Skocz do zawartości

Internet chodzi wolniej na drugim komputerze


hanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc z następującym problemem: na głównym komputerze, do którego podłączony jest router, Internet chodzi bez zarzutów. Tymczasem na laptopie, który z Internetem łączy się za pomocą wi-fi, Internet chodzi znacznie wolniej, strony ładują się wolno, czasami połączenie zupełnie znika i nie chce powrócić przez paręnaście sekund.

 

Szczególnie widać to, gdy oglądam transmisje na żywo na twitch.tv: na głównym komputerze mogę ogladać video w jakości 720p bez żadnych problemów, mogę mieć nawet otwartych parę kart w przeglądarce. Tymczasem na laptopie jestem zmuszona wybrać jakość 240p i nawet wtedy video często sie ścina i Internet jak gdyby na chwilę się zwiesza (widać to po zwieszeniu się czatu).

 

Czy ktoś może doradzić mi, co mogłabym zrobić, by Internet chodził szybciej?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Hanna

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj droga Hanno być może jest to wina karty sieciowej. Powiedz mi ile lat ma już ten laptop?

 

Nie powiem Ci dokładnie, ale na pewno nie jest to urządzenie stare. Dostałam go może dwa, trzy lata temu. Nie używam go bardzo często, jak już to tylko do przeglądania Internetu lub pracy, więc nie jest także bardzo wysłużony.

 

 

Temat został założony w dziale sieci, a obowiązkowych raportów brak. Zrób logi na komputerze który ma problemy i je tutaj przedstaw. KLIK

 

Ach tak, tak, oczywiście. Nie pomyślałam to tym.

 

Log net-log

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...