Skocz do zawartości

Problem z instalacją programu w Windows 7 ult


wb2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przed ponad rok pracowałem na VMware playerze. Ponieważ coś zaczęło szwankować, odinstalowałem go i chciałem zainstalować ponownie. Jednak nie jest to możliwe - na samym początku instalacji pojawia się pusta forma i... tyle. zob. załącznik

 

Problem nie jest z VM playerem, bo ten sam plik uruchamia sie na takim Windows 7 na laptopie. Co stało się z systemem. Nie mam niestety możliwości odzyskania systemu. Podejrzewam, że albo coś jest zespsute w rejestrze - byly usuwane ręcznie niektore wpisy, albo program RevoUninstaller coś namieszał, albo są błędy z instalacją sterowników w systemie.

Wszystko inne bylo sprawdzane: antywirus Kaspersky (na drugim komputerze tak samo), usługi prawie wszystkie teraz włączone, sprawdzone błędy na dysku, nie ma problemów ze sprzętem, aktualizacje wszelkie możliwe ściągnięte,

 

Mam jakiś stary backup rejestru sprzed kiku miesięcy - ale nie potrafię wykorzystać tego faktu.

 

Jest to o tyle ważne, że dużu mam rzeczy na wirtualnych maszynach, a nie chcę przeinstalowywać systemu - dużo programów.

 

Jeśli mógłbym prosić o wskazówki, to byłbym bardzo wdzięczny.

 

pozdrawiam

wb2000

post-11122-0-28492200-1373534809_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wypróbuj porady z forum wmware, szczególnie odpowiedź #7 napisaną przez solbrin.

http://communities.vmware.com/thread/291034?start=0&tstart=0

 

Żeby nie było, że tylko wklejam linki, to załaczam tłumaczenie.

 

Jeśli masz inną wersję wmware playera już zainstalowaną, należy ją wcześniej odinstalować w taki sposób:
Idź do C:\Windows\Installer (jest to folder systemowy, ukryty)
W menu widok - "sortuj według" dodaj "Autorzy"
Znajdź plik .msi podpisany przez WMware (kolumna Autorzy)
Kliknij dwa razy w .msi i odinstaluj

Następnie aby zainstalować nową wersję trzeba wypakować pobrany ze strony wmware instalator:
- uruchom cmd jako administrator
- stosując komendę cd przejdź do folderu w którym znajduje się plik .exe instalatora (np. pulpit)*
- wpisz nazwę pliku instalacyjnego i dodaj po spacji /e tempfolder
- na pulpicie (jeśli tam był instalator) utworzy się folder "tempfolder" a w środku będą wypakowane pliki, uruchom instalator klikając w vmwareplayer.msi

*zamiast stosować komendę cd i wpisywać nazwę pliku można po prostu przeciągnąć plik instalatora w okno konsoli

 

powodzenia
 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za cenne informacje i wskazówki.

- O ukrytytym katalogu install nie wiedziałem, więc cenna rzecz na przyszłość. BTW, u mnie system trzyma tam 1,5 GB, więc jak na systemowy dysk flash trochę dużo.

Do deinstalacji używam RevoUninstaller, a czasem starego CClenera do naprawy rejestru - może jeden z nich coś namieszał.

Co do samego problemu - w sobotę znalazłem kilka godzin i reinstalowałem system. Było mocno naśmiecone w rejestrze, więc żal mniejszy.

Teraz wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...