Skocz do zawartości

Crushowanie się i awaria sterowników


siudzix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu podczas grania, czy nawet korzystania z prostych programów,np. Internetu (youtube, skyrim nexus,itp.) następuje awaria, crushowanie się sterowników graficznych, co powoduje kompletny freez nie tylko ekranu, ale i kompletnej pracy komputera. Po tym, nie zawsze, wyświetla się komunikat

"sterownik nvidia przestał działać, ale odzyskał sprawność"

, a w dzienniku zdarzeń wyświetla się błąd 

"Ładowanie sterownika \SystemRoot\SysWow64\drivers\prodrv06.sys zostało zablokowane z powodu niezgodności z tym systemem. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania w celu uzyskania zgodnej wersji sterownika."

albo

"Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: 
prodrv06
prohlp02
prosync1"

Poczytałem troszkę o tym prodrv06, bo występuje w obu błędach, jednak nie znalazłem żadnego działającego rozwiązania (programy mające na celu naprawić ten plik).

Na angielskich forach piszą coś o jego usuwaniu. Znalazłem go na dysku i zastanawiam się, czy jak po prostu go usunę to problem zniknie.

 

Czy wie ktoś co można z tym zrobić ? Jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

 

@Edit

 

Posiadam laptopa Asus K70IC

Pentium® Dual-Core CPU    T4400 @ 2.20GHz.  2.20GHz.

4 Gb ram

Karta graficzna Nvidia GeForce GT220M 1gb

64 bitowy system operacyjny

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Już wcześniej to sprawdzałem, nic takiego nie ma. Na innych stronach pisało żeby poszukać w menadżerze zadań w procesach, ale tam też nic takiego nie ma.

 

@Edit

 

Świeży wpis z dziennika zdarzeń

Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Tak samo, freez ekranu i całego komputera.

 

Dodaje skany z OTL, może one w czymś pomogą...

Odnośnik do komentarza

Dobra, od jakiś 10 godzin komputer działa bez najmniejszej zwiechy. Gdzieś podczas przeszukiwania neta natrafiłem na wypowiedzi odnośnie sterowników do kart nVidia. Pisało, że czasem sterownik physX może powodować dziwne problemy. Przeinstalowałem sterowniki graficzne, tym razem bez PhysX, i wszystko działa ok. Jednak dalej prosze o przejrzenie logów. Tu są nowe, bo tamte były źle skonfigurowane.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...