Skocz do zawartości

Problem z uruchamianiem (czarny ekran) i widocznością napędu DVD


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz na koniec skryptu (lub między interesującymi Cię poleceniami) dodać linijkę

pause

co spowoduje zatrzymanie skryptu (wyświetlenie napisu Naciśnij dowolny klawisz aby kontynuować...) - i będziesz mogła zweryfikować co jest nie tak.

 

U mnie polecenia sc start, sc stop nie działaja poprawnie gdy jako argument podaję nazwę wyświetlaną usługi (Display name) zamiast nazwy usługi (Service name) - niejako wspomniałem o tym wcześniej. Polecenie tasklist /svc raczej wyświetla Service name i jeśli te usługi nie mają swojej krótkiej nazwy to raczej ten sposób odpada.

53776507.th.jpg

 

Użycie skryptu miało tylko ułatwić sprawę gdybyś kilka razy włączała/wyłączała te usługi. Chociaż jeśli stawiasz system od nowa, a wiesz jakie usługi zawsze wyłączasz (a może niektóre musisz włączyć) to można sobie przygotować automat. Podobnie można sobie przygotować wszystkie fix-y rejestru.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

U mnie polecenia sc start, sc stop nie działaja poprawnie gdy jako argument podaję nazwę wyświetlaną usługi (Display name) zamiast nazwy usługi (Service name) - niejako wspomniałem o tym wcześniej. Polecenie tasklist /svc raczej wyświetla Service name i jeśli te usługi nie mają swojej krótkiej nazwy to raczej ten sposób odpada

 

@300

Wiem, wspomniałeś i pamiętałam ;) , chciałam znaleźć właściwą nazwę usług Net Driver HPZ12 i Pml Driver HPZ12 (systemową) i wcale nie podawałam jako argumentu nazwy wyświetlanej usługi, tylko nazwę usługi, ale w tym konkretnym przypadku obie nazwy wyglądają identycznie (nazwa usługi = nazwa wyświetlana) , bez cudzysłowu żadne polecenie się nie wykonuje, a z cudzysłowem - przynajmniej zatrzymanie usługi działa.

Wychodzi więc na to, że te usługi nie mają swojej krótkiej nazwy i sposób odpada

DZIĘKI :)

 

hpz122.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze taki chochlik drukarski.... niezbędna jest spacja po znaku = (poprawione wyżej), ale w ostatecznym rozrachunku raczej niczego to zmienia w kwestii nazw usług ze spacjami.

Jednak zmienia i przeszkodą w wykorzystaniu skryptu nie była nazwa usługi zawierająca spacje - to załatwił cudzysłów - źródłem mojego błędu była jak się okazuje ta nieszczęsna spacja, a raczej jej brak, teraz jest OK :) , działa zarówno skrypt jak i polecenia wpisane po uruchom>cmd

 

hpz123.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Hmmm... A to ciekawe. Widać u mnie zależy to od pogody na Hawajach. :)

 

A co do Ubuntu to myślę, że gdybyś wybrała opcję instalacji na dysku efekt zależałby od podjętych później (tzn. w trakcie instalacji) kroków. Możesz prześledzić w wolnej chwili poniższy temat, w którym znajdziesz m.in. link do instalacji Ubuntu na dysku i trochę chaotycznych informacji jak by to mogło wyglądać w konkretnym przypadku.

https://www.fixitpc.pl/topic/2100-knoppix-uruchomienie-z-plyty/

W każdym bądź razie pierwsze kroki z instalacją linuksa na dysku polecam na virtualbox-ie.

Odnośnik do komentarza

Co do Data Lifeguard (...) Robimy zarówno quick jak i extended test i zapisujemy czy było PASS czy FAIL.

 

W końcu zrobiłam jeszcze ten test - EXTENDED, który wcześniej pominęłam - wynik jest również PASS.

 

extendeddlgdiag.jpg

 

 

 

EDIT:

zalecane raporty i czynności wykonane, na ten moment brak "powtórki" sytuacji - temat do zamknięcia

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...