Skocz do zawartości

Przekierowania na strony linkbucks.com


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pewien problem. Otóż, gdy klikam w skrócony link z YouTube (wyglądający tak hxxp://youtu.be/xxxxxxxxxxx - "iksy" to reszta linku) zamiast przenieść mnie na YouTube, przekierowuje mnie na stronę hxxp://www.linkbucks.com/, która działa podobnie jak adf.ly - czekasz 5 sekund, klikasz i jesteś na stronie na której chciałeś być. Skanowałem komputer avastem i nic nie wykrył. Ma ktoś jakiś pomysł? Załączam logi z OTL i GMER. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Extras.Txt

GMER.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak jawnych oznak infekcji. AdwCleaner nic nie robił. I drobna uwaga:

 

C:\Users\Tomek\Desktop\AdwCleaner_www.INSTALKI.pl.exe

 

Nie pobieraj tego programu z Instalek i innych pośrednich linków. Tylko ze strony domowej.

 

 

Otóż, gdy klikam w skrócony link z YouTube (wyglądający tak hxxp://youtu.be/xxxxxxxxxxx - "iksy" to reszta linku) zamiast przenieść mnie na YouTube, przekierowuje mnie na stronę hxxp://www.linkbucks.com/, która działa podobnie jak adf.ly - czekasz 5 sekund, klikasz i jesteś na stronie na której chciałeś być.

Podaj przykładowy cały link. Dodaj raporty z FRST oraz GMER.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W takim układzie wygląda to na problem infekcji DNS. W logu DhcpNameServer (pobierane z routera) wygląda następująco:

 

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\Parameters: DhcpNameServer = 192.241.146.40 8.8.8.8

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{C1AC5E6B-153F-44B2-B51A-B6047150F4DF}: DhcpNameServer = 192.241.146.40 8.8.8.8

 

IP 192.241.146.40 wg Whois: KLIK. Ten drugi to Google.

 

Zaloguj się do routera i skoryguj ustawienia. Spróbuj ustawić oba IP na 8.8.8.8. Po resecie ustawień routera zmień hasło dostępowe do routera.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...