Skocz do zawartości

Brak dźwięku Windows 7 ultimate


michalo912

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku godzin mam taki problem z moim komputerem, nie wiem jak to nazwać, po prostu mój komputer nie wydaje żadnych dźwięków, najpierw myślałem, że coś się stało z głośnikami, lecz po podłączeniu słuchawek nadal była cisza. Ten komputer mam już od ok. roku i wcześniej nie miałem z nim problemów.

Próbowałem już coś pozmieniać w Realteku i Panelu Sterowania lecz nic to nie dało.

Trochę o moim komputerze:

Płyta Główna: ASRock B75 Pro3

Karta Graficzna: AMD Radeon 7800 HD

Procesor: 4 rdzeniowy Intel Core i5 3470 3,20 GHz

8GB RAM

Windows 7 Ultimate 64 bitowy

Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuje.  :D

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Najpierw zobacz, czy głośniki są podłączone do prawidłowego "zielonego" wejścia na tylnym panelu.

Mój komputer > Właściwości > Menedżer urządzeń > Kontrolery dźwięku, wideo i gier  po rozwinięciu listy, powinna być zakładka " Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio, PPM i aktualizuj sterownik. Jeśli na liście będą np. aplikacje sterujące typu "Hear" itp. wyłącz je.

Następnie: Panel sterowania > Sprzęt i dźwięk > Dźwięk, w pierwszej karcie zaznacz i ustaw jako domyślne "Głośniki?" lub inny sprzęt, który jest zgodny z " High Definition Audio, następnie w tej samej karcie, "Właściwości" i zaznacz "Użyj tego urządzenia (włącz)".

W zakładce " Dźwięk " w schemat dźwiękowy np. Domyślne dla Windows.  I zrestartuj komputer, choć powinno działać i bez tego. Może coś da :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...