Skocz do zawartości

Zaktualizowany obraz płyty systemu Win XP Pro


Lex

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące pytanie: czy Microsoft lub ktokolwiek inny (oficjalnie, bo wersje "szemrane" mnie nie interesują) udostępnia gdzieś zaktualizowany obraz płyty służący do instalacji systemu Win XP Pro od nowa?

 

Komputer uzytkuję już od dłuższego czasu, nic się z nim nie dzieje, ale czeka mnie wymiana dysku twardego na którym mam zainstalowany system i jak pomyślę o tych wszystkich aktualizacjach, które ściągałem w trakcie użytkowania i że trzeba je będzie ściągać na nowo to aż mnie coś ściska. Czy jest gdzieś możliwość ściągnięcia w miarę zaktualizowanego obrazu płyty, który po wypaleniu posłuży mi do ponownej instalacji systemu na czystym dysku i potem pozwoli mi zaoszczędzić czas na ściąganiu aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ech, szkoda, że nic takiego nie ma - czemu MS nie wpadł na takie rozwiązanie...?

 

Partycja systemowa nie zawiera u mnie jedynie systemu, a też różne inne rzeczy. Jak już zmieniam dysk to przy okazji chciałem postawić czysty system - obecny użytkuję już parę lat i np. rejest może zawierać "trochę" niepotrzebnych wpisów, które powstały przez ten długi czas.

 

Poza tym nie wiem czy zrobienie kopii partycji zadziała, bowiem:

 

1) obecny dysk to IDE, a nowym będzie prawdopodobnie SATA, do obsługi którego będą potrzebne sterowniki (czytałem, że instaluje je się właśnie podczas instalacji systemu).

 

2) nie jestem pewny czy dysk, który mam dostać będzie równie pojemny jak obecny (wymiany dokonuję ze względów technicznych, obecny HD zaczyna niepewnie się zachowywać) - więc taka kopia 1:1 może się nie zmieścić.

Odnośnik do komentarza

Poza tym nie wiem czy zrobienie kopii partycji zadziała, bowiem:

 

1) obecny dysk to IDE, a nowym będzie prawdopodobnie SATA, do obsługi którego będą potrzebne sterowniki (czytałem, że instaluje je się właśnie podczas instalacji systemu).

 

2) nie jestem pewny czy dysk, który mam dostać będzie równie pojemny jak obecny (wymiany dokonuję ze względów technicznych, obecny HD zaczyna niepewnie się zachowywać) - więc taka kopia 1:1 może się nie zmieścić.

 

To musisz ręcznie taką płytę przygotować i pobierać instalatory WU, a potem integracja.

Odnośnik do komentarza

To musisz ręcznie taką płytę przygotować i pobierać instalatory WU, a potem integracja.

 

Nigdy tego nie robiłem i w sumie nawet nie wiem od czego zacząć, a pewnie i tak roboty jest masa, bo jak znam życie to pliki do ściągania nie są w jednym miejscu tylko rozsiane po różnych stronach... No i nikt nie da mi potem gwarancji ze o czymś nie zapomniałem.

 

BTW: Nie rozumiem dlaczego producent oprogramowania sam nie wpadł na pomysł ułatwienia życia użytkownikom wypuszczając wersję "zintegrowaną" poprawek systemowych.

 

Czy aby warte jest to wszystko zachodu? Microsoft kończy jak powszechnie wiadomo wsparcie dla Windows XP z dniem 8. kwietnia 2014!

Nie lepiej zakupić Windows 8.1 który niedługo powinien ukazać się na półkach sklepowych.

 

Tutaj więcej.

 

Tak, ale to "podraża koszty". XP mam, 8 trzeba by było za kupić. Póki co XP jeszcze mi starczy - a nawet nie wiem czy jest sens kupować 8 do instalacji na komputerze który ma już kilkanaście lat i czasu świetności dawno za sobą.

Odnośnik do komentarza

Przygotowanie płyty z poprawkami czy też instalacja poprawek na świeżym systemie, to sporo pracy. Sam bym zainstalował system, sterowniki, poprawki i zrobiłbym wtedy obraz partycji - gotową "recovery".

Też używam XP i co jakiś czas robię kolejne obrazy, najpierw odtwarzam poprzedni, poprawki, aktualizacje i tworzę nowy obraz. I tak w kółko. Nie zajmuje to dużo czasu i się sprawdza. Jak dobrze pójdzie, to po zakończeniu wsparcia dla XP będę dysponował najświeższą wersją systemu i dopóki się totalnie nie zestarzeje będę jej używał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...