Skocz do zawartości

Błąd 80070003 usługi Windows Update


markym

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku dni męczę się z tym dziadostwem

 

probowalem wg pomocy i obsługi technicznej systemu (czyli usunąłem tymczasowe pliki aktualizacji)

 

potem Microsoft fixit, następnie jescze czegoś takiego Windows6.0-KB947821-v28-x86 ze strony microsoftu

 

i jeszcze WindowsUpdateDiagnostic.diagcab (ale ten nie zadziałał)

 

 

i nic cały czas błąd i błąd - szlag mnie trafia :confused:  :angry:

 

ma ktoś jakieś rozwiązanie problemu?

 

mam vistę business sp2 32 bit

 

czy będą potrzebne jakieś logi? (autoruns , otl) czy też jest to coś typowego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

markym, proszę nie zakładać duplikatów w dziale diagnostyki infekcji. Tylko mi śmiecisz w bazie. Ja się nie zajmuję określonym tematem, gdy nie mam czasu, by go przetworzyć.

 

I danych to tu nie podałeś zbyt dużo. Logi z OTL zawsze się przydadzą do oceny co się uruchamia w systemie i brak raportu z "Narzędzia analizy gotowości aktualizacji systemu" co ono właściwie wykryło / robiło:

 

potem Microsoft fixit, następnie jescze czegoś takiego Windows6.0-KB947821-v28-x86 ze strony microsoftu

Skopiuj na Pulpit cały folder C:\Windows\Logs\CBS, zapakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podaj link do paczki. Nie obiecuję, że szybko to sprawdzę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

następnie jescze czegoś takiego Windows6.0-KB947821-v28-x86 ze strony microsoftu" to żadnych raportów chyba niet

Raport jest, plik checksur.log w katalogu CBS. I narzędzie nic nie robiło, bo nie wykryło żadnych błędów. Z pozostałych danych nie wynika nic konkretnego:

 

1. W głównym CBS.LOG zostały odnotowane tylko dwa błędy na dłuższym przedziale czasowym:

 

2013-05-15 20:57:42, Info                  CSI    0000011a Error STATUS_CANNOT_DELETE while executing operation HardLinkFile on [l:328{164}]"\SystemRoot\WinSxS\x86_microsoft-windows-i..ersandsecurityzones_31bf3856ad364e35_9.1.8112.16483_none_749773d814dd0bb9\urlmon.dll, \??\C:\Windows\System32\urlmon.dll"

2013-05-15 20:57:43, Info                  CBS    Exec: Failed to commit CSI transaction due to file in use or Component reboot required, package changes need to be pended.

 

2013-06-12 19:50:18, Info                  CSI    0000001e Error STATUS_CANNOT_DELETE while executing operation HardLinkFile on [l:316{158}]"\SystemRoot\WinSxS\x86_microsoft-windows-cryptsvc-dll_31bf3856ad364e35_6.0.6002.18827_none_77d7825c97ff6cfd\cryptsvc.dll, \??\C:\Windows\System32\cryptsvc.dll"

2013-06-12 19:50:18, Info                  CBS    Exec: Failed to commit CSI transaction due to file in use or Component reboot required, package changes need to be pended.

 

2. W Dzienniku zdarzeń są takie błędy:

 

Error - 2013-07-06 14:32:23 | Computer Name = marek-PC | Source = WinDefend | ID = 2004

Description = Produkt %%827 napotkał błąd podczas próby załadowania podpisów i podejmie

próbę powrotu do znanego zestawu dobrych podpisów. Podpisy objęte próbą: %%825 Kod

błędu: 0x80092003 Opis błędu: Wystąpił błąd podczas odczytywania z pliku lub zapisywania

w pliku. Ładowanie podpisów: %%826 Ładowanie wersji podpisu: 0.0.0.0 Ładowanie wersji

aparatu: 0.0.0.0

 

Error - 2013-07-06 14:46:46 | Computer Name = marek-PC | Source = ipnathlp | ID = 31004

Description = Agent proxy DNS nie może przydzielić 0 bajtów pamięci. Może to wskazywać,

że w systemie brakuje pamięci wirtualnej lub że menedżer pamięci napotkał błąd

wewnętrzny.

 

 

Może sprawdź jeszcze czy nie bruździ antywirus. Odinstaluj Ad-aware i zresetuj system.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ad aware usunięty (folder lavasoft, który został z jakimś  threatwork.exe też) i nic nie pomogło :(
 
może jeszcze tylko dodam że te tymczasowe pliki aktualizacji ze starych prób są wciąż w koszu o ile ma to jakiekolwiek znaczenie
 
co robić teraz?
 
i co to są te dwa  błędy na dłuższym przedziale czasowym ? martwić się tym ? robić coś z tym?
 
pzdro
 
m

 

_____________________________________

Do Picasso : ok czekam

 

--------------------------------------------------------------

 

droga Picasso albo whoever else macie jakiś pomysł - troszkę czasu już minęło a problem pozostał :(

Edytowane przez markym
markym, jeśli będę miała pomysł / coś do powiedzenia, zrobię to bez przypominania. //picasso
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Co prawda nie przy Viscie , a przy XP Home-ale mi ostatnio pomogło takie coś:

0. upewnij się, że w menadżerze urządzeń wszystkie urządzenia są "osterownikowane"TM

 

1. Ustaw aktualizacje tak, aby były pobierane, ale instalowane ręcznie, tzn nie automatycznie.

 

2. MicrosoftFixit50777

http://download.microsoft.com/download/2/2/9/2293BC36-94CF-4AB0-88B1-394F7C4D1832/MicrosoftFixit50777.msi

 

Po przetworzeniu powyższego, Windows Update przestał zwracać błąd, ale za to wpadł w niekończący się proces badania/szukania

Czyli jest lepiej , ale efekt jest równie zerowy.

 

3. Instalacja .net framework 3.5

http://download.microsoft.com/download/7/0/3/703455ee-a747-4cc8-bd3e-98a615c3aedb/dotNetFx35setup.exe

 

Instalacja trwała u mnie przeraźliwie długo, lecz już w jej trakcie zauważyłem że Windows Update "ruszył.

Odnośnik do komentarza

markym

 

probowalem wg pomocy i obsługi technicznej systemu (czyli usunąłem tymczasowe pliki aktualizacji)

Podaj link do instrukcji, jak to konkretnie wyglądało, co i skąd było usuwane. Interesuje mnie precyzyjna ścieżka dostępu. Stare raporty OTL sugerują, że cały folder C:\Windows\SoftwareDistribution był usuwany, gdyż stoi jako świeżo wygenerowany.

 

Podaj też:

- Raporty z FRST, ale dla Services odfajkuj opcję Whitelist, by się pokazały wpisy Microsoftu.

- Pełne Dzienniki zdarzeń. Skopiuj na Pulpit folder C:\Windows\system32\winevt\Logs, spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podaj link do tego.

 

 

proi

 

2. MicrosoftFixit50777

3. Instalacja .net framework 3.5

To naprawiacz dla starych systemów poniżej Vista. A .NET Framework 3.5 to tu już jest na spółkę z nowszymi pakietami:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Microsoft .NET Framework 3.5 Language Pack SP1 - plk" = Pakiet językowy programu Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem SP1 — PLK

"Microsoft .NET Framework 3.5 SP1" = Microsoft .NET Framework 3.5 SP1

"Microsoft .NET Framework 4 Client Profile" = Microsoft .NET Framework 4 Client Profile

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

witam,

 

dzięki za zainteresowanie

 

1. działałem zgodnie ze wskazówkami z Pomoc i obsługa techniczna systemu Windows - czyli zatrzymałem update, usunąłem to co byłow DataStore w SoftwareDistribution i uruchomiłem update

 

pozostałe narzędzia opisałem w pierwszym poscie (były ze stronki microsoftu)

 

2.Dzienniki zdarzeń  http://www.sendspace.pl/file/cb58b449dc994a86a5deb60

 

3. Załączyłem raporty frst

 

pozdrawiam i życzę wesołych i zdrowych (picasso :) )

 

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

muzyk75

 

niestety żaden z powyższych sposobów nie zadziałał :(

 

te sposoby to też odpowiedź na pytanie Picasso co było robione (właśnie mniej więcej to)

 

ale tak przy okazji odkryłem że może problem ma związek z Windows Defender bo cytuję :

 

Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.173.27.0)

Data instalacji: ‎2014-‎04-‎19 22:59

Stan instalacji: Niepowodzenie

Szczegóły błędu: Kod 80070003

Typ aktualizacji: Ważna

Install this update to revise the definition files used to detect spyware and other potentially unwanted software. Once you have installed this item, it cannot be removed.

Więcej informacji:

http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/about/overview.mspx

Pomoc i obsługa techniczna:

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=52661

 

 

a tak przy okazji okazało się że Defender mi w ogóle nie działa  - pisze że  nie może zainicjować...

 

próbowałem uruchamiać go ręcznie, ściągnąłem jakiegoś specjalnego update z microsoftu http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=1540 ale to nic nie dało

 

może jakoś zainstalować tego Defendera (bo odinstalować go nie umiem - nigdzie go nie ma :( )

 

 

-------------------

Odnośnie tego LUpdate MFC to "odptaszkowałem" jakąś usługę (jak na miniaturze) czy to pomoże czy zaszkodzi?

 

Bo mogę jeszcze odinstalować z programów "Samsung Printer Live Update".

 

Czekam na porady :)

 

BTW Wesołych i zdrowych ...

post-40-0-92968700-1397942478_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

1 odnośnie http://windows.micro...3#1TC=windows-7 to > obrazek B bo zatrzymywanie i czyszczenie update files robiłem chyba z 10 razy

 

 

2 odnośnie

http://www.fixitpc.p...windows-update/ to > obrazek Be to jedyne co znalazłem w tym temacie co może dotyczyć mnie

 

otworzyłem ten temat i znalazłem tam coś o folderze Default > obrazek Bez

 

i ten mój folder tak wygląda > obrazek Bez n

 

 

3 a co z ewentualną instalacją Defendera (widziałem go gdzieś na dobreprog.......pl) ?

 

4 i co z kwestią  LUpdate MFC ?

 

pozdro

 

m

 

post-40-0-13085900-1398019932_thumb.jpg

post-40-0-97460900-1398020251_thumb.jpg

post-40-0-05273400-1398020261_thumb.jpg

post-40-0-47460900-1398020377_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

2. W Dzienniku zdarzeń są takie błędy:

 

Error - 2013-07-06 14:32:23 | Computer Name = marek-PC | Source = WinDefend | ID = 2004

Description = Produkt %%827 napotkał błąd podczas próby załadowania podpisów i podejmie

próbę powrotu do znanego zestawu dobrych podpisów. Podpisy objęte próbą: %%825 Kod

błędu: 0x80092003 Opis błędu: Wystąpił błąd podczas odczytywania z pliku lub zapisywania

w pliku. Ładowanie podpisów: %%826 Ładowanie wersji podpisu: 0.0.0.0 Ładowanie wersji

aparatu: 0.0.0.0

+

 

ale tak przy okazji odkryłem że może problem ma związek z Windows Defender bo cytuję

(...)

a tak przy okazji okazało się że Defender mi w ogóle nie działa - pisze że nie może zainicjować...

O ile problem jeszcze aktualny.... Nagraj log za pomocą Process Monitor co się dzieje w tych momentach. Czyli uruchom program, następnie spróbuj uruchomić Windows Defender, a po tym Windows Update doprowadzając do błędów. Zatrzymaj nagrywanie w Process Monitor klikając na ikonkę lupki na pasku narzędzi. Z menu File zapisz plik PML, plik spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podaj do tego link.

 

 

otworzyłem ten temat i znalazłem tam coś o folderze Default

Nie wygląda na to, że masz włączone wszystkie opcje Widoku. W Opcjach folderów odfajkuj "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego", a powinien się ujawnić NTUSER.DAT.

 

 

może jakoś zainstalować tego Defendera (bo odinstalować go nie umiem - nigdzie go nie ma :( )

(...)

3 a co z ewentualną instalacją Defendera (widziałem go gdzieś na dobreprog.......pl) ?

Windows Defender to zintegrowany komponent Vista i nie jest możliwa jego "reinstalacja" z instalatora pobranego z portalu. To co linkują dobreprogramy to Windows Defender dla systemów XP i Windows 2003, pomimo że napisali "Windows XP / Vista / 2003 / 7". Nie, Windows Defender na Vista i wyżej to część systemu operacyjnego, podany instalator nie aplikuje się.

 

 

ściągnąłem jakiegoś specjalnego update z microsoftu http://www.microsoft...ls.aspx?id=1540ale to nic nie dało

To już stosowałeś wcześniej (log C:\Windows\Logs\CBS\Checksur.log był sprawdzany - posty #6 i #8).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...