Skocz do zawartości

Problem z Windows Update - Kod 80070424


eto

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Mam problem z Windows Update. Wyskakuje mi błąd 80070424 podczas sprawdzania aktualizacji. Dodam ze dziś odinstalowałem poprawkę KB971033. Mam zainstalowany system Windows 7 x86 Professional. Szukałem w google rozwiązania ale do Windows 7 nic nie znalazłem. Przesyłam z linku screen z okna Windows Update

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/69a23bdd7204648e.html

 

 

 

Pozdrawiam eto ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

eto, kod błędu 80070424 oznaczać może "ERROR_SERVICE_DOES_NOT_EXIST", więc możliwe, że tu brakuje jakiejś usługi. Mamy tu na forum opis tego dla ale Vista: KLIK. Dla Windows 7 wstępnie pokaż ile usług jest widzianych od Windows Update oraz jak są skonfigurowane. Uruchom OTL i skonfiguruj: Usługi ustaw na Wszystko, ale pozostałe sekcje na Brak. Pokaż wynikowy log.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie usługi zdają się być poprawne (Unknown przy TrustedInstaller jest OK, log z OTL tak to pokazuje) i mieć pasujące pliki:

 

SRV - [2009-07-14 02:16:12 | 000,589,312 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\qmgr.dll -- (BITS)

SRV - [2009-07-14 02:15:07 | 000,135,680 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Running] -- C:\Windows\System32\cryptsvc.dll -- (CryptSvc)

SRV - [2009-07-14 02:14:42 | 000,204,800 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [unknown | Stopped] -- C:\Windows\servicing\TrustedInstaller.exe -- (TrustedInstaller)

SRV - [2009-07-14 02:16:21 | 001,912,832 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Running] -- C:\Windows\System32\wuaueng.dll -- (wuauserv)

 

1. W takim razie zacznij od prostego resetu danych w folderach związanych z działaniem Windows Update. Z tego tematu KLIK konkretniej: wstrzymanie usług związanych z działaniem Windows Update i ręczne opróżnienie katalogów BITS / SoftwareDistribution / Catroot.

 

2. Druga sprawa: sprawdzić czy nie ma negatywnego wpływu Avira + COMODO Internet Security (widzę, że to nowe nabytki). Najlepiej całkowita deinstalacja, by mieć niezbite dowody.

 

3. Widzę tu jeszcze dziwną usługę:

 

SRV - [2009-07-14 02:14:41 | 000,020,992 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\svchost.exe -- (scan)

Nie ma takiej w standardzie Windows 7. Wyeksportuj z rejestru cały klucz tej usługi do wglądu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\scan

 

 

Kromlech co do Twojego polecenia wyskakuje błąd

 

Nic dziwnego, błąd 0x80070005 to brak uprawnień. Tu nie wystarczy samo Uruchom. To polecenie musi być wykonane na uprawnieniach administracyjnych, czyli Start > CMD > z PPM Uruchom jako Administrator i dopiero wtedy można to wklepać.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Polecenie Kromlech'a przebiegło prawidłowo. I prosiłbym o radę jak ręcznie opróżnić katalogi BITS / SoftwareDistribution / Catroot. Co do z comodo mam zainstalowany sam firewall więc raczej to wpływu nie ma. A zresztą instalowałem je wcześniej i Windows Update dziś przestał dzialać. Jako że nie mogę dodać pliku .reg podaje zawartość gałęzi scan

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\scan]
"Type"=dword:00000020
"Start"=dword:00000003
"ErrorControl"=dword:00000001
"ImagePath"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,\
 74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,73,\
 00,76,00,63,00,68,00,6f,00,73,00,74,00,2e,00,65,00,78,00,65,00,20,00,2d,00,\
 6b,00,62,00,64,00,78,00,00,00
"DisplayName"="BitDefender Threat Scanner"
"ObjectName"="LocalSystem"

Odnośnik do komentarza
I prosiłbym o radę jak ręcznie opróżnić katalogi BITS / SoftwareDistribution / Catroot.

 

Przecież masz to napisane w temacie. W ustępie "Reset komponentów Windows Update" rozwiń spoiler i wybiórczo wykonaj tylko te fragmenty związane z czyszczeniem podanych katalogów (punkt 2 - wstrzymanie usług, punkt 3 - opróżnienie katalogu BITS, i punkt 4 - tu tylko podpunkt 1, czyli usuwanie DataStore + Download + catroot2).

 

Co do z comodo mam zainstalowany sam firewall więc raczej to wpływu nie ma.

 

Ależ nadal może mieć. To nie ma znaczenia czy to jest cały IS czy tylko firewall lub sam AV. Każde oprogramowanie zabezpieczające może mieć wpływ. Sprawdź to. Logi wykazują, że te softy co dopiero instalowałeś (lub je odnawiałeś).

 

podaje zawartość gałęzi scan

 

A to w porządku, to usługa od skanera BitDefender.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak mam takie klucze oraz mam uprawnienia do tych kluczy.

Usługi:

-BITS

-Winows Update

są uruchomione i ustawiony tryb jest automatyczny z opóźnieniem. Gdzieś czytałem, że ponowna rejestracja bibliotek może pomóc ale do Windows 7 nie znalazłem instrukcji jak należy to zrobić.

 

Sprawdź jesszcze ręcznie czy możesz uruchomić usługę Instalator modułów systemu Windows

Odnośnik do komentarza

Można juz zainstalować komponenty do ochrony kompa??

Dopóki problem nie zostanie wyjaśniony to się z tym wstrzymaj .Ale gdy już zostanie rozwiązany to zainstalauj tylko jedno z nich - nie oba jednocześnie.

 

Jesli masz jakiekolwiek akceleratory pobierania,jakiekolwiek programy do zarządzania,monitoringu sieci to je odinstaluj.

 

Uruchom cmd.exe w trybie admina (prawoklik na cmd.exe w trybie administratora) i wklep

 

netsh winhttp reset proxy

 

+ restart

 

Zobacz także ten poradnik http://www.sevenforums.com/tutorials/89919-troubleshooting-internet-explorer-issues.html -nieważne że zagadnienie jest nieco inne - WU też korzysta z części silnika IE -zastosuj sie do tego.

 

Sprawdź także na czystym rozruchu http://support.microsoft.com/kb/331796

 

...Jesli nic nie pomaga to to bym zaczął podejrzewać infekcję..

Odnośnik do komentarza

1.Przeinstaluj Windows Update Agent http://support.microsoft.com/kb/949104

2.Usuń ten produkt BitDefender (BitDefender Threat Scanner -to jakiś skaner online?)

3.Uruchom ten MS Fix w trybie agresyswnym Microsoft Fix it 50202

4.Uruchom takze w panel Sterowania>>Rozwiązanie problemów>>rozwiąż problem z Windows Update

5.Dostarcz nowego loga z OTL ale tym razem zostaw domyślne ustawienia -zaprezentuj logi MAIN+EXTRAS

6.Jeśli masz możliwość to uruchom też to narzędzie MS http://onecare.live.com/site/en-us/default.htm

 

zdiagnozuj nie tylko w kontekście obecności wirusów ale także pod względem tuningu,optymalizacji - wszystko co jest w stanie to narzędzie zrobić.Ono nawet dość często rozwiązuje problemy w których nie wiadomo o co chodzi.Niestety wadą tego narzedzia jest tandetny sposób instalacji i nie na każdej maszynie można go zainstalować z niewiadomego powodu...ale zobacz czy ci się to uda.

Odnośnik do komentarza

AD 1. Zainstalowany Windows Update Agent 3.0 za procesorów x86

AD 2. Usługa BitDefender Threat Scanner usunięta.

AD 3. Microsoft Fix it 50202 uruchomiony w trybie agresywnym.

AD 4. Wyskakuje, że Nie można zidentyfikować problemu w ramach rozwiązywania problemów.

AD 5 Log z OTL

- Log OTL

- Log Extras

AD 6. Narzędzie uruchomiłem ale caly czas było 0% Nawet nie ruszyło.

Wyłączyłem usługę Windows Update i próbowałem Uruchomić aktualizację to występuje ten sam błąd.

Odnośnik do komentarza

Widzę że na tym komputerze było testowanych mnóstwo antywirów:

 

[2010-10-24 15:09:56 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Gość1\AppData\Roaming\AVG10

[2010-10-03 16:12:02 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Gość1\AppData\Roaming\ESET

[2010-10-16 20:00:32 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Matek\AppData\Roaming\AVG10

FF - HKLM\software\mozilla\Thunderbird\Extensions\\eplgTb@eset.com: C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\Mozilla Thunderbird

 

Wywal ręcznie te resztki

 

Proponuję wyresetować do domyślnych wszystkie 3 usługi BITS,Windows Update i Instalator Modułów Windows.Fiksy sugeruję wprowadzać pojedyńczo i za każdym razem sprawdzać efekt -jeśli problem zostanie rozwiązany to nie wprowadzasz reszty fiksów.Pamiętaj aby zatwierdzić zmiany w rejestrze trzeba zrestartować komputer.

 

I.Fix dla BITS KLIK

 

fix ten należy wprowadzić z poziomu konta SYSTEM,Administratorzy nie mają pełnej kontroli do wszystkich podkluczy.

 

1.Pobierz PsTools http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896649.aspx,wyekstraktuj z paczki plik psexec.exe i umieść plik w folderze C:\Windows\System32

2.Pobierz fix dla usługi BITS i wypakuj to gdziekolwiek np. na pulpicie

3.Uruchom cmd.exe w trybie administratora (prawoklik na cmd.exe i wybierz "Uruchom jako administrator") i wpisz komendę

 

psexec -s -i -d regedit

 

//powyższa komenda uruchomi edytor rejestru z poziomu konta SYSTEM//

 

4.W edytorze rejestru,z menu "Plik",wybierz "Importuj",przejdź do lokacji gdzie znajduje się wspomaniany fix dla usługi,zaimportuj fix i zrestartuj

komputer

 

II Fix dla Windows Update KLIK

 

importujesz do rejestru w sposób klasysczny

 

III Fix dla Windows Modules Installer KLIK

 

Fix ten musi być także importowany z poziomu konta SYSTEM (metoda taka sama jak dla BITS)

Odnośnik do komentarza

Mój laptop to Hp Pavilion DV5 1150ew

No nie wiem...jeśli chodzi o DV6,DV7 to przyczyną nie działania WU były wadliwe sterowniki IRRT

http://h30434.www3.hp.com/t5/Operating-systems-and-software/Pavilion-dv7-4050ed-Windows-Update-Problems-After-First/m-p/289838/highlight/true#M40898

 

nie wiem czy to się aplikuje do ciebie http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&dlc=en&cc=us&docname=c02219204

 

Tak czy owak jesli to HP to można założyć z góry że to któryś ich śmieć powoduje błąd WU - ostatnio bym powiedział że jest to powódź błedów WU na komputerach tego producenta :(

Później przejrzę dokładnie fora HP czy jest coś o twoim modelu....

Odnośnik do komentarza

regsvr32.exe wuapi.dll

regsvr32.exe wups.dll

regsvr32.exe wuaueng.dll

regsvr32.exe wucltui.dll

regsvr32.exe MSXML3.dll

regsvr32.exe qmgr.dll

regsvr32.exe qmgrprxy.dll

net.exe start wuauserv

 

To są biblioteki z Windows Vista. Czy w Windows 7 te biblioteki rowież są odpowiedzialne za ta usługę Windows Update?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...