Skocz do zawartości

Zmiana rozmiaru partycji a dysk logiczny


heroex2

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam małe pytanie.

Mam dysk 500gb i był on podzielony na dwie partycje: systemową "C" (150gb) i na dane "D"(315gb). Sformatowałem partycję C i zainstalowałem tam Windowsa 7, jednak chciałem zmniejszyć rozmiar tej partycji. W instalatorze windows się nie dało. Posłużyłem się więc po zainstalowaniu windosowskim Zarządzaniem dyskami. Tam zaznaczyłem partycję systemową C i dałem zmniejsz rozmiar. Po tej czynności nie utworzyła się kolejna partycja podstawowa tylko Dysk logiczny. Mam teraz Partycję podstawową C(tam gdzie jest system), Dysk logiczny B(tam chciałem umieszczać zdjęcia), oraz partycję podstawową D (tam mam dane i inne rzeczy). Tutaj jest moje pytanie czy dysk logiczny zamiast partycji podstawowej będzie w czymś przeszkadzał? Na przykład jeśli kiedyś będę formatował partycję systemową C izmieniał system to razem z nią sformatuje mi się też Dysk logiczny czy to są osobne rzeczy? Ewentualnie jak przekształcić ten Dysk logiczny na partycję podstawową?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

czy dysk logiczny zamiast partycji podstawowej będzie w czymś przeszkadzał? Na przykład jeśli kiedyś będę formatował partycję systemową C izmieniał system to razem z nią sformatuje mi się też Dysk logiczny czy to są osobne rzeczy? Ewentualnie jak przekształcić ten Dysk logiczny na partycję podstawową?

 

Nie bedzie w niczym przeszkadzał. Jest to normalne zachowanie na systemie Windows, kiedy powstaje trzecia partycja.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...