Skocz do zawartości

Ipla - Problem z odtwarzaniem materiału testowego


mania50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam na imię Marzena (inwalidka 51 lat) i nie znam się na zwrotach jakie używają informatycy. Nie mogę liczyć na niczyją pomoc, jestem samoukiem i sama staram się rozwiązywać problemy z PC. Pomożecie?

 

A więc, zainstalowałam IPLĘ aby oglądać sport na żywo, niby wszystko jest w porządku (procesor,połączenie z siecią,

pamięć, rozdzielczość) a materiału testowego nie chce mi odtworzyć. PC zaczął się wolniej zamykać!

 

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition, Wersja 2002, Dodatek Service Pack 3 .

Typ procesora - DualCore Intel Pentium D 920, 2800 MHz

Karta wideo - NVIDIA GeForce 7300 GS

Monitor - Sony SDM-S73 [17" LCD]

ID płyty głównej CONROE 945G-DVI

BIOS AMI (07/17/06) P1.00

 

Buszowałam i czytałam na różnych forach, kombinowałam jak tylko mogłam, wyrzuciłam stare sterowniki od karty graficznej zainstalowałam nowe. Doszłam do wniosku że mam zaśmiecony komputer;)

No i dawaj go czyścić: Spyware Doctor, Revo Uninstaller, ściągnęłam Everesta aby poprosić kogoś o pomoc i dokładniej móc pokazać co się u mnie dzieje. Potem przyszedł czas na: Auslogics Disk Defrag , Speed-X, autoruns.exe, PStrip

HijackThis, i... ComboFix! Te ostatnie, bo gdzieś wyczytałam że trzeba wkleić raport na "Wklejka" i podać logi.

 

Raport z ComboFixa - http://wklej.org/id/410349/

a tu z HijackThis - http://wklej.org/id/410411/

 

Nie wiem jak skopiować raport z autoruns.exe, ha, ha, ha! Narozrabiałam? :cheer:

Edytowane przez Landuss
Problem nie ma nic wspólnego z infekcją, temat przenoszę
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie, ale mogłaś. Po co uzywałaś ComboFixa? Mogłaś sobie rozwalić system. A teraz przejdźmy do Ipli. Masz kodeki zainstalowane? (jesli nie- instaluj KLite Codec Pack). Masz Firewall/ Pakiet Internet Security? Jesli tak, to powiedz jaki.

 

Tak, dawno już mam K-Lite Codec Pack 6.2.0.( Basic) i COMODO Internet Security (zainstalowany teraz). Wczoraj usunęłam ESET NOD32

 

Tak, dawno już mam K-Lite Codec Pack 6.2.0.( Basic) i COMODO Internet Security (zainstalowany teraz). Wczoraj usunęłam ESET NOD32

Ten COMODO po zainstalowaniu jest u mnie na pasku, i musiałam go wyłączyć bo zawiesza mi się połączenie z PLAY ONLINE /BEZPRZEWODOWE/ Teraz mam tylko Spyware Doctor włączonego!

Odnośnik do komentarza

Reinstalowałam Iplę, jestem już dwa tygodnie w kontakcie z ich działem technicznym, stosuję się do zaleceń... i nic!

Polsat News (na żywo) odbiera mi ładnie, tylko SPORT kiedy włączam na żywo nie odtwarza. Jak odtwarzam jakieś stare relacje

wszystko jest ok. Natomiast gdy chcę wejść w relacje na żywo (kod opłacony) pojawia się komunikat:

"Twój komputer nie jest zgodny z systemem ochrony dostępu do treści w ipl"

- "z powodu zainstalowanego sterownika lub konfiguracji systemu odtworzenie treści zabezpieczonych systemem ochrony dostępu ( DRM) nie jest możliwe."

 

ComboFixa wywaliłam, i przeczyściłam pliki rejestru CCleanerem. Co by tu jeszcze...

Odnośnik do komentarza

@mania50 to zdaję się być dosyć skomplikowanym problemem ,może to mieć różne podłoża ,zdaję mi się że radzisz sobie nawet ,więc ja zapytam ,czy przerobiłaś tematy pomocy http://www.ipla.pl/Ipla__Pomoc,2225/index.html > ipla dla Windows > Komunikaty błędów w ipla - Windows ?

 

Tak, wszystko przerobiłam, nowe sterowniki, reinstalacja PlayReady Runtime, itd.

 

To są wymagania Ipli, i chyba wszystkie je spełniam :confused:

Minimalne wymagania techniczne umożliwiające korzystanie z ipla (jakość ECO) obejmują:

- Łącze internetowe o przepustowości min. 256 kb/s;

- Komputer klasy PC o minimalnej konfiguracji: procesor min. 800 MHz, przynajmniej 512 MB pamięci RAM, miejsce na dysku min. 200 MB, karta graficzna z pamięcią RAM 64 MB, karta dźwiękowa 16-bitowa, monitor o rozdzielczości Super VGA (1024x768, jakość kolorów 32 bity);

- System operacyjny Microsoft Windows w wersji 2000 (min SP4) / XP (min SP2) / Vista / Windows 7, zainstalowany odtwarzacz Windows Media Player (wersja 11 dla systemów XP i Vista, wersja 9 dla Win2000), DirectX 9.0c lub nowszy, Microsoft Internet Explorer 5.0 lub nowszy.

 

Wymagania techniczne do oglądania materiałów płatnych.(iplaFILM / iplaMINI / transmisje PayPerView)

- Łącze internetowe o przepustowości min. 512 kb/s;

- Oryginalny system operacyjny Windows w jednej z poniższych wersji:

XP z zainstalowanym Service Pack 3

 

Co to jest konfiguracja systemu, i jak ją zrobić?

Odnośnik do komentarza
Co to jest konfiguracja systemu, i jak ją zrobić?

W jakim kontekście to występuje ?

Sprawdź jeszcze w programie Media Player jedną rzecz .Uruchom program jak odpali to naciśnij klawisz Alt z belki która pojawi się u góry wybierz Narzędzia > Opcje > Prywatność i na tej karcie sprawdź czy masz zaznaczone te pola co na moim obrazku

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

Jak nie to tak ustaw > Zastosuj > Ok i sprawdź Iple.

Odnośnik do komentarza

Więc zdaję się że masz angielską wersję sterowników do karty graficznej .Pobierz polską wersje sterownika ze strony Nvidii .Następnie pobierz program Driver Sweeper i zainstaluj.Wejdź w panel sterowania i odinstaluj sterownik graficzny ,potwierdź restart systemu ,przed uruchomianiem systemu naciskaj klawisz F8 na klawiaturze ,na ekranie który się pojawi wybierz Tryb awaryjny ,w tym trybie uruchom program Driver Sweeper > zaznacz Nvidia Display > kliknij Analize po analizie kliknij Clean.Uruchom ponownie system ,uruchom instalator i zainstaluj sterownik graficzny i sprawdź Iple.

Odnośnik do komentarza

Windows jest legalny jak najbardziej, jestem zbyt poważnym człowiekiem aby ryzykować.

Ostatnio sterowniki przeinstalowałam z tej strony co podałeś linka.

Dzisiaj poszukałam polską wersję ale nie wiem już skąd ściągnęłam bo to nie ten sprzęt. Zainstalowałam Driver Sweepera, i usunęłam sterowniki z panelu sterowania. Restart, i chciałam wejść w tryb awaryjny i za cholerę nie mogłam.

Normalnie mi odpalił. Wtedy uruchomiłam Drivera i zrobiłam tak jak radził Ukash, albo prawie tak samo!

Comodo dwa razy coś mnie tam ostrzegał, ale zignorowałam to.

 

Teraz mam taką sytuację że odpala mi, i zawiesza się na tej stronie gdzie mam tryby do wyboru, jednak nie działają mi strzałki.

Kompletnie sie zawiesza. Potem raptem strona Windowsa, błysk niebieski i sam się restartuje... i tak w kółko!

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem na próbę ipl'ę, na siódemce chodzi idealnie, podpiąłem stary dysk postawiłem xp'ka potem ipl'ę chodzi bez problemu tak jak na siódemce. Nie wiem może powinnaś odinstalować ipla, kodeki oraz osobno przez "dodaj/usuń programy" to narzędzie, które się instaluje ( playredy pc runtime x86) i potem jeszcze raz zainstalować ipla tak jak to ona sama proponuje, ale bez tego (GG :) ). W faq podają aby właśnie w przypadku problemów w wyświetlaniu testowego materiału odinstalować właśnie to: "playredy pc runtime x86"czyli wyłączyć ipla, odinstalować to to, i uruchomić na powrót ipla i spróbować odtworzyć ten materiał testowy.

 

PS: no to się narobiło, ciekawe czy ukash jest w stanie ci teraz pomóc, skoro narozrabiał.

 

Przy odpalaniu kompa nie działa przyciśnięcie klawisza F8 ażeby wejść do menu trybów?

Odnośnik do komentarza

Nie teraz on sam działa po odpaleniu do pewnego momentu, restart i apiac na nowo. A Play Ready już odinstalowywałam kilka razy, iple też.

 

Ukash ja do Ciebie pretensji nie mam, pewnie sama usunęłam coś tym Driwerem

 

marekW, ja mam IE 8 i ipla mi pięknie odbierała, nawet Polsat News na żywo jedynie transmisji sportu nie mogę odbierać

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...