Skocz do zawartości

Profilaktyczne sprawdzenie systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że mój laptop był sprawdzany pod kątem wirusów przez Was specjalistów jeszcze na poprzednim forum to daję logi do sprawdzenia czy nie ma w nim nic niepokojącego. Rootkitów nie podejrzewam, dlatego też nie daję loga z programu GMER. Mój system to Windows XP Home Edition SP3. Czasami, gdy robię dużo na laptopie i chce go wyłączyć to po kliknięciu na "Start" i "Wyłącz komputer" muszę dłuższą chwilę odczekać, żeby pokazało się to okienko na środku ekranu z opcjami do wyboru. Gdy to okienko już się pojawi i uda mi się kliknąć "Wyłącz" to jeszcze musze poczekać również dłuższą chwilę aż laptop zacznie się wyłączać. Drugim problemem jest wpisywanie w Google obrazków do wyświetlenia i wchodzenie w "Grafikę" (korzystam z przeglądarki Mozilla Firefox). Gdy kliknę w "Grafika" i mają wyświetlać się obrazki to przeglądarka łapie zwieche i wyskakuje komunikat, że jakiś tam skrypt przestał odpowiadać, klikam "Kontynuuj skrypt" to przeglądarka się restartuje i tak po kilka razy. Nie wiem czy to wina jakichś dodatków czy czego innego. Na przeglądarce Internet Explorer ten problem nie występuje. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi sprawdził te logi, zapoznał się z moimi problemami i naprowadził mnie na drogę naprawy.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. W kwestii zgłaszanych problemów:

 

 

Czasami, gdy robię dużo na laptopie i chce go wyłączyć to po kliknięciu na "Start" i "Wyłącz komputer" muszę dłuższą chwilę odczekać, żeby pokazało się to okienko na środku ekranu z opcjami do wyboru. Gdy to okienko już się pojawi i uda mi się kliknąć "Wyłącz" to jeszcze musze poczekać również dłuższą chwilę aż laptop zacznie się wyłączać. Drugim problemem jest wpisywanie w Google obrazków do wyświetlenia i wchodzenie w "Grafikę" (korzystam z przeglądarki Mozilla Firefox). Gdy kliknę w "Grafika" i mają wyświetlać się obrazki to przeglądarka łapie zwieche i wyskakuje komunikat, że jakiś tam skrypt przestał odpowiadać, klikam "Kontynuuj skrypt" to przeglądarka się restartuje i tak po kilka razy.

W kontekście wielozadaniowości / mnożenia procesów, zwraca uwagę niezbyt duża ilość RAM:

 

895,20 Mb Total Physical Memory | 525,37 Mb Available Physical Memory | 58,69% Memory free

2,17 Gb Paging File | 1,74 Gb Available in Paging File | 80,15% Paging File free

 

Dla świętego spokoju wyklucz też niedomyślne dodatki / wtyczki jako przyczynę nieresponsywnego skryptu w Firefox. Zamknij przeglądarkę, uruchom ją w trybie diagnostycznym poleceniem:

 

"D:\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode

 

(ścieżkę zgaduję na podstawie raportu OTL, popraw ją jeśli D:\Mozilla Firefox\firefox.exe się nie zgadza)

 

 

2. W raportach nie notuję czynnej infekcji. Usuń sobie tylko drobnostki. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-1293212967-2771855299-523807337-1006\..\SearchScopes\{AD22EBAF-0D18-4fc7-90CC-5EA0ABBE9EB9}: "URL" = http://www.daemon-search.com/search/web?q={searchTerms}
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@pandonetworks.com/PandoWebPlugin: C:\Program Files\Pando Networks\Media Booster\npPandoWebPlugin.dll File not found
O4 - HKLM..\Run: [NPSStartup] File not found
[2011-07-20 19:44:00 | 000,000,000 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\Przemek\Dane aplikacji\chrtmp
[2009-03-22 14:10:40 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\273A9
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\usbser_lowerfltj.sys -- (UsbserFilt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\usbser_lowerflt.sys -- (upperdev)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\nmwcdnsuc.sys -- (nmwcdnsuc)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\nmwcdnsu.sys -- (nmwcdnsu)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\ccdcmbo.sys -- (nmwcdc)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\ccdcmb.sys -- (nmwcd)
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. Po restarcie zastosuj Sprzątanie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...