Skocz do zawartości

[250-300 zł] Zasilacz modularny.


Andziorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Interesuje mnie zasilacz do ok 250-300 zł. Teraz mam Chieftec GPS 450W , jednak zaczyna się przegrzewać i jest dość głośny. Szukam czegoś cichszego + z odpinanymi kablami. Oto mój komputer:

Mobo: MSI P45 Neo3-FR

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.0

Pamięci: 2Gb Corsair TwinX XMS2,DDR2 PC2-6400

Grafa: ATI Radeon HD 4830 GDDR3

Dysk: WD Caviar Green Power 1 TB

Monitor: Samsung T220

 

W przyszłości planuję być może wymianę karty graficznej albo przejścia na i7, dobrze, żeby zasilacz miał więc zapas mocy. Podkręcać komputera raczej nie będę.

Mam do wyboru następujące zasilacze:

- OCZ zasilacz ModXStream Pro 700W

- Cooler Master zasilacz ATX Silent Pro 600W Modular Active

- Tacens VALEO III 500W 80+ BRONZE

 

chodzi o to, że mam możliwość kupić je w hurtowni, parę groszy taniej i mam kilka pytań

- czy któryś z nich jest godny polecenia? jeśli tak to czy będzie cichszy niż gps chieftec 450 W, czy dobrze będzie trzymał napięcia?

 

Wszyscy polecają zasilacz Seasonic M12II, ale w tym momencie nie ma go na stanie w hurtowni i zastanawiam się czy mogę spokojnie kupić, któryś z powyższych czy czekać na Seasonic'a, ewentualnie na coś innego, godnego polecenia. Chciałabym kupić coś dobrego, z czego będę zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja bym postawił na Seasonica choć muszę przyznać, że tylko dlatego iż z resztą nie miałem przyjemności. IMHO elektrownia 700 W nie jest Ci potrzebna. Różnica w TDP procesorów będzie rzędu 65W, grafy może też... a może nawet będzie mieć niższy pobór. Najlepiej zweryfikuj to sobie kalkulatorem mocy uwzględniając cały konfig (przed i po ewentualnej modernizacji), w tym ilość wentylatorków, podłączanych urządzeń USB itd., itp.

http://www.enermax.outervision.com/

Głośność zasilacza może być też powodowana pogorszeniem wentyalcji wewnątrz obudowy. Może warto przemyśleć jej wymianę przy modernizacji.

Odnośnik do komentarza

Obudowę niedawno wymieniałam na Cooler Master Elite 331. Wydaje mi się, że to zasilacz już zaczyna szwankować. Mam go od kilku lat, zresztą Chieftec nie należy do najcichszych zasilaczy. Może rzeczywiście wstrzymam się z kupnem do momentu, aż na stanie znów będą mieli Seasonica. Po przeliczeniu, tak pij razy oko, przy największej zmianie wychodzi ~ 600 W.

Odnośnik do komentarza

Może jeszcze raz to samo: http://allegro.pl/hardpc-obudowa-apertech-venator-nowosc-i1232228637.html jak widać zasilacz na dole, obudowa tredny caluśka czarna ;) co do samego zasilacza, akurat ten chieftec ma taka właśnie przypadłość po jakimś czasie, wyjściem jest fan swap na coś cichego, dość proste do realizacji, prawdą jest że do najsilniejszych to on już na dzień dzisiejszy nie należy, nie z racji wieku tylko są już mocniejsze i tańsze przede wszystkim konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...