Skocz do zawartości

Przeglądarki nie otwierają się, internet jest


oltomek

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop Acer 5742, brata, głównie praca biurowa. Od jakiegoś czasu nie otwiera mu się internet, tzn przegladarki. IE (obecnie chyba 10) po włączeniu wyświetla białą stronę i się zamyka, Firefox pisze, że nie może znaleźć serwera. Program pocztowy też. Internet jest bo w Centrum sieci widac połączenie, aktualizacje pobiera. Z internetem łączy sie w różnych miejscach, teraz na moim WIFI, u niego na T-Mobile mobilnym, w biurze na kablu itp. Podobno jakis czas temu próbowal łączyć się z różnymi sieciami wifi, wybierał po kolei rózne aż w koncu komputer się zawiesił i później miał te problemy, ale czy tak było nie wiem. Oprócz tego nie dziala mu prawidłowo TauchPad, po kliknięciu po srodku otwieralo sie menu kontekstowe, nie dzialał dwuklik, odinstalowałem sterowniki Synaptics w koncu, pracuje na myszce bezprzewodowej. Teraz bez sterownika tauchpad działa ale tylko ruch + lewy klawisz, prawy nie działa (może to mechaniczne uszkodzenie jednak ?)

Miał Nortona 360, w końcu odinstalował, mysląc że to on blokuje, teraz nie ma zadnego, standardowa zapora Windows. Podobno  port USB mu nie działa, ale to juz od dawna, aczkolwiek przed chwilą wsadziłem pendrive i mi przeczytał, myszki pezprzewodowej czy modemu nie da się podłączyć.

Dołączam pliki z OTL, proszę o jakąś diagnozę, czy wirus czy system tak skopany że trzeba przywrócić (chyab płytki Recovery gdzieś mam)

 

Aha, jeszcze jedno chyba ważne. Jak zobaczył że coś nie dziala, chciał przywrócić system do punkty przywracania ale ich nie było, teraz się tworzą noramlnie a chyba nic nie zmienial.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zdaję się że uszkodzony został łańcuch Winsock, możliwe że uszkodzenia dotyczą również protokołu TCPIP. Ja zaproponuje reset tych dwóch składników. Wiersz polecenia jako admin i kolejno wklej:

 

 netsh winsock reset

[Enter]

 

następnie:

 

netsh int ip reset reset.log

[Enter]

Wykonaj restart systemu > sprawdź czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie zmieniło się nic. Jeszcze dopisze kilka słów do wcześniejszych.

Przez tel. mówiłem bratu żeby zresetował IE lub dał opcje naprawy, nie mogl tego znaleźć, kazałem mu zainstalować inna przegladarkę, zainstalował wtedy Firefoxa który pokazuje "nie mozna odnaleźć serwera", potem kazalem mu pobrać najnowszego IE, może tamten się naprawi. Pobrał IE10 ale po zainstalowaniu jest dokładnie to samo co było: po uruchomieniu jest białe okno, nawet paski narzędzi sa białe, na pasku pisze (brak odpowiedzi) i po kilku sek. zamyka się. Trochę tak, jakby program był uszkodzony.

 

Poza tym nie wiem co się stało z tym padem. Teraz działa poprawnie, oprócz tego, że prawy nie działa. Ale nagle sie zmienia i lewym nic nie otworzę z dwukliku a pukniecie w srodek otwiera menu kontekstowe czyli działa jak prawy. Prawy cały czas nie działa więc zakładam że uszk. mechaniczne. Może rozłożyc lapka i spróbować cos naprawić, w padzie może się coś odlączyć ? A może programowo jakoś się go reseuje ?

 

Mam wrażenie jakby komputer w czasie jakieś awarii czy innej czynności uszkodził coś w rejestrze i wyszły takie kwiatki: czy to zniknęły punkty przywracania, szwankuje pad, przeglądarki i pewnie jeszcze inne rzeczy o których nie wiem bo nie ja go używam.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że przez weekend nie piszecie. Ale mogę liczyć na pomoc ? Mam tego laptopa od czwartku, chciałbym coś z nim zrobić, a nie chcę na razie sam nic ruszać, czekam na info co w tym raporcie widać, widziałem kilka błędów, ale nic mi nie mówią.

Jeśli trzeba to możecie przenieść ten post do działu Sieci, bo dopiero teraz zauważyłem że taki jest (jeśli bardzie tam pasuje).

Odnośnik do komentarza

IE (obecnie chyba 10) po włączeniu wyświetla białą stronę i się zamyka

Tu chyba potrzebna znowu diagnoza pod innym kątem, sprawdź czy Internet Explorer tak samo zachowuje się podczas uruchomienia "Bez dodatków" ? - Wpisz frazę "Internet" w Menu Start i uruchom w tym trybie.

 

Nie jestem pewny czy katalog Winsock resetuje się poprawnie albowiem w logu pojawia się błąd o treści:

-Nie można zainicjować interfejsu Windows Sockets, kod błędu 11003

-Nie można uruchomi funkcji inicjującej InitHelperDll w NSHHTTP.DLL; kod błędu 11003

TU radzą ręczną edycje kluczy, lecz nie jestem przekonany w pełni co do tej metody...jeśli jest "bezpieczna" to niech ktoś da znać.

Spróbujmy jeszcze raz w ten sposób: odinstaluj sterowniki kart sieciowych ethernet i wifi > > zainstaluj ponownie urządzenia+sterowniki zgodnie z instrukcją producenta. Po instalacji wykonaj ponownie komendy:

netsh winsock reset catalog

[Enter]

netsh int ip reset reset.log

[Enter]

Restart systemu + pokaż zrzut ekranu z programu LSPFix > następne zamknij go klikając w [x]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...