Skocz do zawartości

Pozornie błacha sprawa, czyli szukam dobrych słuchawek :)


DawidS28

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Z góry przepraszam za tak - wydawałoby się - banalny temat, ale sprawa jest dosyć poważna, a ja, nauczony długimi doświadczeniami, wolę zwrócić się do profesjonalistów :)

Nie przedłużając, szukam słuchawek:

- koniecznie dwa głośniki,

- wbudowany dobry mikrofon,

- przydałyby się w całości zakrywające uszy eliminujące hałas z otoczenia,

- przewodowe,

- wtyczki: mini-jack,

- ważna dobra jakość dźwięku.

 

I z pozoru sprawa prosta, tylko mnie już (przepraszam za wyrażenie) szlag trafia, jak okazuje się po pół roku, że tu się kabelek ukruszył, tu nie łączy, a tam się coś zacina. Słowem: szukam jakiegoś sprawdzonego produktu, w przystępnej cenie, chociaż to ostatnie będę w stanie znieść, jeśli zakup będzie na lata ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

TUTAJ są słuchawki do słuchania muzyki (nie mają mikrofonu, ale zawsze można jakiś mały dokupić - jak dla mnie na pierwszym mniejscu stawiam jakość dźwięku, a później czy mają mikrofon-zresztą sam dokonasz wyboru)

a TUTAJ do gier (nie tak do końca tylko do gier) . Myślę, że wybierzesz coś ciekawego- wszystko oczywiście zależy od zasobności portfela ;)

Odnośnik do komentarza

Hm, chyba jeden z trudniejszych wyborów jeżeli chodzi o elektronikę użytkową a przede wszystkim bardzo trudny temat do doradzania.

Dobrze gdybyś określił pułap cenowy wtedy będzie można w coś celować.

Sprawa bardzo indywidualna, zarówno rodzaj słuchanej muzyki jak i indywidualny słuch każdego człowieka mają tutaj znaczenie.

Jak rozejrzysz się dokoła to zobaczysz, że gro narodu ma w uszach "pinezki" podpięte do jakiegoś telefonu i pewnie większość z nich jest zadowolonych, ja natomiast mam niezłe słuchawki audiofilskie -Audio-Technica ATH-AD900- podłączone pod Xonara ST i mógłbym godzinami narzekać. Słuchawki jakie by nie były mają jedno ograniczenie, oddają dźwięk tylko do ucha a człowiek odczuwa go jednak całym ciałem (przez słuchawki raczej podłoga nie zacznie drżeć), ponadto od pewnego pułapu (a ja go przekroczyłem) dobry sprzęt niemiłosiernie obnaża słabość materiałów źródłowych, na moim sprzęcie 80% plików mp3 brzmi raczej źle.

Napisałeś, że chcesz się oddzielić od otoczenia, nie trzymaj się tego kurczowo, podejrzewam że myślałeś tutaj o typie muszli a on ma w tym przypadku mniejsze znaczenie, wpływa raczej na komfort użytkowania, ważniejszy jest tutaj rodzaj konstrukcji muszli i umieszczenia przetwornika, w artykule który podał @marcino jest to mniej więcej omówione, myślę tutaj o różnicy między słuchawkami otwartymi a zamkniętymi, ja może dodam tutaj coś od siebie, słuchawki zamknięte odizolują cię od otoczenia bardzo dokładnie, do tego zapewnią bardzo soczysty bas ponieważ przetwornik oddziałuje całą mocą na ucho, nie nadają się natomiast zupełnie na dłuższe sesje, po pierwsze ucho odcięte od otoczenia strasznie się poci po drugie jeżeli dynamika utworu zmusza nas do ustawienia pewnego poziomu głośności to może pojawić się nadmiar ciśnienia akustycznego które nie ma gdzie ujść i pojawi się nawet ból, słuchawki otwarte nie mają tych wad natomiast mniej izolują od otoczenia, raz towarzystwo słyszy czego słuchasz dwa ty słyszysz otoczenie (zwłaszcza w samochodzie może to lekko przeszkadzać), ale bez przesady, w dobrych słuchawka ma to drugorzędne znaczenie, są jeszcze hybrydy półotwarte (choć u topowych brandów raczej niespotykane) mające w założeniu połączyć zalety obu konstrukcji.

Oczywiście jeżeli celujesz w pułap cenowy powiedzmy 250PLN to wszystko się zaciera, trudno tutaj oczekiwać jakiejś finezji konstrukcyjnej.

Przychylę się też do zdania @marcino w kwestii wbudowania mikrofonu, truizmem jest że wszelkie konstrukcje typu combo jakby się producent nie starła zawsze są pewnym komromisem jakościowym i lepiej wqybrać produkty oddzielne.

Na horyzoncie majaczy nam taka konstrukcja:

ASUS i Sennheiser prezentują Xonar Xense dla gier FPS

Myślę, że zdecydowanie można polecić każdemu kto nie ma jeszcze karty dźwiękowej a jednak ceni sobie dobry odsłuch, same słuchawki (przynajmniej na papierze) też wyglądają zachęcająco, firma Sennheiser jest w tej dziedzinie uznawanym brandem, a być może same słuchawki będą dostępne jako osobny produkt.

Chyba największy wybór dobrych słuchawek w naszym kraju oferuje ta firma:

RMS Sklep

 

Jeżeli masz możliwość podskoczyć do salonu audio to proponuję wziąć swoją muzykę i po prostu odsłuchać, to zawsze najlepsze rozwiązanie, co byśmy ci nie doradzili to jak już napisałem jest to sprawa bardzo indywidualna (a do tego co napisałem wcześniej oczywiście dochodzi zasobność portfela).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Hmm... Czytam właśnie te materiały. Sprzęt audio nigdy nie był moją mocną stroną ;)

 

http://www.3kropki.pl/p/1/3/0/sennheiser_pc_330.php?id=13191 - tak sobie o tym myślę. Podobno bardzo dobre. Opór słuchawek stosunkowo niski, więc powinno na wszystkim dobrze działać, nie zawsze mam pod ręką dobry sprzęt. Jeśli chodzi o zastosowanie: przede wszystkim filmy i muzyka (szczegółowiej: rock, metal, ale także muzyka klasyczna :)), rzadziej gry i Skype.

 

Maksymalny pułap cenowy, jak cena tych słuchawek.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza

Tak dla porównania możesz zerknąć na stare śmieci do tematu Słuchawki & Klawiatura. ;)

http://www.google.pl/search?hl=pl&client=opera&hs=Fnh&rls=en&q=site%3Asearchengines.pl+S%C5%82uchawki+%26+Klawiatura&btnG=Szukaj&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Omawiane tam propozycje znajdziesz w testach na pclab.pl (Wielki test słuchawek dla graczy, Wielki test słuchawek dla graczy - dogrywka).

http://pclab.pl/kat16.html

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...