Skocz do zawartości

Spowolniony komputer, wszystkie gry tną


Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu formata, który zrobił mój brat (przejście z Windowsa 7 na XP) mam problemy z komputerem. Strasznie wolno wszystko chodzi, gry zacinają się co chwila lub występują niemiłosierne "lagi". Gram głównie w gry internetowe więc idzie się nieźle wkurzyć. Jeszcze niedawno dało radę pykać w GTA IV na wysokich ustawieniach bez problemu, teraz już starocie jak Gothic II stanowią problem. W międzyczasie kilka razy miałem wirusa Weelsof(?) czy Ukash i zgaduję, że to też ma coś z tym wspólnego. Poza tym wydaje mi się, że w systemie są jakieś pozostałości po Windowsie 7, ale jestem na tyle zielony, że nawet formata musiał robić brat :D

 

 

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach widać śmieci adware. Usuń, a jeśli to nie pomoże na spowolnienie systemu, temat zostanie przeniesiony do innego działu. Akcja:

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware BrowserProtect, Delta toolba, Delta Chrome Toolbar, Internet Explorer Toolbar 4.8 by SweetPacks, SweetIM Bundle by SweetPacks, SweetIM for Messenger 3.7, SweetPacks Updater.

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

Od czasu formata, który zrobił mój brat (przejście z Windowsa 7 na XP) mam problemy z komputerem.

 

Wyjaśnij powody zamiany nowszego bardziej nowoczesnego systemu na takie próchno jak Windows XP. Co to miało za cel? Na dodatek za niecały rok (8 kwiecień 2014) Microsoft całkowicie usuwa wsparcie dla Windows XP (zero aktualizacji), co i tak przymusi do przesiadki...
 

Poza tym wydaje mi się, że w systemie są jakieś pozostałości po Windowsie 7, ale jestem na tyle zielony, że nawet formata musiał robić brat

 
Objaśnij i ten wątek, skąd te podejrzenia, jakie podstawy do takiego tropu. Format wyklucza "pozostałości" Windows 7 na dysku który formatowano. Co najwyżej mogły pozostać resztki na innym dysku niż systemowy, jeżeli była rozdzielność partycji (bootowania osobno, z systemem osobno).
 
 
 
.

Odnośnik do komentarza

Wyjaśnij powody zamiany nowszego bardziej nowoczesnego systemu na takie próchno jak Windows XP. Co to miało za cel? Na dodatek za niecały rok (8 kwiecień 2014) Microsoft całkowicie usuwa wsparcie dla Windows XP (zero aktualizacji), co i tak przymusi do przesiadki...

 

Nie pamiętam dokładnie, ale był problem z jakąś grą na Windows 7, wielu ludzi miało podobny kłopot i wszyscy radzili wrócić do XPka. Faktycznie na początku było dobrze.

 

Objaśnij i ten wątek, skąd te podejrzenia, jakie podstawy do takiego tropu. Format wyklucza "pozostałości" Windows 7 na dysku który formatowano. Co najwyżej mogły pozostać resztki na innym dysku niż systemowy, jeżeli była rozdzielność partycji (bootowania osobno, z systemem osobno).

 

Tak jak mówiłem, komputer służy mi głównie do grania i przeglądania internetu, nie zaglądałem wcześniej nawet na dyski. Dopiero teraz, kiedy przez przypadek otworzyłem dysk D zauważyłem foldery Windows, Users etc (tam między innymi Desktop, a w nim ikony gier, które miałem na Siódemce) co oznacza, a przynajmniej tak mi się zdaje, że na Windows 7 dysk D był dyskiem systemowym, a przy formacie brat zmienił go na C.

 

A oto logi:

 

 

OTL.Txt

AdwCleanerS4.txt

Odnośnik do komentarza

Adware usunięte. Zostały tylko kosmetyczne poprawki:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Services
WinRing0_1_2_0
esgiguard
 
:Files
C:\Documents and Settings\adm\Dane aplikacji\Mozilla
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\mozilla.org]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MozillaPlugins]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

Strasznie wolno wszystko chodzi, gry zacinają się co chwila lub występują niemiłosierne "lagi".

 

Nie wypowiadasz się czy widzisz jakieś zmiany / przyśpieszenie pracy systemu po przeprowadzonych tu operacjach. Jeśli nie, to sprawdź jeszcze transfer dysku, czy nie spadł z DMA do poziomu PIO. Instrukcje weryfikacji: KLIK (ustęp Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA). Oceniasz linię "bieżący tryb transferu" a nie ogólne ustawienie. W przypadku wątpliwości pokaż zrzut ekranu z kanału na którym jest dysk twardy.

 

 

Dopiero teraz, kiedy przez przypadek otworzyłem dysk D zauważyłem foldery Windows, Users etc (tam między innymi Desktop, a w nim ikony gier, które miałem na Siódemce) co oznacza, a przynajmniej tak mi się zdaje, że na Windows 7 dysk D był dyskiem systemowym, a przy formacie brat zmienił go na C.

 

Start > Uruchom > diskmgmt.msc i zrób zrzut ekranu z układu dysków i partycji.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No to tak:

 

Nie wypowiadasz się czy widzisz jakieś zmiany / przyśpieszenie pracy systemu po przeprowadzonych tu operacjach. Jeśli nie, to sprawdź jeszcze transfer dysku, czy nie spadł z DMA do poziomu PIO. Instrukcje weryfikacji: KLIK (ustęp Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA). Oceniasz linię "bieżący tryb transferu" a nie ogólne ustawienie. W przypadku wątpliwości pokaż zrzut ekranu z kanału na którym jest dysk twardy.

 

Faktycznie, po tym pierwszym zabiegu nieco się poprawiło, ale to i tak daleko od dawnego stanu. Wszedłem tam w urządzenia czytając tą instrukcję i mam tam coś takiego, co mnie dziwi:

 

L0ezFbG.png

 

tak dużo tych kanałów powinno być?

 

Ale idąc dalej, pootwierałem wszystkie po kolei, właściwości i tak dalej, no i wszędzie jest ustawione "DMA jeśli dostępne" lecz miejsce "bieżący tryb transferu" jest wszędzie oznaczone jako "Nie dotyczy". Tylko jeden kanał ma tam wpisane Ultra DMA tryb 5:

 

Tj8xAqV.png

 

Start > Uruchom > diskmgmt.msc i zrób zrzut ekranu z układu dysków i partycji.

 

tuuS9Zs.png

 

a niżej załącznik z OTL

 

 

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Nie wygląda na to, by skrypt OTL został wykonany w całości, nie przetworzyło sekcji :Files i :Reg. Powtórka:

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:Files
C:\Documents and Settings\adm\Dane aplikacji\Mozilla

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\mozilla.org]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MozillaPlugins]


Klik w Wykonaj skrypt.

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z wynikami usuwania, który powstanie w punkcie 1.

 

 

Wszedłem tam w urządzenia czytając tą instrukcję i mam tam coś takiego, co mnie dziwi: (...)
tak dużo tych kanałów powinno być?
Ale idąc dalej, pootwierałem wszystkie po kolei, właściwości i tak dalej, no i wszędzie jest ustawione "DMA jeśli dostępne" lecz miejsce "bieżący tryb transferu" jest wszędzie oznaczone jako "Nie dotyczy". Tylko jeden kanał ma tam wpisane Ultra DMA tryb 5:

 
Ilością się nie sugeruj. Nie ustawiłeś widoku na urządzenia wg połączenia. Skonfiguruj tak widok i zrób jeszcze raz zrzut ekranu dla pełnego potwierdzenia gdzie jest podpięty HDD, choć dane już w zasadzie mamy (wg diskmgmt.msc jest tylko jeden dysk twardy, wszystkie kanały poza jednym Pomocniczym mają "Nie dotyczy").

 

Faktycznie, po tym pierwszym zabiegu nieco się poprawiło, ale to i tak daleko od dawnego stanu.

 

Temat przenoszę więc do działu Windows XP. W tej materii wykonaj jeszcze podstawowe kroki:
 
1. Sprawdź kondycję systemu po deinstalacji Avira.

2. Sprawdź jak sytuacja wygląda po przejściu na czysty rozruch: KB310353.


Jeśli chodzi o obrazek z diskmgmt.msc, to jest bałagan powstały na skutek zamiany systemów. Partycja C z Windows XP nie jest pierwszą w kolejności tylko drugą i ta partycja nie nosi plików startowych systemu. To partycja D bootuje system XP na C (oznaczenie System to definiuje, oznaczenie "Rozruch" czyta się na odwrót niż logika nomenklatury nakazuje). Nie wolno usunąć ani partycji D, ani plików startowych Windows XP na niej zlokalizowanych (BOOT.INI, NTLDR, NTDETECT.COM), bo system XP przestanie się uruchamiać. Co najwyżej z D możesz skasować pliki po starym Windows 7.

Wróćmy jednak do pytań o Windows 7. Ja uważam, że to nie był dobry pomysł zastąpić Windows 7 starym XP. Powody przedstawione wcześniej: stary system z wygasającym wsparciem, a problemy starych gier można obejść. Dodatkowo, powstał punktowany bałagan na partycjach. Nie jestem też pewna co to za XP, bo są wyraźne znaki w logu OTL, że instalowano system z płyty modyfikowanej, robionej programem w rodzaju nLite. Nasuwają się pytania: czy widziany tu XP jest legalny, jaki był stan poprzedniego Windows 7 (legalny czy jakiś pirat), czy jest szansa na ponowną instalację Windows 7?



.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...