Skocz do zawartości

Własna strona internetowa


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebna jest mi strona internetowa   - jestem laikiem w temacie

 

- bez zbędnych ozdobników, ale wyglądająca profesjonalnie, zawodowo, budząca zaufanie

- jak najtańszym kosztem założona

- tania w utrzymaniu biorąc pod uwagę perspektywę co najmniej kilku lat (bez abonamentów miesięcznych )

- tak skonfigurowana, żebym była w stanie sama ja administrować

- musi mieć konkretne funkcjonalności ( ma spełniać konkretne zadanie )

- tak zoptymalizowana, żeby była szansa na dobre pozycjonowanie w wyszukiwarce

 

Pierwszy krok zrobiłam - zarezerwowałam domenę na home.pl

 

I teraz albo musiałabym komuś zlecić resztę ( biorąc pod uwagę gdzie zarejestrowałam domenę ) - pytanie komu, żeby nie przepłacać ?

 

Albo zrobić resztę samodzielnie - pytanie co po kolei i z czego najlepiej skorzystać, żeby też korzystając z darmowych narzędzi nie uzależnić się od jakiegoś dostawcy czegoś tam, nie zobowiązać do comiesięcznych płatności itd ...   ?

 

W sieci są różne poradniki -  pytanie czy to dobry pomysł skorzystać z takich "ułatwień"  i czy np. fakt wcześniejszego zarezerwowania domeny gdzie indziej nie jest jakimś problemem

 

ttp://jak-zrobic-strone.pl/

 

http://www.entro.pl/zakladanie_strony_krok_po_kroku-23-p.html

 

z góry dziekuję

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dla początkujących dobry będzie wordpress. Posiada bardzo dużo rozszerzeń, motywów, pluginów i innych bajerów... oraz bardzo dobre wsparcie.

Jeśli chodzi o hosting to polecam jednak płatny. Przy niewielkim ruchu opłaty będą bardzo niskie i do tego będziesz miała pewność działania oraz wsparcie firmy hostingowej.

Odnośnik do komentarza

Uzupełniając,

 

stronę chcę stworzyć jako "początkująca", choć jeszcze nie wiem, czy się tego podejmę sama, na razie czarno to widzę

 

to nie może być "na próbę" - co najwyżej strona może podlegać modyfikacjom, ale raz założona musi zostać, ponieważ ma zawierać zakładkę z rekomendacjami klientów , których nie mogę stracić bo mi strona nie wyszła, ani też nie mogę prosić o rekomendacje dwukrotnie, bo coś tam,

będzie też zawierała własne artykuły

i ogólnie ma być to zarówno wizytówka jak i narzędzie pozyskiwania klientów

 

 

Jumla - rozumiem, że chodzi o to http://www.joomla.pl - wygląda zachęcająco,

trochę tylko obawiam się z uwagi na zapis w w warunkach korzystania z witryn PCJ

"Jako wydawca witryn mamy do nich wyłączne prawo i w każdej chwili możemy je modyfikować, zaprzestać rozwijania, zaprzestać oferowania usług, usunąć udostępnione przez Ciebie dane tymczasowo lub na stałe"

 

Aplikacje, programy ( WebsiteX5, wordpress ) - nie wiem, czy nie powinnam najpierw zdecydować, gdzie powinien być hosting, bo np. home.pl w pakiecie BUSINESS STARTER ma już aplikacje "Kreator WWW, Joomla!, Wordpress, Gallery i inne" https://home.pl/hosting#ekonomiczny

 

Wolałabym też wskazówki co do stron i szablonów po polsku, żeby się dodatkowo nie "męczyć" z jezykiem.

 

Pytanie w takim razie zanim zacznę próbować coś tworzyć -  gdzie powinien być hosting ?

 

i dalsze pyatnia

 

1)  Jesli zarezerwowałam domenę i nie skorzystam z usług home.pl w zakresie hostingu to muszę domenę transferować do innego usługodawcy, tak ? domena jest zarezerwowana w promocji za 0 zł, a regulamin promocji mówi:

" W przypadku transferu domeny zarejestrowanej w ramach promocji do innego usługodawcy przed pierwszym odnowieniem, Uczestnik zobowiązuje się do jej uprzedniej prolongaty w systemie Organizatora na kolejny rok w cenie odpowiadającej kosztowi odnowienia domeny z aktualnego cennika Organizatora. "

Przedłużenie domeny w home.pl to koszt 99 zł , czyli decydując się na innego usługodawcę w zakresie hostingu musiałabym zapewne zapłacić te 99 zł + koszt hostingu gdzie indziej

 

Z kolei hosting w home.pl to przykładowo 12,50 zł na miesiąc dla BUSINESS STARTER https://home.pl/hosting#ekonomiczny

Pytanie czy warto korzystać z home.pl , czy lepiej odżałować te 99 zł i iść gdzie indziej ?

 

 

2) Co sądzicie o az.pl z hostingiem za 100 zł na rok ? Znajomy z tego korzysta, ale zrobienie strony zlecił firmie.

 

 

Skoro firmy oferujące hosting oferują też różnego rodzaju kreatory, to może powinnam najpierw wybrać firmę, która zapewni mi hosting za rozsądną cenę i bez niespodzianek, a potem dopiero martwić się jak zrobić stronę ?

Odnośnik do komentarza

Jumla - rozumiem, że chodzi o to http://www.joomla.pl - wygląda zachęcająco,

 

trochę tylko obawiam się z uwagi na zapis w w warunkach korzystania z witryn PCJ

 

"Jako wydawca witryn mamy do nich wyłączne prawo i w każdej chwili możemy je modyfikować, zaprzestać rozwijania, zaprzestać oferowania usług, usunąć udostępnione przez Ciebie dane tymczasowo lub na stałe"

Przypuszczam że na tą stronę również zajrzałaś: http://www.joomla.pl/o-joomla.html

Joomla jest aplikacją Open Source rozpowszechniana  na licencji GNU/GPL, wydaje mi się że warunki korzystania z witryn PCJ to są takie same warunki jak ustalone z korzystania z tego forum, nie ma to nic wspólnego z Twoją stroną,  możesz tam ustalić swoje warunki z korzystania z Twojej witryny.

Uważam że dla kogoś początkującego jest to dobre rozwiązanie, gotowce pobrane można dowolnie edytować i personalizować do własnych potrzeb, a przy okazji uczyć się na ich podstawie tworzenia stron.

Zainstalowanie takiego gotowca daje od razu lepszy bardziej profesjonalny wygląd wizulany strony niż robienie od podstaw czegoś własnego.

Odnośnik do komentarza

1)  Jesli zarezerwowałam domenę i nie skorzystam z usług home.pl w zakresie hostingu to muszę domenę transferować do innego usługodawcy, tak ?

 

 

Nie , nie musisz transferować domeny tylko ją podpiąć pod zewnętrzny hosting. W home.pl wydelegowanie domeny na zewętrzne serwery DNS jest operacją bezpłatną. W wielkim skrócie wygląda to tak że u operatora domeny czyli w Twoim przypadku home.pl konfigurujesz zewnętrzne adresy dns i tam ustawiasz nakierowanie na twój hosting następnie u dostawcy hostingu dodajesz domenę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam hosting w linuxpl.com za 50 zł/rok. Dodatkowo kreator ułatwiający instalację np. wordpress'a i innych CMS.

Wymóg dodawania wpisów w praktyce wyklucza statyczną stronę pisaną w html-u. Moim zdaniem wordpress jest dla początkującego użytkownika łatwiejszy niż joomla. Daje przy tym całkiem fajny efekt nawet bez stosowania dużej ilości wtyczek. A z czasem można w miarę rosnących potrzeb i umiejętności rozszerzyć funkcjonalność i uatrakcyjnić wygląd bez utraty dotychczasowej treści.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...