Skocz do zawartości

Utrata połączenia co kilka godzin


Nights

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę na jak najszybszą pomoc, więc jeśli jest taka możliwość - z góry dziękuję ;)

 

Od wczoraj występuje dosć dziwny problem - co jakieś dwie godziny zrywa połączenie. Mam router D-linka dir-300. Wchodząc w jego ustawienia po lewej stronie mam wyraźne napisane w chwili, gdy na PC tego połączenia nie mam,  "Internet ONLINE". Tutaj warto też nadmienić, że w momencie, gdy z komputera sieć nie odpowiada na wifi dzieje się to samo. W związku z tym wydaje mi się, że problem nie siedzi w windowsie, a w routerze lub dalej. Aby powykluczać dalsze możliwości, kabel, który dostarczał internet do routera podpiąłem do komputera pomijając w ten sposób prawdopodobnie wadliwe urządzenie. Co się okazało? Otwierając jakąkolwiek stronę wyskakiwała mi informacja, aby zalogowac się do e-bok netii w celu zarejestrowania nowego adresu mac (czy czegoś podobnego). Jeśli dobrze rozumiem, to taki stan rzeczy oznacza, że dostęp do internetu wtedy miałem, tak? Jeszcze żeby się upewnić podpiąłem router po staremu. Internetu dalej nie było. Wtedy pomaga jakiekikolwiek jego reset (reboot; ładowanie ustawień z pliku itp.). Raczej wina tutaj jest jednoznaczna: router. Dlatego spróbowałem resetu (przyciskiem z tyłu urządzenia - jak to się fachowo nazywa?). Nic nie pomogło. Teraz pozostaje mi się do Was zwrócić z prośbą o pomoc z ustaleniem przyczyny:

a) czy to wina złych ustawień? Ale raczej z dnia na dzień samo z siebie nic by się nie zmieniło

b ) fizyczne uszkodzenie urządzenia

c) wina dostawcy - zakładając, że okienko rejestrowania nowego urządzenia od netii jest gdzieś zapisane w sieci lokalnej

 

A teraz wymagane logi: 

http://n3.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=36ea240d-23313-b57fb853-f6cd-4b5d-8d9e

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co się okazało? Otwierając jakąkolwiek stronę wyskakiwała mi informacja, aby zalogowac się do e-bok netii w celu zarejestrowania nowego adresu mac (czy czegoś podobnego)

To raczej normalna reakcja ze strony operatora. Każde urządzenie sieciowe posiada tzw. adres MAC (Medium Access Control), czyli routery, karty sieciowe itp. posiadają taki unikatowy adres. Dlatego jeśli w Netii zarejestrowany jest adres MAC z routera to po podłączeniu kabla bezpośrednio do karty sieciowej zmienia się adres MAC na ten od tejże. Takiego postępowania bym nie polecał, ponieważ różni dostawcy posiadają różną politykę ochrony własnej sieci i może stać się coś takiego, że zablokują adres MAC Twojego routera jeśli będzie się on zmieniał. Oczywiście to tylko przypuszczenia ale kto wie...

 

Ja natomiast na Twoim miejscu uderzyłbym z tym problemem do dostawcy internetu (zwłaszcza jeśli router jest od nich).

Czasami wystarczy zmiana oprogramowania w routerze i wszystko wraca do normy, ale wydaje mi się że ten DIR-300 dość długo jest już na rynku i tutaj raczej nic nowego nie będzie, chociaż mogę się oczywiście mylić.

Odnośnik do komentarza

Wiem Aux czym jest MAC. Ale to oznacza, że internet do tego miejsca dochodzi skoro Netia identyfikuje nowe urządzenie.

 

Oczywiście to tylko przypuszczenia ale kto wie...

Otóż to - również się tego obawiam, dlatego póki co nie mogę sprawdzić czy internet będzie miał take same problemy bez routera (mimo, że wiem, że internet dociera do routera ciągle).

 

##edit

 

Dziwne, oto co się okazało:

Gdy normalnie wszystko jest podpięte przez router i odcina internet, to podłączając sieć w taki sposób, aby pominąć router to prosi o hasło do e-bok interii - czyli internet jest (bez routera) ale go nie ma (z routerem).

Gdy normalnie wszystko jest podpięte przez router i połączenie jest sprawne, to podłączając sieć w taki sposób, aby pominąć router nie mogę się z niczym połączyć - czyli internetu nie ma (bez routera) ale jest (z routerem).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...