jest kręcony. System to Windows 7 Home Premium 64 bit. Wszystkie aktualizacje są. W tej chwili nie mam nawet zainstalowanych sterów do płyty głównej (na poprzedniej instalce to także nie rozwiązywało problemu). BSOD'y występują najczęściej właśnie gdy coś się instaluje ale wyskakują też np. podczas przeglądania stron www. Zdarzało się też, że na kompie nie było nic robione i też pojawiały się BSOD'y. Komunikaty, które podałem wcześniej pojawiały się najczęściej. Zdarza się też, że BSOD nie ma okreśonego konkretnego komunikatu czy też nie wskazuje na jakiś plik powodujący błąd.

Odnośnik do komentarza
BSOD'y występują najczęściej właśnie gdy coś się instaluje ale wyskakują też np. podczas przeglądania stron www.

 

Coś mi to wyglada na pamięc. Spróbuj wyciągnąć jedną kośc i zobacz jak bedzie. Poza tym wykonaj test pamieci programem Memtest KLIK. Co i jak znajdziesz w dziale Hardware.

Po instalacji systemu powinieneś zainstalować ręcznie stery od płyty. Nie czekaj sciągaj stery chipsetu ze strony producenta.

 

Tutaj stery, to chyba Twoja płyta KLIK

Odnośnik do komentarza

Znalazł się winny - jedna kość sypie błędami w programie Memtest. Sprawdzałem je z automatycznymi i ręcznymi ustawieniami. Podniesienie troszkę napięcia sprawiło, że trochę mniej już było błędów ale i tak wychodzi na to, że jest to pamięć jest niesprawna bo na default'owych ustawieniach jest niestabilna. Dzięki za linka do sterów. Ściągnąłem je jeszcze przed pierwszą instalką systemu ale nie pomogły w pozbyciu się BSOD'ów. Zmylił mnie trochę ten kommunikat "irql..." i myślałem, że jest to coś związanego z przerwaniami ale jak już potem wyskakiwały inne komunikaty to faktycznie wyglądało to na pamięć. Pierwszą instalkę dlatego wywaliłem bo po aktualizacji biosu doszła obsługa SSE4 (we wcześniejszej wersji biosu nie obsługiwane) i myślałem, że lepiej będzie jak od nowa puszczę instalkę. Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu Belfegor.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...