Skocz do zawartości

Skalowanie obrazów


Bonifacy

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na błąd wyświetlania zawartości strony.

Miejsce: Przyklejony "Wykrywanie infekcji typu rootkit". Otóż zawartość ramki "Pierwsze uruchomienie/konfiguracja

programu/zapis raportu"" na całej długości nie posiada pionowej linii prawej krawędzi. Tekst w każdej linii jest

obcięty o 2-3 litery. Cztery duże obrazki okna Gmera wyjeżdzają za białe pole ale są w całości. Reszta OK.

Błąd pokazuje Firefox i IE.

 

Edit: Ględzę a nie linkuję: https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/60-wykrywanie-infekcji-typu-rootkit/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bonifacy zrób z tego zrzut ekranu i tu pokaż. Podaj także rozdzielczość ekranu.

 

zrzut ekranu: http://yfrog.com/jqforum1xp

 

Monitor to jakiś staroć CRT pożyczony tymczasowo od sąsiada (mój w naprawie).

W/g SIW: LKM 1280, display size -13,8" (28cm x 21 cm), curent resolution - 1024x768@75Hz.

Ale oglądanie na nim tutejszego forum to sama przyjemność! :)

Odnośnik do komentarza

Bonifacy: To musi być wynik nieskalowanych obrazów, ponieważ wymusiłam w poście przez HTML obejście skalowania natywnego forum. Jest jeszcze drugi temat (Podmiana zainfekowanych plików) w którym zapewne będzie ten sam efekt. W takim razie w wolnej chwili zdejmę w tych postach sztywny rozmiar, przywracając auto-skalowanie okien, lub wstawię obrazy metodą Załączniki.

 

izaw: nie zauważyłam tego. Dodane do ToDo. EDIT: fixed.

Odnośnik do komentarza

Bonifacy, sprawdź ten topik Gmera teraz. Próbnie usunęłam sztywny rozmiar i forum powinno skalować obraz zgodnie z możliwościami użytkownika. U mnie przy zmniejszeniu okna do wymiarów karykaturalnych obraz nie jest skalowany (czyli nadal widzę ten defekt), bo ja siedzę na wysokiej rozdzielczości. Dlatego proszę o weryfikację w Twoich warunkach. Jeśli usunięcie tego kodu HTML z posta to będzie za mało do prawidłowego wyświetlania, to zamienię te obrazy na Załączniki we wszystkich postach w których dałam duże obrazy nie podlegające skalowaniu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Ja to widzę w taki sposób (forum samo skaluje do mojej szerokości ekranu, dopiero po kliku by pełny wyświetlić wychodzi poza layout, ale to spodziewane):

http://img801.imageshack.us/img801/6756/skalowanie.png

Cóż, trudno to tak dostosować, by było idealnie na każdym komputerze z innymi parametrami. Sami użytkownicy pakują do postów obrazy z wysokich rozdzielczości a nie w miniaturach, bo u nich się wyświetla prawidłowo i myślą, że każdy tak to widzi.
Zamiast zmieniać ustawienia forum, po prostu przerobiłam ten obraz na wyświetlanie miniatury. W Tinypic wystarczy dokleić "_th" w nazwie, by otrzymać drugą kopię obrazu.

PS. Temat wyświetlania wydzieliłam do osobnego wątku.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...