Skocz do zawartości

Domyślne ustawienia msconfig / usług na Windows 7 Home Premium


lieft

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, mam pytanie o domyślne ustawienia jw.

Załączam 2 screeny.

Kiedyś posłuchałem jakiejś rady, bodajże z onetu i coś pozmieniałem. Potem zaczęło się kopać coś z systemem. Nie wiem, czy to tylko zbieg okoliczności, czy faktycznie wprowadzenie tych zmian miało taki a nie inny skutek.

Jeszcze jedno, zauważyłem, że gdy chciałem przywrócić zmiany na takie jakie były początkowo i dawałem ok, to po restarcie nadal było to w wersji zmienionej.

Będę wdzięczny za odpowiedź, poradę, to są te cykle gdzie przyda się to na pewno nie tylko mnie.

 

 

msconfig_1-1370725125.jpg

 

msconfig_2-1370725125.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

dziękuję, czyli dobrze pamiętałem, zobaczę co się stanie po restarcie, ale to jutro rano :)

 

Poszukuję odnośnika do ustawień domyślnych dla usług w windows 7 home premium po angielsku. Nie chodzi mi o żaden program, który zrobi to za mnie, bo takiego nie ma, a powinien być.

Chodzi mi o stronę www gdzie będą opisane te ustawienia z góry na dół.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Pamiętasz, że po wprowadzeniu zmian klikasz najpierw Zastosuj (Apply) i dopiero OK?

 

tak, naturalnie.

 

 

i tu się kłania link , jaki wcześniej mi podałeś: http://www.blackviper.com/service-configurations/black-vipers-windows-7-service-pack-1-service-configurations/

 

pisze tam, żeby nie robić zmian poprzez msconfig, zaraz na początku wątku: Do not use “msconfig” to disable services, type “services.msc” in the Run box instead

Nie wiem czy to ostrzeżenie odnosi się do czegoś szerszego, czy wyłącznie do zmian w usługach. I skąd się ono wzięło w ogóle?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to ostrzeżenie odnosi się do czegoś szerszego, czy wyłącznie do zmian w usługach. I skąd się ono wzięło w ogóle?

 

Na "starym" forum Picasso miała cały temat poświęcony usługom. Z grubsza chodzi o to, że przez msconfig można narobić sobie o wiele więcej szkód niż przez przystawkę services (gdy coś źle zaznaczysz).

Odnośnik do komentarza

Czyli dobrze, jak zrobiłem jakieś zmiany poprzez msconfig również w innych polach, to znaczy, że jeżeli chcę to odwrócić, to tylko w msconfig a nie poprzez services? Tak to chyba dobrze rozumiem ? Te zmiany są odwracalne? Ja zrobię może screeny z innych pól msconfig i poproszę Ciebie o porównanie. Niedługo będę miał czyszczenie laptopa, a potem , nie wiem kiedy , pewnie przyjdzie postawić system od nowa. Pech chciał że jestem w podróży i nie mam ze sobą płytki instalacyjnej. Bo gdzież bym pomyślał, że zaczną się nagle jakieś problemy z laptopem, skoro do tej pory chodził cudownie. Dziękuję za Twoją obecność, zrobię te screeny.

 

ps, niestety tak się nie da, bo tego by było dość dużo :(

Odnośnik do komentarza

Może najprościej: zaznacz w msconfig, w zakładce Ogólne (General) typ uruchamiania jako Uruchamianie normalne (nie wiem jak to będzie po angielsku w Twoim systemie (Normal startup???) - w każdym razie pierwsze pole od góry). Załadują Ci się wszystkie sterowniki i usługi. A później przez przystawkę services.msc powyłączasz zbędne (posiłkując się np. listą od Black Viper).

Odnośnik do komentarza

Jestem, odpaliłem i mówię jak to jest.

Gdy się ustawi w msconfig normal startup a w folderze boot ustawienia domyślne, to po restarcie laptopa w msconfig jest : w ganeral - selective startup, a w boot są domyślne. Nie dam rady, żeby jedno i drugie wskoczyło na swoje miejsce jednocześnie.

 

Być może dlatego w tym artykule jest wskazanie, żeby  nie ruszać ustawień msconfig.

 

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła to głowy, ale ona w sumie nie powinna mieć w tym układzie znaczenia; mianowicie mam zainstalowane parę programów do optymalnych ustawień servisów itp. Parę razy je uruchamiałem, mają jakieś kopie porobione, to chyba nie ma znaczenia przy msconfig?

 

Jakiś pomysł czemu to tak śmiesznie działa? :)  Miłego dnia !

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem o tym narzędziu SMART (SMART: A Utility For Tweaking Windows 7, Vista, XP Services Released)

Nie wymaga instalacji, posiada opcję przywrócenia usługi do stanu domyślnego, zapis do pliku - save, możliwość utworzenia kopii zapasowej przed wprowadzeniem zmian (zalecane przez producenta programu) oraz proponowane profile ustawień (optymalizacji) przez BlackVipers.

 

 

A co do listy ustawień domyślnych usług to:

 

TechNet - Windows 7 Default Services

Odnośnik do komentarza

dziękuję, nie zaszkodzi przetestować, nie znam ich.

natomiast po tych 15 sekundach tym Set Windows Services To Default Startup nie widzę CPU w pozycji prawoklik na belce, start task manager :/ dziwne, jest takie coś zamiast tego:

 

gdzie_cpu-1370768976.jpg

 

czasem sprawdzałem CPU, żeby zobaczyć czemu wentylator wariuje, skoro nic się nie dzieje,, itp Czy można jakoś inaczej podejrzeć CPU?

Odnośnik do komentarza

Masz takie okno - KLIK i wchodzisz w widok -> wybierz kolumny (tyle że u Ciebie po angielsku). Jeżeli nie masz tej belki z opcjami spróbuj kliknąć dwa razy na obramowanie okna. Nie wiem czy na windows 7 też jest ten skrócony widok menedżera.

 

Bingo !!!!  :thumbsup:  jest !!! tego numeru nie znałem z klikaniem na ramkę okna :), lol, człowiek się uczy całe życie :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...