Skocz do zawartości

Komputer się wyłącza


StarterX4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam problem z uciazliwym wylaczaniem sie komputera, przy ktorym nie moge ustalic przyczyny. Problem zaczal sie pojawiac na poczatku 2012 roku (wtedy nie bylem zbyt dobrze obeznany w informatyce... teraz jestem juz obeznany ale w oprogramowaniu nie sprzecie!) i z tata poszlismy zaniesc pc do sklepu gdzie kupilismy pc by zbadali co niegra i powiedziano nam ze "prawdopodobnie" system sie sypie i ze moga wgrac go od nowa, na drugi dzien odebralismy pc i problemu nie bylo jednak po 2-3 dniach znowu sie pojawial, i tak przez tydzien bylo potem z nerwow go troche lekko potrzasnalem i ucichlo to. teraz (wczoraj) po ponad roku blad znowu wystepuje... pc sie sam wylacza... wystarczy ze przejde obok niego i cyk, podejrzewam ze to od dysku bo 2 razy sie zdarzylo ze zaczal w srodku pc glosno halasowac i sie tez wylaczyl. i nie wiem co sie dzieje... moze dysk sie uszkodzil czy jak bo ostatnio w moim miescie sa wielkie wstrzasy az meble wszystko sie trzesie (gornicy znow sie dobrze bawia) ... pc nigdy nie byl otwierany jedynie co rok go z kurzu czyszcze z obudowy z zewnatrz np. kratki itd. i nie wiem co w srodku jest komputer jest polozony na ziemi do tego na gumolicie ,nie wiem z czego to jest... teraz nie moge juz wcale skorzystac z pc bo po pokazaniu sie logo windowsa pc sie wylacza komputer zostal kupiony pod koniec 2009 roku, jest to MSI ms 7309, procesor to amd athlon processor le-1600, system to win8 pro 32-bit, ram jest 2 gb. komputera sam boje sie otwierac, moj kolega twierdzi ze w srodku dysk pewnie zarasta sie kurzem... a moi rodzice sie na tym nie znaja, a sam boje sie otwierac pc bo jak cos zepsuje to mnie rodzice chyba zabija ;-) prosze o pomoc i konkretna instrukcje, za jakakolwiek pomoc bede wdzieczny ;-)

 

 

ps. pisze z telefonu i przepraszam bardzo, za brak polskich znakow...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po pierwsze spróbuj ustalić czy oby nie jest to wina systemowa.

Odpal sprzęt z Live CD i zobacz czy problem się powtórzy.

Druga sprawa którą polecam do sprawdzenia to podstawienie drugiego zasilacza pożyczony od kolegi który jest sprawny.

 

Sprawdź te dwie sprawy jeżeli będzie ok to sprawa rozwiązana, jeżeli nie to będziemy dalej myśleli w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...