Skocz do zawartości

Avast - nieciekawy problem...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może Wy mi pomożecie rozwiązać ten nie-ciekawy problem z Avastem.
Od 2009 roku miałem go zainstalowanego na laptopie Intel® Core2 Duo CPU T6400 @2.00GHz 64-bit i ostatnio zaczął mi przysparzać problemy. Pewnego dnia zacząłem aktualizować program z 7 do 8, wyszedłem z pomieszczenia i wróciłem po kilku godzinach i laptop byl wyłączony. (może wyłączyli prąd...) Jak go włączyłem wszystkie osłony były wyłączone i pojawił się komunikat w stylu "uwaga ten system nie jest w pełni chroniony" i ikonka byla przekreślona. Po licznych próbach uruchomienia osłon i restartowania systemu problem pozostawał ten sam, postanowiłem go usunąć za pomocą Panelu Sterowania, bez skutku, potem sciągnąłem aswclear który go usunął, w międzyczasie jak sciągałem nową instalacje Avasta (bez żadnego programu anty-virusowego) złapałem Brontoka którego usunąłem za pomocą Sophos Virus removal tool i resztki ponad 500.000 wygenerowanych ciągów plików o nazwach trz345...  za pomocą świerzo zainstalowanego Avasta.
I tu się pojawiają schody za każdym razem jak włączam komputer pojawia mi się niebieski ekran jak na załączonym zdjęciu i potem jestem zmuszony do uruchomienia Lunch startup repair i robi się system restore po którym avast jest usuwany i ponowna jego reinstalacja jest nie możliwa, dopiero moge go na nowo zainstalować po uruchomieniu aswclear'a.
Załączam raporty LOG i GMER. Jak potraficie to pomóżcie bo chciałbym uniknąć formatowania...

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

post-10874-0-44352100-1370174468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli masz dostęp do trybu awaryjnego odpal tam program z firmy nirsot BLUESCREENVIEW (oczywiście wtedy jak już wyskakuje bluescreen w normalnym trybie)

http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

Powiem tak, sprawdź czy w tym programie nie wyświetli  się problem ze sterownikiem ,,aswp.exe " w logu, albo możesz raport podesłać tutaj.

Jeśli się okaże że tak, miałem kiedyś podobny problem. Pomogło odinstalowanie w trybie awaryjnym avasta za pomocą narzędzia avast unistall utility

http://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility

Następnie sprawdzenie czy tryb normalny działa a później instalacja na nowo avasta. Podobno jest to wina jednych ze starszych definicji avasta blokujących pliki systemowe windowsa. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...