Skocz do zawartości

OTL na USB


fdd

Rekomendowane odpowiedzi

Utworzyłem zgodnie z procedurą z tego portalu pendrajwa z ISO OTL, niestety na pewnym etapie uruchamiania system sie sypie - niebieski ekran z błędem dostępu do dysku. Prosze o rade, zalezy mi na tym zeby system był na pendrajwie a nie na CD. Sprawdzałem na noteboku i na VirtualBoxie. Dodatkowo .... jakis czas temu zrobiłem sobie pena narzedziowego z Windows PE wg rady kolegi maggrega wiec az sie prosi o wykorzystanie tegoz. Istnieje moz jakas wersja uruchamiana po prostu z takiego windowsa ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Utworzyłem zgodnie z procedurą z tego portalu pendrajwa z ISO OTL, niestety na pewnym etapie uruchamiania system sie sypie - niebieski ekran z błędem dostępu do dysku.

 

Mówisz o OTLPE? Jeśli podczas bootowania pojawia się BSOD jawnie punktujący dysk twardy, to problemem jest brak sterowników do kontrolera dysku. OTLPE to stara sfatygowana płyta (OTL w niej też archaiczny i mocno odstaje od OTL w wersji pod Windows, ogólnie też OTL już nierozwijany) i ma liczne braki w zakresie zintegrowanych sterowników... W takiej sytuacji należałoby przerobić OTLPE i zintegrować sterowniki.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Owszem pisałem o OTLPE tym z tym że .... Na notebooku mam włączone ACPI i o problemach z Xp wiem, choć była by to w dzisiejszych czasach olbrzymia wada ISO OTLPE. Ale po
1/ na VirtualBoxie instalują się i działają rózne stare systemy i nie ma problemu takiego jak z tym ISO.
2/ Mowa o uruchamianiu tego windowsa z Pena. Wprawdzie komunikat mówi o HDD ale mnie sie wydaje że problem występuje raczej z dostępem do tego pena. Z tego co wiem jest to czesty problem przy uruchamianiu za pomocą gruba różnych ISO. Ten sam problem mam np przy uruchomieniu ISO z konsolą odzyskiwaniia XP (ISO z konsola Windows 7 działa prawidłowo). Natomiast Windows XP PE będący tez na tym penie w wersji "Live" uruchamia się prawidłowo a z tego co wiem to nie ma zintegrowanych dodatkowych drv. Reasumujac ideałem była by jakas wersja nieinstalacyjna i nie bootowalna którą mógłbym uruchomic z tego działającego WinPE. Nestety na 1 rzut oka ten system ma wiele plików porozrzucanych po różnych katalogach.
Pozdrawiam
PS To ma byc uniwersalne narzedzie wiec integrowanie sterownikow do wielu różnych kontrolerów, nawet jesli jest rozwiazaniem poprawntm, jest mało praktyczne

PPS ISO wypalone na CD działa a zainstalowane na penie niestety nie. Z powyzszego wynika ze problem nie dotyczy drv do kontrolera dysku tylko problemów z uruchamianiem XP z urzadzeń USB. Wynika tez z tego ze zaprezentowana na tym portalu metoda "wypalenia" na pendrawie za pomocą YUMI niestety nie działa :(.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...