Skocz do zawartości

Zawieszenie startu na etapie "ACPI controler 9"


bowie15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wymianie baterii pojawił się problem z uruchomieniem komputera - przy ustawionym starcie z HDD zatrzymuje się na etapie "ACPI controler 9", natomiast bezproblemowo startuje z CD Rom-u. Zmiana ustawień BIOS nie przynosi efektu. Na prośbę właścicieli spróbowałem coś temu zaradzić - zacząłem od zajrzenia z płyty OTLPE na dysk i po stwierdzeniu gromadki wirusów zrobiłem: -skan dysku HDD REG (były bady), -chkdsk z opcją naprawy (długooo mielił dyskiem), skan Kaspersky Rescue Disk +OTLPE (logi w załączeniu - przy OTL nie jestem pewien dat, bo jakiś czas w biosie ustawiona była dowolka). Będę wdzięczny za sprawdzenie czy jest czysto w systemie i sugestie jak wystartować dysk najlepiej z zachowaniem danych.

WindowsXP (SP mnie jeszcze nie znany), Płyta Gigabyte GA-965P-ds3, zasilacz Xilence Power XP450

 

OTL.txt

log Kaspersky.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

WindowsXP (SP mnie jeszcze nie znany)

 

Status Service Pack wg raportu:

 

Microsoft Windows XP Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = SYSTEM

Internet Explorer (Version = 8.0.6001.18702)

 

Czyli bieda.

 

zacząłem od zajrzenia z płyty OTLPE na dysk i po stwierdzeniu gromadki wirusów zrobiłem

 

Ta "gromada" to infekcja zapuszczona przez nośniki typu USB. Aktualnie w raporcie widać po infekcji tylko historyczne mapowanie podpinanych zarażonych urządzeń USB:

 

O33 - MountPoints2\{f3d877bd-f04e-11dc-825c-bad0beefface}\Shell\AutoRun\command - "" = E:\cayfq2.cmd

O33 - MountPoints2\{f3d877bd-f04e-11dc-825c-bad0beefface}\Shell\explore\Command - "" = E:\cayfq2.cmd

O33 - MountPoints2\{f3d877bd-f04e-11dc-825c-bad0beefface}\Shell\open\Command - "" = E:\cayfq2.cmd

 

Na razie nie ma sensu się zajmować tym drobnym kluczem. Jego usunięcie to poziom kosmetyczny i bez znaczenia dla startu Windows, i kto tu wie czy nie zbliża się bardziej radykalne działanie (reinstalacja systemu). To wszystko (wyniki z Kasperskiego + punktowany klucz) nie może mieć związku z tymi efektami (nie ten poziom ingerencji):

 

 

Po wymianie baterii pojawił się problem z uruchomieniem komputera - przy ustawionym starcie z HDD zatrzymuje się na etapie "ACPI controler 9", natomiast bezproblemowo startuje z CD Rom-u. (...) skan dysku HDD REG (były bady), -chkdsk z opcją naprawy (długooo mielił dyskiem)

 

1. Zacznij od nadpisu rozruchu Windows (na wszelki wypadek). Start do Konsoli Odzyskiwania i komendy: fixmbr + fixboot 

 

2. Temat przerzucam do działu Hardware, bo tu się rysuje usterka dysku. Podaj skan + SMART dysku pobrane przez MHDD.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

komendy: fixmbr + fixboot

 

Niestety bez efektu

 

Podaj skan + SMART dysku pobrane przez MHDD.

 

Skan z MHDD:

<3ms 1726875

<10ms 188121

<50ms 278

<150ms 1

Reszta puste.

Smart  i EID w załączeniu

 

Czy próba intalacji nakładkowej z płyty ma szansę usprawnić system?, czy też może jest to sprawa sprzętu - dysk, płyta, zasilacz?

Dodatkowo niepokoi mnie zachowanie się wyświetlacza parametrów w obudowie komputera - po każdym wyłączeniu komputera "z palca" resetuje się lub całkiem znika data.

 

 

Edit:

Spróbowałem instalacji nakładkowej z płyty Windows Xp SP3 i ku mojemu zdziwieniu po wybraniu w pierwszym oknie opcji instalacji instalator sprawdza obecność innych wersji Windows i nie wykrywa poprzedniej wersji (pliki istnieją na dysku). Efektem tego jest brak opcji naprawy, tylko czysta instalacja. Czyżby to był koniec walki i pozostaje zrzucić dane poprzez np OTLPE i ponowna instalacja systemu???  

post-245-0-46841600-1371150665_thumb.jpg

post-245-0-56044500-1371150711_thumb.jpg

post-245-0-00995100-1371150729_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...