Skocz do zawartości

modem ZXDSL 852 - przerywanie połączeń internetowych


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam z internetu poprzez modem USB ZXDSL 852 NEOSTRADA TP

i mam odwieczny problem albo z przerywaniem połączeń internetowych albo czasem w ogóle z uruchomieniem połączenia.

 

W dzienniku zdarzeń pojawia się błąd

AccessRunner ADSL connection terminated

źródło - CnxEtP

identyfikator zdarzenia - 5

dzisiaj mam zarejestrowany błąd 7 razy, a od 28/10 wyszło tego ok. 30

 

może z jakiś miesiąc temu odinstalowywałam Neostradę i instalowałam jeszcze raz od zera

 

przed odinstalowaniem - miałam ustawione połączenie z pominięciem plików Neostrady

 

neostradasterowniki.jpg

 

zdarzyło się, że komputer nie mógł znaleźć urządzenia i konieczna była zmiana portu USB

 

obecnie powróciłam do opcji z wykorzystaniem okienka i plików Neostrady

 

tpsa.jpg

 

 

ale pomimo ponownej instalacji połączenia nadal się zawieszają

 

mam zamiar dalej korzystać z dostępu do internetu przez Neostradę i teraz PYTANIA

 

czy problem z połączeniami to może być wina przestarzałego modemu ZXDSL 852 i jedyną opcją na poprawę byłaby wymiana modemu na nowszy ?

czy może to normalne z uwagi na możliwe przeciążenia sieci i należy popracować nad cierpliwością :angry: ?

czy też można jeszcze coś sprawdzić i usprawnić bez wymiany modemu :confused:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

możliwości może być parę, jedną z nich jest wiek twojego komputera i/lub wiek twojego windowsa, masz wszędzie porty minimum USB 2.0 i windowsa z SP2-3 ?

inną sprawą może być linia, być może mieszkasz zbyt daleko od centrali lub na jakiejś wiosce gdzie jakość kabli zostawia wiele do życzenia wtedy tylko telefon do pomocy tech ci pomoże

 

najlepiej by było sprawdzić na jakimś routerze czy połączenie będzie się dalej tak zachowywać i jeżeli masz starego XPka to zaktualizuj aktualizacje do niego.

Poszukaj też najnowszych sterowników od tego modemu i spróbuj je również zainstalować

Odnośnik do komentarza

z komputerem to cała historia - większość w temacie KLIK

 

Parę danych :

- mieszkam w dużym mieście - do centrum mam 15-20 minut piechotą, więc chyba jakość kabli można by wykluczyć

 

- komputer , a właściwie niektóre jego części są jeszcze na gwarancji - data wystawienia 18.03.2008 r.

na płytę główną i procesor jest gwarancja 3-letnia , na RAM - 5 letnia , na dysk już upłynęła...

 

- mam zainstalowany Windows XP Home wersja 2002 (płyta z dodatkiem SP2) - aktualnie zaktualizowany do SP3

 

- korzystam z programów

Spybot-Search & Destory

Malwarebytes' Anti=Malware

CCleaner

Odkurzacz

Eusing Free Registry Cleaner

Panda USB Vattine

 

- sterowniki do modemu mam wersję 40.1.23.0 i chyba taka sama znajduje się na stronie TPSA KLIK - czy powinnam szukać czegoś innego ?

 

masz wszędzie porty minimum USB 2.0 ?

... a tego to nie wiem jak sprawdzić :( - równolegle założyłam też temat odnośnie sprzętu KLIK i tam dołączyłam raport SIW - znalazłam w nim coś takiego :Sterownik Miniport rozszerzonego kontrolera hosta USB 2.0 Microsoft , ale nie wiem czy to jest równoznaczne z portem USB 2.0 :confused:

prośba o wyrozumiałość i ewentualne wskazówki, jeśli to nie to,

 

dodatkowo - w ostatnich dniach strony się wczytują chyba jeszcze wolniej niż dotychczas - dzisiaj przy pierwszej próbie logowania na forum, każda strona wczytywała mi się 2-3 minuty, po zresetowaniu komputera dopiero dało się coś napisać

 

no i jeszcze miałam kilka dni temu sytuację ( dokładnie 30.10.2010) , że ESET wykrył wirusa z komunikatem w dzienniku :

C:\System Volume Information\_restore{0B0F63DB-06AD-446F-AD8D-1621C2D8CCE7}\RP92\A0364140.exe » NSIS » script.nsi - Win32/Adware.ShopperReports aplikacja

C:\System Volume Information\_restore{0B0F63DB-06AD-446F-AD8D-1621C2D8CCE7}\RP92\A0364140.exe » NSIS » InstallerHelperPlugin.dll - prawdopodobnie odmiana wirusa Win32/Adware.Agent.GYZXBEF aplikacja

C:\System Volume Information\_restore{0B0F63DB-06AD-446F-AD8D-1621C2D8CCE7}\RP92\A0364140.exe » NSIS » script.nsi - Win32/Adware.ShopperReports aplikacja - był częścią usuniętego obiektu

C:\System Volume Information\_restore{0B0F63DB-06AD-446F-AD8D-1621C2D8CCE7}\RP92\A0364140.exe » NSIS » InstallerHelperPlugin.dll - prawdopodobnie odmiana wirusa Win32/Adware.Agent.GYZXBEF aplikacja - był częścią usuniętego obiektu

pliki usunęłam, kolejne skanowania niczego nie wykryły , ale może ma to jakiś związek z większym muleniem w ostatnich dniach

Odnośnik do komentarza

Problemem może być czarna wiązka kabla, która łaczy modem z gniazdkiem telefonicznym. Przewód jest zwiniety, bardzo długi. Proponuje kupić kabel sieciowy np marki HAMA, tzw krosowany, o okrągłym przekroju długości ok 2m lub 3m. Podmienić i sprawdzić.

 

Sterownik Miniport rozszerzonego kontrolera hosta USB 2.0 Microsoft , ale nie wiem czy to jest równoznaczne z portem USB 2.0

 

Tak, to są te sterowniki. Wątpie żebyś znalazła coś nowszego. Niedawno instalowałaś stery do płyty głównej.

 

I ostatnia, niezbyt pomyślna informacja: sam modem do najlepszych nie należy. Może jednak router?

Odnośnik do komentarza

Problemem może być czarna wiązka kabla, która łaczy modem z gniazdkiem telefonicznym. Przewód jest zwiniety, bardzo długi. Proponuje kupić kabel sieciowy np marki HAMA, tzw krosowany, o okrągłym przekroju długości ok 2m lub 3m. Podmienić i sprawdzić.

 

Belfegor - coś Ci się chyba pomerdało z tymi kablami. Modemy USB posiadają dwa kable: kabel USB i kabel telefoniczny dwuparowy zaopatrzony we wtyki RJ-11.

Kabel krosowany o okrągłym przekroju nie ma tu zastosowania i na dodatek 2-3 metrowy. Tożby Mycha musiała być uwiązana z kompem przy gniazdku telefonicznym! :lol:

 

Mysza - opinia o modemie ZTE ZXDSL 8521 jest nie najlepsza. Jeśli chcesz dalej "jechać" na modemie to może przejdz się do punktu TP i wymień ten modem na modem

Sagem F@st 800 USB Neostrada (ja go używam i nie mam z nim problemów) lub popytaj u znajomych co go mieli a przesiedli się na router. Koszt na allegro ok. 20 zł.

Za pomocą tego modemu możesz przetestować swoje połączenie z Tepsą korzystając z linuksowego liveCD - LinOS-1.0.4, szczegóły:

http://cybertrash.pl/readarticle.php?article_id=22

i w ten sposób wykluczysz ewentualne problemy system/sprzęt/wirusy/łącze.

Odnośnik do komentarza
elfegor - coś Ci się chyba pomerdało z tymi kablami. Modemy USB posiadają dwa kable: kabel USB i kabel telefoniczny dwuparowy zaopatrzony we wtyki RJ-11.

Kabel krosowany o okrągłym przekroju nie ma tu zastosowania i na dodatek 2-3 metrowy. Tożby Mycha musiała być uwiązana z kompem przy gniazdku telefonicznym!

 

Niewykluczone. RJ-45 służy do połaczenia dwóch kompów w sieć. zatem chodzi o krótszy RJ-11 :D

Modem lezy na podłodze a do gniazdka jest 1m.

Odnośnik do komentarza
Nie wykluczone. RJ-45 służy do połaczenia dwóch kompów w sieć. zatem chodzi o krótszy RJ-11 :D

???

 

W skrócie:

RJ-11 - sześciokrotny wtyk, cztery kabelki, stosowany przy połączeniach telefonicznych (w Polsce).

RJ-45 - ośmiokrotny wtyk, osiem kabelków, stosowany najczęściej w sieciach komputerowych. Nawiasem mówiąc, RJ-45 to nie do końca poprawna nazwa (lepiej 8P8C), ale tak się przyjęło i konsekwentnie stosuje.

 

Krosuje (a właściwie: krosowało) się tylko ten drugi, przy połączeniach karta sieciowa - karta sieciowa oraz hub - hub przy standardowych wejściach z obu stron. Teraz mamy gniazda z wewnętrznym krosowaniem, automatyczne rozpoznawanie kabla.

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/krosowanie.html

Odnośnik do komentarza

przez to "mulenie" na stronach zdarza mi się pozostać zalogowaną na Fixitpc, podczas, gdy wydaje mi się, że się wylogowywałam - tak było przez cały dzisiejszy dzień ,

po powrocie z pracy i wejściu na stronę od razu byłam zalogowana, choć wcale mnie tu nie było ;)

 

jutro prze południem mam wolne - postaram się zacząć w takim razie od odwiedzin punktu TPSA

 

 

EDIT (1) :

jednak pomyłka z tym brakiem wylogowywania - chyba musiałam przypadkowo zapamiętać hasło w Firefox i stąd po wejściu od razu byłam zalogowana

 

 

EDIT (2) :

Jeśli chcesz dalej "jechać" na modemie to może przejdz się do punktu TP i wymień ten modem na modem

Sagem F@st 800 USB Neostrada (ja go używam i nie mam z nim problemów) lub popytaj u znajomych co go mieli a przesiedli się na router. Koszt na allegro ok. 20 zł.

Za pomocą tego modemu możesz przetestować swoje połączenie z Tepsą korzystając z linuksowego liveCD - LinOS-1.0.4, szczegóły:

Odwiedziłam punkt TPSA - modemu Sagem F@st 800 USB Neostrada nie mają już w ofercie, a ceny obecnie oferowaych modemów to ok. 70 zł ,

taniej za ok.20 zł mogę wymienić dopiero przy przedłużaniu umowy, czyli w okolicach sierpnia 2011r... tylko taka miła Pani zamiast zachęcić Klienta do kupna od razu mnie zniechęciła, mówiąc (mniej więcej tak ) : "nie musi Pani kupować naszego modemu, może Pani kupić modem lub router gdziekolwiek, byleby był ADSL" - po takich słowach Klient nabiera podejrzeń, że pewnie w TPSA jest drożej niż w innych miejscach itd... na razie na nic się nie zdecydowałam.

Rozumiem, że pomimo, iż TPSA już modemu nie oferuje - to i tak mogę go zamówić ... tylko czy muszę korzystać z tego linuksowego liveCD - LinOS-1.0.4 - trochę mnie to odstrasza ...

 

Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest jak najszybsze pozbycie się tego modemu na rzecz routera adsl i podłączenia go pod kartę sieciową w kompie, zamiast połączenia usb które jak wiadomo nie zawsze jest w pełni funkcjonalne, a już na pewno nie zawsze dostatecznie zasilane.

 

przyznam się, że o ile z pojęciem modem jestem oswojona to router brzmi obco -

 

czy tak na chłopski rozum ktoś by mi wyjaśnił różnice mi między zasadą działania modemu a routera i dlaczego router przewyższa modem ?

oraz - skoro raczej pewnie będę czegoś szukać w necie - propozycje konkretnych routerów i co dodatkowo muszę zamówić, by router podłączyć ( kable etc.)

Odnośnik do komentarza

czy tak na chłopski rozum ktoś by mi wyjaśnił różnice mi między zasadą działania modemu a routera i dlaczego router przewyższa modem ?

oraz - skoro raczej pewnie będę czegoś szukać w necie - propozycje konkretnych routerów i co dodatkowo muszę zamówić, by router podłączyć ( kable etc.)

Ruter umożliwi Ci zbudowanie własnej sieci lokalnej. Lub jak wolisz... rodział internetu na więcej niż jeden komp. :) W Twoim przypadku bardziej chodzi o to, żeby niezależnić się od interfejsu USB. Wszystkie niezbędniki (kable, zasilacz, sterowniki, instrukcja) powinnaś dostać w komplecie. Podaj jaką kwotę chcesz/możesz wydać (poza tym, że jak najmniej). Przy okazji spytałbym panią z tepsy czy jest możliwość zamiany modemu USB na ruter... a nuż wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza

Ruter umożliwi Ci zbudowanie własnej sieci lokalnej. Lub jak wolisz... rodział internetu na więcej niż jeden komp. :) W Twoim przypadku bardziej chodzi o to, żeby niezależnić się od interfejsu USB. Wszystkie niezbędniki (kable, zasilacz, sterowniki, instrukcja) powinnaś dostać w komplecie. Podaj jaką kwotę chcesz/możesz wydać (poza tym, że jak najmniej). Przy okazji spytałbym panią z tepsy czy jest możliwość zamiany modemu USB na ruter... a nuż wyjdzie taniej.

 

Na ten moment jest jeden komputer i rzeczywiście chodzi o USB - ale w perspektywie (2-3 lat) myślę, że ilość komputerów będzie większa - więc w takim razie jeśli za coś płacić to chyba powinien być to router.

 

Kwota - nie wiem - powiedzmy odpowiednia - zależy co za to dostanę - na odpowiednią sumę mogę się nastawić i przygotować.

 

Z TPSA najlepiej się rozmawia jak się kończy umowa - wtedy dzwonią po kilkadziesiąt razy i wtedy jest moment na zmiany, jeśli się wie, czego chcieć.

Teraz, do trwającej umowy, Pani nie mogła zaproponować urządzenia po niższej cenie (koszt modemu 70 zł) - właściwie w ogóle niczego nie zaproponowała, nie zachęcała - nie oferowała produktów TPSA, tylko stwierdziła, że mogę sobie kupić dowolny modem lub router ( ADSL) i nie narusza to umowy - tak, jakby jej nie zależało, żeby cokolwiek sprzedać .... Może dlatego, że miała jakiś bardzo ważny segregator z bardzo ważnymi dokumentami, pewnie musiała coś zrobić terminowego i Klient jej po prostu przeszkadzał, więc zasugerowała pójście do konkurencji ...

 

Mogę też się pomęczyć kilka miesięcy i rozmawiać znowu z TPSA, gdy umowa będzie się kończyć - wtedy chętnie dają prezenty- albo zapytam w innym punkcie.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że pomimo, iż TPSA już modemu nie oferuje - to i tak mogę go zamówić ... tylko czy muszę korzystać z tego linuksowego liveCD - LinOS-1.0.4 - trochę mnie to odstrasza ...

 

Mycha - z linuksowego liveCD LinOS-1.0.4 możesz nie korzystać w ogóle. Podałem go jako alternatywę. Linuks ten posiada wbudowany sterownik dla modemu Sagem F@st 800 i możesz z niego korzystać niezależnie od tego zainstalowanego w Win XP HE. Zalety: korzystasz z Neostrady w razie awarii sprzętu (np.HDD), pobierasz na pendriva jakie chcesz programy (wbudowany Firefox), w razie problemów z łączem weryfikujesz, czy to "wina kompa", czy wina leży po stronie TP SA. Z tym interfejsem USB nie przesadzajmy. Mój modem Sagem pracuje pod USB 1.1 bo mam b.starą płytę główną i wszystko jest OK. Jeśli masz tylko jeden komputer w domu... to wybór należy do Ciebie. Aktualna oferta na allegro: http://allegro.pl/modem-tp-neostrada-sagem-fast-800-usb-i1311408384.html

Odnośnik do komentarza

chyba wiem w czym leży problem, mianowicie dotyczy on już przestarzałej technologii łączenia się z internetem poprzez modem usb, proponuje wejść w menadżera urządzeń, kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, rozwinąć, sprawdzić we właściwościach przepustowość-zastrzeżoną przez system oraz tą ile zużywa adsl modem usb, w moim przypadku wynosiło to odpowiednio 19 % zastrzeżone przez system oraz aż 48% zużywane przed adsl, po zaktualizowaniu sterowników adsl od modemu , teraz modem zużywa 21%,

proponuję sterowniki stąd : http://hotfile.com/dl/20066356/2e2078b/ZTE_ZXDSL_852_Vista_x86_x86-64.rar.html

instalujesz je poprzez menedżera urządzeń : http://tinypic.pl/nolddzwuk8lg

po wcześniejszym pobraniu sterownika ze stronki którą podałem zapisz go na pulpicie, kliknij aktualizuj sterownik, zainstaluj z listy lulb okreslonej lokalizacji, dalej zaznacz uwzglednij tę lokalizację w wyszukiwaniu i poszukaj sterownika na pulpicie x-86 jest dla xp, po zainstalowaniu zezwól na uruchomienie komputera ponownie, mam nadzieję że przynajmniej częsciowo pomogę w rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza

chyba wiem w czym leży problem, mianowicie dotyczy on już przestarzałej technologii łączenia się z internetem poprzez modem usb, proponuje wejść w menadżera urządzeń, kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, rozwinąć, sprawdzić we właściwościach przepustowość-zastrzeżoną przez system oraz tą ile zużywa adsl modem usb, w moim przypadku wynosiło to odpowiednio 19 % zastrzeżone przez system oraz aż 48% zużywane przed adsl

 

no i znowu mam problem :) jak to sprawdzić - w MU wyświetliłam coś takiego :

 

przepustowozastrzeona.jpg

 

i teraz o którą z tych dwóch przepustowości zastrzeżonych przez system chodzi ?

i gdzie sprawdzę tę zużywaną przez modem :confused:

 

 

EDIT :

 

PODSUMOWUJĄC wszystkie rady :

1) najlepszym rozwiązaniem jest - router ADSL z podłączeniem go pod kartę sieciową

przy czym, mogę z tym spokojnie zaczekać kilka miesięcy, jak będę odnawiała umowę z TPSA, bo wtedy mogę uzyskać powyższe po korzystnej cenie

 

2) w międzyczasie, dobrym rozwiązaniem powinien być modem - Sagem F@st 800 , a ponieważ TPSA już tego modelu nie oferuje, mogę za niewielką opłatą zakupić modem na allegro, i jeśli dobrze myślę, to będę musiała ściągnąć do niego sterowniki ( bo pewnie nie dostanę płyty w komplecie ?)

 

3) a rozwiązanie "od zaraz" dla poprawy jakości życia to aktualizacja obecnych sterowników -

i tu moje dalsze wątpliwości co do pliku @Eikichi

Może nie doprecyzowałam na początku jaki mam modem - mam ZTE ZXDSL 852 v1, wersja 40.1.23.0 z 2005r.

852v1.jpg

 

i teraz nie jestem pewna, czy do tego modemu są w ogóle aktualniejsze sterowniki,

oraz @Eikichi, czy ten podesłany plik to nie są przypadkiem sterowniki do modemu ZTE ZXDSL 852 v2 z 2006r, czyli tego

852v2.jpg

 

i czy w takim razie na pewno do swojego modemu mogę zainstalować podane sterowniki ? czy wersja samego modemu 852 ( v1 lub v2 ) ma znaczenie ?

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

 

OK, tylko to jest wersja 40.1.23.0 , teraz też mam taką samą wersję - czy w takim razie te sterowniki czymś się różnią od tych co posiadam ?

i drugie pytanie - w którym dokładnie okienku robię aktualizację - bo ZXDSL 852 mam w MU dwa razy - w kartach sieciowych ( na górze) i potem pod ZXDSL adapter - czy to to górne okienko ?

 

aktualizacjasterownika.jpg

 

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

IMHO skoro masz taką samą wersję sterownika to nie ma czego aktualizować. Oczywiście możesz usunąć strownik (odinstalować) z MU lub jeśli masz taką pozycję w dodaj/usuń programy i po restarcie zainstalować je ponownie.

 

Co do Twoich poszukiwań w MU... Link nie jest odnośnie Twojego problemu, ale chyba poniższy fragment powinien Ci co nieco wyjaśnić (chyba, że jesteś pewna iż nie o to urządzenie chodzi).

http://support.microsoft.com/kb/314464/pl

Urządzenia USB i IEEE 1394 zazwyczaj funkcjonują poprawnie bez dodatkowych sterowników urządzeń, ponieważ są konfigurowane przez sterowniki uwzględnione w systemie Windows dla tych typów magistrali. Jeśli jednak urządzenie jest niezgodne ze zdefiniowanymi i dostarczonymi sterownikami klasy Windows, jest wymagany dodatkowy sterownik urządzenia. Jeśli magistrala nie może zidentyfikować urządzenia, uznaje je za urządzenie kompozytowe i zgłasza je jako takie urządzenie w Menedżerze urządzeń.
U Ciebie modem ma swoją gałąź...

 

BTW

Spróbuj w opcjach MU włączyć ukryte sterowniki czy jakoś tak i/lub zmień sposób prezentacji urządzeń... Sorry, dość dawno już nie zaglądałem do XP. Chyba w tutorialach picasso, odnośnie XP, jest o tym wspomniane.

Odnośnik do komentarza

U Ciebie modem ma swoją gałąź...

 

Spróbuj w opcjach MU włączyć ukryte sterowniki czy jakoś tak i/lub zmień sposób prezentacji urządzeń... Sorry, dość dawno już nie zaglądałem do XP. Chyba w tutorialach picasso, odnośnie XP, jest o tym wspomniane.

 

co nie co mi się wyjaśnia - stopniowo ;) - no i wyszła mi taka gałąź

 

15680945.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałam nowy/stary modem Sagem F@st 800 USB Neostrada

 

i teraz dopiero widzę u siebie to, co widział @Eikichi, czyli to o tej przepustowości

... sprawdzić we właściwościach przepustowość-zastrzeżoną przez system oraz tą ile zużywa adsl modem usb, w moim przypadku wynosiło to odpowiednio 19 % zastrzeżone przez system oraz aż 48% zużywane przed adsl ...

tylko wtedy odebrałam to tak, że system przydziela dla tego modemu tylko te 19%, a modem potrzebuje aż 48% i stąd duża rozbieżność między tym co jest a potrzebami i problemy .... zdaje się, ze nie o to chodziło :lol:

 

teraz doszłam do wniosku, że jedno z drugim pewnie nie ma nic wspólnego, jest to po prostu lista urządzeń, jedno zużywa tyle, drugie tyle i te wartości nie mają na siebie wpływu

 

i mam tak :

 

przepustowo.jpg

 

 

tylko zanim doszłam do takiego wniosku zastanawiałam się jak temu mojemu modemowi dać więcej przepustowości od systemu i tafiłam na informacje o przydziale na dysku - o co w tym może chodzić, że moja własna nazwa Użytkownika przekracza 9-krotnie jakieś limity :confused:

 

przydzianadysku.jpg

 

 

i jeszcze jedna sprawa - po zainstalowaniu nowego modemu cały czas mam na pasku bezpieczne usuwanie sprzętu , tak jakby mój komputer nie tolerował nowego sprzętu i sugerował pozbycie się go :confused:

 

bezpusuwaniesprztu.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...