Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się


skladzien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z PC. Od dwóch dni komputer po 15-30 minutach pracy wyłącza się sam. Sprawdzałem temperatury ale wydaje się, że wszystko w normie:

GPU max 81*C (ATI Radeon HD 4800) (ATI Catalyst, Everest HE)

CPU max 52*C (Phenom II optymalna max 62*C więc powinno być ok) (Core Temp, Everest HE)

Dysk twardy 47*C (SAMSUNG HD502HJ ATA) (Everest HE, HD Tune) 

Testowałem temperatury przy Wiedźmin 2, Borderlands 2 i Tomb Raider 2013 więc grach nowych i pożerających sporo zasobów i nagrzewających komputer. 

Zasilacz mam Cooler Master GX 550W i nie za bardzo mam jak przetestować inny.

Czy ten problem może być związany z pogodą (upały przez ostatnie kilka dni spowodowały, że w mieszkaniu mam 30*C zamiast standardowych 24)? Jeżeli problemem może być HD (nigdy wcześniej nie sprawdzałem temperatury dysku) to jak go schłodzić? Jakie mogą być inne przyczyny tego problemu? Czy to może być jakiś wirus?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W tamte wakacje miałem podobny problem z moim Phenomem przy GTAIV, gry wyjątkowo obciążającej procka. Domniemam, że posiadasz chłodzenie boxowe - które wzorcem wydajności nie jest, a zapycha się kurzem po brzegi w tempie 3 miesięcy. Odepnij je, dokładnie wyczyść pędzelkiem (ja to robię klasycznym pędzlem do golenia) i przedmuchaj - proponuję robić to na balkonie. Przy okazji możesz wyczyścić resztę podzespołów, banków pamięci i zająć się wymianą pasty.

 

Jeśli możesz - wrzuć do posta zdjęcie budy od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza

Nie mam czym zrobić takiego zdjęcia, ale komputer w środku czyszczony był 2 tyg. temu za pomocą "powietrza w sprayu" i miękkiego pędzla (do golenia). Zarówno chłodzenie na CPU jak i GPU czyściutkie i podklejone świeżą pastą termoprzewodzącą Arctic MX-2. 

 

Edit: Tak bardzo NIE robię zdjęć telefonem, że nawet o tym nie pomyślałem ;-) 

Jakość może być średnia ale zawsze coś :)

N2axBx7.jpgYRZeSlf.jpg

Odnośnik do komentarza

Chłodzenie procka skierowane w stronę płyty głównej (taka konstrukcja, sugeruję wymianę), brak wentylatorów z przodu oraz z tyłu obudowy - bezruch nad dyskiem, a całe masy gorącego powietrza z obudowy zbiera zasilacz, będąc niepotrzebnie obciążany. Dodatkowo wcięło zaślepki dla złącz PCI, choć akurat w tym wypadku może i to ma sens ze względu na brak zabudowanego chłodzenia.

 

Samo używanie sprężonego powietrza może bardziej zaszkodzić niż pomóc - stosując takie z puszki robisz zacieki, a kurz osadza się na płycie w formie błota. Kompresor + pędzel jest o wiele lepszy do czyszczenia elektroniki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...