Skocz do zawartości

Czy Ubuntu jest bezpieczne? Prośba o porady i sugestie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

 Przed tygodniem zaczęły się moje problemy. Dokładnie mówiąc padłem ofiarą ataku phishingowego( podstawiona stronka fb), poczym hacker siadł na moje konta pocztowe, all..ro, i inne serwisy. Testuję LiveCD ubuntu 12.04. Mam w pytanie  - czy jest bezpieczny? czy wirusy są tak samo popularne jak na windę? Pewien informatyk zasugerował mi właśnie pracę na linuxie( szczególnie logowanie się na poczcie, transakcje bankowe, itp.) i twierdzi zagorzale że jest bardzo bezpieczną platformą.

 Czy ma rację tak twierdząc? Dodam że nie mama żadnego AV pod linuxem.

Bardzo Was proszę o opinie na temat w.w ubuntu.

Jeśli to nie jest forum dotyczące tegoż systemu to proszę o zamknięcie wątku bądź przekierowanie tematu do innego działu( jeśli jest w innym dziale niz powinien).

Pozdrawiam Sylwek Kwiecień

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na Linuxa masz znacznie mniej infekcji, teraz jest bezpieczną platformą, ale w miarę popularności będzie coraz mniej bezpieczną . On ma rację, do takich delikatnych rzeczy będzie dobry.

Chcesz go zainstalować, czy tylko uruchamiać z płyty?

Aż się dziwię, że mimo takich zabezpieczeń jakie masz ( sugeruję się sygnaturką ) padłeś ofiarą ataku :) .

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...