Skocz do zawartości

Brak opcji folderów i możliwości wejścia do rejestru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponownie potrzebuję pomocy. Otóż od paru miesięcy nie mam możliwości uruchomienia "opcji folderów". W zakładce narzędzia mam tylko mapuj dysk sieciowy, odłącz dysk sieciowy, synchronizuj. Zabrałem się ostatnio za wygooglowywanie jakiegoś rozwiązania tego problemu. Jeden ze sposobów polegał na pogrzebaniu w rejestrze. I wtedy okazało się, że nie mam do niego dostępu. Co więcej, nie mogę także wejść na konto administratora (chociaż teoretycznie mój profil też posiada prawa administratora). Zamieszczam raporty z OTL i proszę o pomoc. Windows XP Home Edition, Service Pack 3.

 

PS: Zauważyłem właśnie, że po wykonaniu skanowania w OTL pokazują mi się w folderach pliki ukryte.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Infekcja widoczna gołym okiem.

 

Nie działają opcje folderów bo jest nałożona na nie polisa:

O7 - HKU\S-1-5-21-854245398-484763869-1801674531-1004\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoFolderOptions = 1
O7 - HKU\S-1-5-21-854245398-484763869-1801674531-1004\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: DisableRegistryTools = 1

Dorzuć jeszcze GMERa jeśli się da: KLIK, pamiętając o usunięciu działającego sterownika STPD.

 

Temat raportuję do przeniesienia do Malware.

 

Co do widoczności plików ukrytych - OTL sam je przestawia, na koniec po sprzątaniu wrócą do stanu pierwotnego ;)

Odnośnik do komentarza

Skan z GMERa, chyba nic nie naknociłem.

 

EDIT: złe wieści. Po usunięciu Daemona i STPD oraz wykonaniu skanu GMERem komputer zaczął się coś przycinać (było to przede wszystkim odczuwalne podczas odtwarzania muzyki). Zrestartowałem system i od tego momentu się już nie włączył, zacina się przy ekranie ładowania systemu (pasek postępu się przesuwa ale nic się nie zmienia). Obecnie komputer pracuje w trybie awaryjnym.

 

EDIT 2: Poprawka. System włącza się w trybie normalnym, ale trwa to baaaardzo długo i wszystko muli. Bawić się w przywracanie systemu?

skangmer.txt

Odnośnik do komentarza

EDIT: złe wieści. Po usunięciu Daemona i STPD oraz wykonaniu skanu GMERem komputer zaczął się coś przycinać (było to przede wszystkim odczuwalne podczas odtwarzania muzyki). Zrestartowałem system i od tego momentu się już nie włączył, zacina się przy ekranie ładowania systemu (pasek postępu się przesuwa ale nic się nie zmienia). Obecnie komputer pracuje w trybie awaryjnym.

Wróć do opisu GMER do sekcji skutki uboczne i sprawdź czy transfer dysku nie spadł z DMA do PIO.

 

Wracając do infekcji: tu był robak Brontok, ale nie jest już czynny (nie ma żadnych wpisów w starcie), zostały po nim jednak określone modyfikacje jak punktowane blokady oraz zmodyfikowany plik HOSTS. Przeprowadź następujące działania:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKU\S-1-5-21-854245398-484763869-1801674531-1004..\Run: [bgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe" File not found
O7 - HKU\S-1-5-21-854245398-484763869-1801674531-1004\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoFolderOptions = 1
O7 - HKU\S-1-5-21-854245398-484763869-1801674531-1004\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: DisableRegistryTools = 1
O15 - HKU\S-1-5-21-854245398-484763869-1801674531-1004\..Trusted Domains: mks.com.pl ([www] http in Zaufane witryny)
O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab (MksSkanerOnline Class)
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@pandonetworks.com/PandoWebPlugin: C:\Program Files\Pando Networks\Media Booster\npPandoWebPlugin.dll File not found
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys -- (EagleXNt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (EagleNT)
 
:Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\StarApp
C:\Documents and Settings\Damian\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\*Bron*
C:\Documents and Settings\Damian\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\SearchDial.crx
C:\Documents and Settings\Damian\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\promo.exe
C:\Documents and Settings\Damian\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google
C:\WINDOWS\System32\drivers\sp_rsdrv2.sys
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Backup.Old.Start Page"=-
"Search Bar"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"Backup.Old.DefaultScope"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"Backup.Old.DefaultScope"=-
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. W katalogu G:\_OTL powstanie log z wynikami usuwania.

 

2. Zresetuj plik HOSTS do postaci domyślnej automatycznym narzędziem Fix-it: KB972034

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie wypowiadasz się nic na temat transferu dysku, czy było PIO. Nie dodałeś raportu z wynikami usuwania OTL, aczkolwiek to już możemy sobie darować, gdyż widać zmiany w nowym skanie OTL. Kolejne działania:

 

1. Drobna poprawka. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe -- (NMIndexingService)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (lredbooo)

 

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem nie będzie restartu.

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie, co usunie z dysku OTL i jego kwarantannę.

 

3. Skoro były tu ślady Brontok, należy przeskanować wszystkie dyski pod kątem jego plików. Wykonaj to za pomocą Kaspersky Virus Removal Tool. Domyślnie skaner robi ekspresowe szukanie. W konfiguracji zmień na skan wszystkich dysków. To będzie trwać o wiele dłużej, ale da większą pewność. Aczkolwiek, dysków jest tu sporo:

 

Drive C: | 19,53 Gb Total Space | 7,95 Gb Free Space | 40,69% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive E: | 78,13 Gb Total Space | 12,71 Gb Free Space | 16,27% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive F: | 156,25 Gb Total Space | 4,26 Gb Free Space | 2,73% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive G: | 44,17 Gb Total Space | 10,39 Gb Free Space | 23,53% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive K: | 1397,26 Gb Total Space | 47,64 Gb Free Space | 3,41% Space Free | Partition Type: NTFS

 

By uniknąć problemów przy skanie, rozbij zadania: skanuj każdy dysk po kolei z osobna a nie hurtem wszystkie. Jeśli skaner coś wykryje, przeklej do oceny wyniki typu "Detected", inne typy mnie nie interesują.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dyski faktycznie były przestawione na PIO. Odinstalowałem tak jak podane było w poradniku i już wsio śmiga.

 

Skany Kasperskym wykonałem dla każdej partycji z osobna. Zostało coś wykryte (skan 1), niestety ja to ja i z rozpędu dałem delete, zamiast zostawić to w spokoju. Wykonując skan dla dysku K (jest to dysk zewnętrzny podpięty do laptopa) nie udało mi się za pierwszym razem ukończyć skanowania, zacięło się przy pliku zawierającym spakowaną grę. Wyłączyłem skanowanie, usunąłem ten plik i wykonałem skan jeszcze raz, też coś zostało wykryte (skan 2), teraz już nic nie usuwałem.

scan1.txt

scan2.txt

Odnośnik do komentarza

1. Wyniki skanu: ten pierwszy Trojan-Downloader.Win32.Brontok.c to pozostałość omawianej tu infekcji i usunięcie słuszne. Natomiast ventriloMIX.exe w Firefox nie do końca jasny, nie wiem czy to był obiekt pobierany z oficjalnego źródła, przy niepewności lepiej usunąć.

 

2. Na koniec zaktualizuj Firefox oraz OpenOffice.org (obecna tu wersja nie umie korzystać z najnowszej Java 7 Update 25):

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{0141D498-16DA-4221-A529-1D7A64BE8B05}" = OpenOffice.org 3.3

"Mozilla Firefox 21.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 21.0 (x86 pl)

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...