Skocz do zawartości

Zniknięcie ikony "Bezpieczne usuwanie sprzętu"


leffort

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jakiś czas temu, niepostrzeżenie, znikła mi ikona służąca do bezpiecznego odłączania dysków USB. Nie wiem kiedy i dlaczego. 

Problem jest głębszy niż sam brak tej ikony, bo okno dialogowe pt.: "Bezpieczne usuwanie sprzętu" można wywołać ręcznie komendą: "RUNDLL32 SHELL32.DLL,Control_RunDLL hotplug.dll", ale niestety okno to jest puste mimo podłączonego pendrajwa czy też obecnej karty flash w czytniku.

Jedyna możliwa przyczyna jaka mi przychodzi do głowy, ale to nie musi być kompletnie ona (nie chcę robić sprowadzających na manowce sugestii), to podjęta jakiś czas temu przeze mnie próba przyśpieszenia pendrajwa za pomocą oprogramowania producenta wyszukanego przez program ChipGenius. Próba nieskuteczna, zresztą.

Niestety nie miałem zbyt wielu punktów przywracania. Spróbowałem przywrócić sam rejestr sprzed pół roku, co rozwiązało problem, ale niestety doprowadziło, z kolei, do poważnych problemów z Windows Update więc wróciłem do punktu wyjścia.

W Sieci rozwiązania zagadki nie znalazłem. Może tu się uda. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki za odpowiedź. Te  dwie rzeczy sprawdziłem wcześniej, ale sprawdziłem jeszcze raz przed odpisaniem, żeby była pewność, że to aktualne i niestety aktualne. Mam Vistę 32-bitową i u mnie ta opcja jest ustawiona, żeby pokazywało wszystkie ikony w trayu, tzn. "Ukryj ikony nieaktywne" jest wyłączone (odptaszkowane). Usługa Plug and Play jest uruchomiona i ustawiona na uruchamianie automatyczne.

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu, niepostrzeżenie, znikła mi ikona służąca do bezpiecznego odłączania dysków USB. Nie wiem kiedy i dlaczego. 

Problem jest głębszy niż sam brak tej ikony, bo okno dialogowe pt.: "Bezpieczne usuwanie sprzętu" można wywołać ręcznie komendą: "RUNDLL32 SHELL32.DLL,Control_RunDLL hotplug.dll", ale niestety okno to jest puste mimo podłączonego pendrajwa czy też obecnej karty flash w czytniku.

 

Mój komputer > prawoklik na dysk > Właściwości > karta Sprzęt > podświetl określone urządzenie > Właściwości > Zmień ustawienia (potwierdzenie UAC) > pojawi się karta Zasady i tu: Szybkie usuwanie (bez Bezpiecznego) czy Większa wydajność (z Bezpiecznym) jest zaznaczona?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

U mnie dokładnie jest zaznaczone "Optymalizacja szybkiego usuwania" a druga opcja to: "Optymalizacja wydajności". Przełączałem na próbę na tę drugą opcję i to samo.

Dodatkowo użyłem programu USBDview, który stale pokazuje "Safe To Unplug - Yes". Natomiast na innej Viście, gdzie nie ma tego problemu, w tym programie, jest zawsze "Safe To Unplug - No". Swoją drogą spodziewałem się, że na tej działającej będzie ten status się zmieniać w zależności czy było czy nie było wykonane bezpieczne usuwanie.

Odnośnik do komentarza

Prawie pewne jest że problem siedzi w rejestrze, może "sama" ikona się gdzieś zapodziała...Spróbujmy usunąć cache ikon z traya.

 

1. Uruchom Regedit i rozwiń :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\>>TrayNotify<<

Usuń z prawego myszki IconStreams i PastIconsStream. Następnie zrestartuj explorera: Wiersz polecenia i wklej:

taskkill /F /IM explorer.exe

start explorer.exe

exit

 

2. Sprawdźmy też czy z plikiem jest wszystko OK > Wykonaj kolejną komendę :

sfc /VERIFYFILE=c:\windows\system32\hotplug.dll

[Enter]

 

sfc /VERIFYFILE=c:\windows\system32\hotplug.dll.mui

[Enter] + podaj to co wyskoczyło.

 

3. Podepnij pena > Menedżer urządzeń > Stacje dysków > Twoje urządzenia > aktualizuj oprogramowanie sterownika >> Właściwości > Szczegóły > Identyfikator sprzętu i podaj zrzut tego okna.

 

4. Odpal Podgląd zdarzeń > Dzienniki systemu > podepnij pena > sprawdź dzienniki System i Aplikacja czy nie zarejestrowały jakiegoś zdarzenia dotyczącego problemu.

 

 

++++++++++++++++++

Wiem że to omijanie problemu i że nie o to tu chodzi, ale jakby co to wypatrzyłem darmową alternatywę USB Disk Ejector + można to spróbować obejść jeszcze w taki sposób : KLIK...

Odnośnik do komentarza

Sorry za długą przerwę, ale myślałem, że nie będzie już ciągu dalszego.

 

Ad1. nie pomogło

Ad2. W obu przypadkach: "Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności."

Ad3. załączam

Ad4. Po podłączeniu pena nie zaobserwowałem w Podglądzie zdarzeń, w żadnej sekcji (Aplikacje, System) żadnych zdarzeń.

 

+++++++++++++++++++

Dzięki za te pomysły na obejście, ale mi zależy na znalezieniu rozwiązania tak dla wiedzy, z ciekawości. Poza tym  ten opis na HTG dotyczy chyba Win7 i Win8, bo u mnie nie ma klucza DesktopBackground.

post-133-0-88474300-1373104400_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...