Skocz do zawartości

Firefox - Rozmyta i zniekształcona czcionka


netox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem który obrazuje zamieszczony screen. Próbowałem wyłaczać ClearType w Windowsie oraz zmieniać jego ustawienia, sterowniki są najnowsze bo właśnie przeinstalowałem system. Miałem już ten problem kiedyś i jakoś sie uporałem z nim nie pamiętam tylko jak :(  Zaznaczę te że w IE problemu nie dostrzegłem. Po kliknięciu lub zaznaczeniu tekstu problem znika.

 

9ru8.png

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj tego:

Uruchom konfigurację Firefoxa - w przeglądarce adres "about:config" (zaakceptuj informację o ryzyku utraty gwarancji).

Przy pomocy paska "Szukaj" znajdź  pozycję gfx.content.azure.enabled i ustaw na "false"

Uruchom firefoxa ponownie i sprawdź czy pomogło.

Jeżeli nie, to odszukaj teraz pozycję gfx.direct2d.disabled i przestaw na "true".

To  raczej na pewno pomoże i problem zniknie, ale będzie miało katastrofalny wpływ na wydajność Firefoxa.

Plusem jest to, że potwierdzona zostanie wina sterowników, tak więc proponuję odinstalować sterowniki grafiki i zainstalować od nowa, w tej kolejności:

1. sterowniki chipsetu płyty głównej -koniecznie!

2. sterowniki karty graficznej

3. najwyższy dostępny dla tojego systemu DirectX

 

I oczywiście sprawdzić czy można już przywrócić pierwotne ustawienia z about:config

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...