Skocz do zawartości

Windows Update - nie mogę przestawić opcji


duleba38

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Od razu piszę, że jestem administratorem (głównym) laptopa. Otóż wyskakuje mi komunikat, żeby zmienić ustawienia Windows Update (taka flaga). Teraz mam ustawioną opcję "Pobierz aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je instalować" i tego nie da się zmienić! Możliwe, że to pozostałość po Sality. Na laptopie nie ma infekcji jakby co. Jak zmienić tą opcję ;/ ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem, czy ma to związek z infekcją Sality, ale na szybko:

 

1. Zlokalizuj w rejestrze klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Windows Update\AU.

 

2. Powinien tam być wpis AUOptions. Zmień jego wartość na 5, jeśli jest inna.

 

Sprawdź czy teraz możesz przestawić opcję w ustawieniach WU. Oraz profilaktycznie podaj logi z OTL (lub FRST), kto wie czy Sality nie przetrwało.

Odnośnik do komentarza

Infekcja była (2 razy). Ale wyleczona. Za pierwszym razem nie wiem skąd była, a za drugim razem z mojej winy to włączyłem :/ Tego wirusa skopiowałem do archiwum, tak żebym miał:

 

62660187404116661713.jpg

 

Siedzi tam na haśle w trzech archiwach ;]

 

Zastosowałem się do zmiany wartości w "AUOptions" z domyślnej 3 na 5. Teraz mogę zmienić tamte opcje :)

 

Wydaje mi się, że logi OTL raczej nie będą potrzebne. Bo infekcji nie ma, z niecały miesiąc temu skanowałem laptopa nortonem, malwarebytes i salitykillerem. Nic nie wykryło

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...