Skocz do zawartości

Kopia boot CD z posiadanej CD instalacyjnej Win XP HE Sp2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Uprzejmie proszę o pomoc w prostej zapewnie , acz dokuczliwej dla mnie sprawie :

potrzebuję wykonać kopię jak w temacie ;posiadam :

 

  • CD-RW
  • dysk CD instalacyjny WIN XP HE Sp2
  • zainstalowany Magic ISO Maker 5.5 build  0265 / opcjonalnie mogę zainstalować NERO Suite

Jak wykonać bootowalną kopię dysku z pomocą jak wyżej ; czytałem Twój https://www.fixitpc.pl/topic/52-wytwarzanie-plyt-startowych-windows/?&p=263 w temacie, ale nie jest tam dokładnie powiedziane , jak wypalić płytę z wcześniej utworzonego na HDD obrazu dysku VRHOEM_PL.iso plus ekstrakt : boot.bif.

 

Próbowałem wypalić sam obraz , ale system "nie widzi" żadnych plików na płytce.

 

Uprzednio, wypaliłem CD programie NERO OEM NE66018 obrazem CD Instal wcześniej stworzonym na HDD, ale podczas instalacji 

na PC program instalacyjny przestał "widzieć" pliki z katalogu \ I386

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Chodzi o kopię płyty instalacyjnej Win XP HE Sp.2, która umożliwi - poprzez czytnik DVD-RW - instalację systemu na partycji C:\ HDD.

 

wkladasz płytę do napedu > pewnie sie uruchomi okno instalatora Windows > wyłączasz okno instalatora.

 

Uruchamiasz MagicIso Makera > wskazujesz stacje CD/DVD z płytką Windowsa > z menu Tool wybierasz > Make Iso from CDrom > i w okienku które sie pojawi zaznczasz miejsce gdzie ma skopiować płytę na dysk oraz wybierasz format obrazu w tym przypadku ISO i klikasz OK. Płyta zostaje skopiowana we wskazane miejsce na dysku.

 

Potem wyjmujesz płyte z systemem i wkladasz czysta i nagrywasz skopiowany obraz na płytkę. To wszystko > kopia jest gotowa.

Odnośnik do komentarza

Sposób który opisałeś "nie działa", albowiem po zapisaniu obrazu iso na HDD i późniejszym wypaleniu go na CD , system Win 7 PL na którym to robię, "nie widzi" na płytce żadnych plików = brak pliku boot.bin/innych ?

 

Może trzeba spróbować innym programem , np. tymi które podał Administrator w artykule linkowanym jak wyżej ?

Odnośnik do komentarza
system Win 7 PL na którym to robię, "nie widzi" na płytce żadnych plików = brak pliku boot.bin/innych ?

 

a co tu ma system do rzeczy? To MagicIso ma widzieć pliki. I nie opowiadaj mi głupstw, bo specjalnie zainstalowałem ten program żeby sprawdzić jego działanie.

 

Dawaj tu obrazki z magic Iso jak widzi płyte z systememXP?

 

 

Teraz tak patrze na instalkę XPz SP1 tylko i tam nie ma pliku boot.bin

 

I to jest na pewno płyta bez SP2

Odnośnik do komentarza

wykonałem jako test:

obraz iso na HDD dla CD Instal Win XP

załadowałem obraz do wirtualnego czytnika CD/DVD programem MagicDisc

System Win 7 zobaczył w setup.exe i wyświetlił Menu startowe

/ekrany w załączeniu/

 

Czy jeśli wypalę teraz obraz na lepszej CD , efekt będzie identyczny, czy trzeba użyć innego "wypalacza", bardziej zaawansowanego, a może systemowego

 

?

Odnośnik do komentarza

wykonałem jako test:

obraz iso na HDD dla CD Instal Win XP

załadowałem obraz do wirtualnego czytnika CD/DVD programem MagicDisc

System Win 7 zobaczył w setup.exe i wyświetlił Menu startowe

/ekrany w załączeniu/

 

Czy jeśli wypalę teraz obraz na lepszej CD , efekt będzie identyczny, czy trzeba użyć innego "wypalacza", bardziej zaawansowanego, a może systemowego

 

?

post-11217-0-19887900-1374932311_thumb.jpg

post-11217-0-00008500-1374932323_thumb.jpg

post-11217-0-74311900-1374932339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Wiem, instalowałem XP-ka chyba z kilkadziesiąt razy.

Pytanie poza konkursem :

 

Czy jest możliwe , aby oryginalna płytka boot CD posiadała "niewidoczny" programik, który podczas kopiowania na HDD uruchamia się , wykrywając

zrzut zawartości na dysk blokuje /podmienia/emuluje pewne pliki konieczne potem do instalacji z kopii/obrazu HDD

 

?

Odnośnik do komentarza

wkladasz płytę do napedu > pewnie sie uruchomi okno instalatora Windows > wyłączasz okno instalatora.

 

Uruchamiasz MagicIso Makera > wskazujesz stacje CD/DVD z płytką Windowsa > z menu Tool wybierasz > Make Iso from CDrom > i w okienku które sie pojawi zaznczasz miejsce gdzie ma skopiować płytę na dysk oraz wybierasz format obrazu w tym przypadku ISO i klikasz OK. Płyta zostaje skopiowana we wskazane miejsce na dysku.

 

Potem wyjmujesz płyte z systemem i wkladasz czysta i nagrywasz skopiowany obraz na płytkę. To wszystko > kopia jest gotowa.

Tak tylko czy aby kolega tuskomat nie wypala czsami tego *.iso jako pliku na CD?

Odnośnik do komentarza
Tak tylko czy aby kolega tuskomat nie wypala czsami tego *.iso jako pliku na CD?

 

Jak mozna sie pomylić? Skoro pisze wyrażnie skopiowana płyte zapisać jako obraz iso a potem wypalić na czystej. Tu nie ma żadnych tajemniczych kombinacji.

 

Czy jest możliwe , aby oryginalna płytka boot CD posiadała "niewidoczny" programik, który podczas kopiowania na HDD uruchamia się , wykrywając

zrzut zawartości na dysk blokuje /podmienia/emuluje pewne pliki konieczne potem do instalacji z kopii/obrazu HDD

 

Nie rozumiem o czym mówisz?  Kopia płyty to kopia. I wygląda tak samo jak oryginał.

 

Napisz po ludzku o co chodzi z tym kopiowaniem na HDD? Co ty kolego tworzysz? Napedy CD w lapkach sa kiepskiej jakości i nie zawsze udaje sie bootowanie.

Odnośnik do komentarza

"...Potem wyjmujesz płyte z systemem i wkladasz czysta i nagrywasz skopiowany obraz na płytkę. To wszystko > kopia jest gotowa."

 

To wszystko jest jasne.

 

Rozumiem, że jak wypalę/zapiszę/skopiuję obraz *.iso z HDD na czystą płytę CD /jak podpowiedziałeś Verbatim/ ,

płyta ta stanie się bootowalną CD Instal Win XP ?

 

Odnośnik do komentarza

A mówiłem że nagrywa *.iso jako plik.

Widać to na powyższym obrazku... ale nieeee... Belfegor mnie zlekceważył.

 

Kolego Tuskomat,

 

nie ma nic prostszego jak wykonać kopię zapasową CD/DVD, jak widać nie kapujesz o co chodzi.

Tworząc kopię danej CD/DVD tworzysz plik *.iso jest to jakby skompresowana zawartość całej CD do jednego pliku.

Jeśli ten plik wypalisz na CD to komputer nie wie jak to otworzyć.

Ten plik *.ISO można wypalić tak na CD, że przy wypalaniu wszystkie elementy zawarte w pliku *.ISO zostaną tak oddane na płycie jak jej oryginał.

Nie wiem jak lepiej mogę to wytłumaczyć.

 

W tym celu wybierasz File / Open > tutaj plik *.iso i sprawa powinna być załatwiona.

 

Dziwi mnie jedno, ludzie sami sobie sprawiają problemy wpisując w szukajce google fraz, które od razu prowadzą do komercyjnych programów.

nie lepiej wpisać np. "wypalanie CD freeware". pewnie trafi się na bardzo dobre programy które nic nie kosztują a potrafią bardzo wiele jak choćby ImgBurn którego używam już od bardzo długiego czasu.

Odnośnik do komentarza

A mówiłem że nagrywa *.iso jako plik.

Widać to na powyższym obrazku... ale nieeee... Belfegor mnie zlekceważył.

 

Nie zlekceważyłem. Dla mnie sprawa jest prosta. Celowo zainstalowałem program aby sprawdzić jak wygląda kopiowanie CD. U mnie wszystko bangla. Dlaczego u autora nie bangla nie wiem.

 

jak choćby ImgBurn którego używam już od bardzo długiego czasu.

 

bardzo dobry program.

Odnośnik do komentarza

......łopatologicznie, bo przyznam , że miałem zawsze problem z rozróżnieniem obrazu/kopii CD i jego użycia w kontekście kopiowania/zapisu.

 

Ale...:Aux pisze:

 

"W tym celu wybierasz File / Open > tutaj plik *.iso i sprawa powinna być załatwiona."

 

Używam opcji kopiowania na clean CD zawartości obrazu CD *.iso, po jego otwarciu np.Magic-kiem z HDD ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...