Skocz do zawartości

ekran "smierci" przy probie instalacji sterownika


nocek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nastepujacy problem z zainstalowaniem sterownika do karty muzycznej, chodzi o karte muzyczna: Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI przynajmniej tak okresla ja EVEREST. W device menager jest to Multimedia Audio Controller, sterownik ktory posiadam wydaje sie dobry, probowalem roznych, ten jako jedyny instaluje sie do konca, z malymi problemami a mianowicie podczas instalacji w polowie, potrzebuje pliku ALCXNT.DLL i kaze wskazac sciezke, znajduje ten plik recznie podaje lokalizacje i instalacja w dalszym ciagu przebiega prawidlowo az do zakonczenia gdzie komputer restartuje sie i pokazuje sie niebieskie okno z danymi:

Technical information

Stop: 0x0000007E (0xC0000005, 0xEDD573C6, 0xF7C7CA58, 0xF7C7C754)

portels.sys - adress EDD573C6 base at EDD57000

DATESTAMP 40574e49

nie bylo przy tym komunikacie podanego pliku generujacego blad.

Sciagnolem debugging tools for windows lecz nie umiem do konca wykonacz wszystkich czynnosci podanych tutaj pod opcja numer 5: KLIK pliki .DMP przesylam spakowane rarem pod tym linkiem: KLIK

Sterownik posiadam ze strony producenta realtek. Hmm chyba to wszystkie informacje jakie posiadam na ten temat, jesli ktos podejmie sie rozwiazania tego problemu bede bardzo dzwieczny :) z gory dziekuje!!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No i podstawowa sprawa:

 

Sterownik posiadam ze strony producenta realtek

+

chodzi o karte muzyczna: Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI przynajmniej tak okresla ja EVEREST.

 

Będzie prościej jak podasz dokładny model płyty głównej, a Realtec`a wyczyść tak jak podał marekW.

Odnośnik do komentarza

witam panowie, no wiec sprawa rozwiazana, faktycznie nie pomyslalem, a mialem straszny burdel z tymi sterownikami, wywalilem wszystko, sciagnolem sterownik ze strony della i poszlo, dzieki wielkie za pomoc!:)

 

ps. co do 11dni nie uzytkowania kompa, to poprostu przez to ze mam zepsuta baterie na plycie glownej, a w gwinei bissau - afryka, trudno dostac cokolwiek ;D pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...